spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

František Čaník 29.2.2012
Hodnoť článok:
0 0

Facebook developeri v pozore

Alebo aj o tom, na čo sa treba pomaly ale isto pripraviť, ak tvoríte aplikácie pre Facebook a využívate napríklad "Page Tab" (záložku).

Nie je to tak dávno, čo Facebook nahodil Timeline a to aj napriek (ako vždy pri veľkých zmenách) veľkej vlne nevôle. Čo sa však stane teraz, sa dotkne skôr vývojárov, ktorí praktizujú svoj biznis na Facebook-u a to pomocou toho, že vytvárajú aplikácie, ktoré sa dajú vkladať do fanstránok - tzv. PAGES.

Facebook oznámil, že dňom 30. marca 2012 nadobudnú všetky fan stránky nový design, ktorý Facebook predstavil rovnako ako Timeline.

Na čo sa však okrem toho máme tešiť?

Klasické záložky vzhľadom na fakt, že sa vzhľad podobá timeline, resp. je kompletne prehodený na populárnu TIMELINE, ani nie že by zanikli, ale skryjú sa pod malinké číselko, tak, ako sme si už možno zvykli - pod hlavnou COVER fotografiou vpravo. Po rozkliknutí sa zobrazí obsah stránok - teda ten iframe obsah - v samostatnom okne, ktorého šírka už nie je pôvodný 520px ale 810px! Mimo iného, aktuálne bol ešte odoslaný bug, ktorý pojednáva o tom, že v prehliadačoch ako je Chrome prípadne Opera, je táto šírka len 800px!

Zmenilo sa už aj nastavovanie tejto záložky pri tvorbe Page Tab-u, kde máte na výber z možností "Narrow" a "Wide". To jest úzke a široké zobrazenie. Ide o pôvodných 520 pixelov alebo nových 810 pixelov.

Čo nové ešte príde spoločne s premenou Facebook-u budeme sledovať a informovať Vás.

František Čaník František Čaník

Programátor, webdesigner a webdeveloper niekoľkých webových projektov. Má za sebou prácu v reklamnej agentúre, médiách a na rôznych pozíciách v oblasti IT.


Hodnoť článok:
0 0

5 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 František Čaník 7.3.2012 11:35:41
Ja osobne mám problém hlavne s tým, že nezostáva veľmi veľa miesta na tie záložky. Proste mi to príde trošku pritiahnuté za vlasy... Ale tak :) Pohodka :) aspoň máme čo robiť, keď musíme prerobiť 30 appiek na new timeline do 30. 3. :) kedy nabehnú automaticky.
0 0 Anežka Compelová 7.3.2012 11:15:41
Najväčší problém pri novom dizajne som mala s tým, kde v keli sú záložky :). Pritom bijú do očí, že ?!
Celkovo mám dojem, že novým dizajnom chceli ulahodiť hlavne tým, čo využívajú Pages na biznis (Cover fotka, zdôraznenie počtu Likes, pin to top...), na druhú stranu v pravidlách používania nás varujú, že napr. Cover page nesmie byť použitá na "Call to action" frázy :(

Viac o novom dizajne: http://blog.profimakler.sk/2012/03/novy-fejzbuk/
0 0 František Čaník 1.3.2012 00:13:58
Viktor: žijem žijem ;) neboj
0 0 Matej Horváth 29.2.2012 22:53:20
dik za info
0 0 viťo 29.2.2012 21:50:16
zi v realite..
Zajtra.sk > Programovanie > FBML/Facebook > Facebook developeri v pozore


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama