spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Peter Druska 24.1.2012
Hodnoť článok:
0 0

Slovenské iOS aplikácie – recenzia Who is in?

Obvolávate známych, priateľov, kamarátov, … keď chcete ísť niekam von? Majú vaši priatelia iPhone, iPod alebo iPad? Tak neváhajte a dajte šancu novej slovenskej aplikácií, vďaka ktorej už nebudete musieť osloviť každého zvlášť.

Dostal som k dispozícii 9 promo kódov, ktoré rozdám v texte tohto článku, tak pozorne čítajte, tu je prvý: 4KPRK9H3HTT6. Idem urobiť krátku recenziu iOS aplikácie Who is in? od slovenského vývojára Michala Kováčika.

Tak poďme na to.

Prvá brzda, ktorá na mňa pôsobí priam osobne, je povinnosť registrácie. Nerád sa registrujem už do dvestej služby, ktorú chcem používať. Mám toho dosť a možnože aj mnohí z vás, ktorí ste aplikáciu chceli skúsiť. Kto aj napriek tomu pokračuje v čítaní v snahe dozvedieť sa viac, tak pre neho mám promo kód: 6WR99NTNEMAA. Ešte ostanem pri spomínanej povinnosti registrovať sa. Myslím si, že by nebol problém urobiť aplikáciu tak, aby každé zariadenie bolo unikátnym „používateľom“ (vieme, že každé zariadenie má svoje ID). Tento používateľ by sa v systéme aplikácie spároval so zadaným menom a bolo by. Žiadna registrácia. Tú by som dal až po istom počte interakcií s ostatnými, lebo viem, že taký človek je ochotný ostať. Mňa to odradilo.

Registroval som sa, no chystám sa to zrušiť práve kvôli tej podstate. Tu sú ďalšie dva promo kódy: 9RFP93R64FMW, 3KAWLWME4HNY.

Po registrácii na mňa veľmi nepríjemne pôsobí fakt, že to chce prečítať môj adresár a odoslať ho na server. OK, urobil som, no nevidím nič, žiadnu zmenu (a čakal som ju). Zrejme sa jedná o to, že to zobrazí len tých ľudí, ktorí používajú túto aplikáciu a sú v mojom adresári. Nie, takto to používať nechcem. Ja chcem, aby som vedel ľudí z môjho adresár pozvať k používaniu tejto aplikácie priamo z nej výberom kontaktu z adresára. Musím ich vidieť všetkých bez rozdielu. Ak kontakt používa aplikáciu, pridá sa k danej udalosti, ak ju nepoužíva, aplikácia ho automaticky pozve používať aplikáciu. Prípadne môžem niekoho pozvať takto: A6NFL3M947NT.

Ako som sa dozvedel od Michala, adresár sa neukladá na server: „Odošlú sa, porovnajú sa s databázou, a dostanete naspäť zoznam tých, ktorí sú už tiež zaregistrovaní. Tento zoznam sa potom uloží v iPhone.“ Ale ako vravím, chýba mi možnosť poslať pozvánku do aplikácie kontaktom, ktoré ju nepoužívajú. Inak to stráca zmysel.

Tu som teda s funkčnosťou skončil. Mne aplikácia viac ponúknuť nevie.

Dizajn

Vzhľad aplikácie je vkusný, no prekáža mi svetlé písmo na svetlých ovládacích prvkoch. Vyzerá to síce pekne, ale vyšší kontrast by sa nestratil. Inak nenám výhrady.

Vyskúšajte ju

Rozhodne ju odporúčam vyskúšať, nahovorte svojich priateľov, rodinu, známych, ktorí iPhone používajú, a s ktorými organizujete spoločné akcie. Ja také veci momentálne nerobievam, aby som potreboval viac ľudí dať dokopy. Aj napriek svojim nedostatkom, ktoré verím, budú odstránené, aplikácia vyzerá sľubne a prajem Michalovi, nech sa mu darí.

Promo kódy pre posledných štyroch: 3RJEWJLNRFR9, FLKTYLXKWA99, YM6W4A3KLL6W, N6FHNYPXRY6X. V texte článku boli ukryté ďalšie.

Peter Druska Peter Druska

Vyše 13 rokov som robil CSS/HTML šablóny webových sídiel ako Pokec.sk, Azet.sk a iných. Robil som vlastné iOS appky, neskôr som prešiel programovať najskôr do Starbug.eu, neskôr do Inloop.eu. Pomedzi to som učil chvíľu na gymnáziu, no odišiel som, pretože som bol myslením nekompatibilný. Po inloope som prešiel do firmy become.sk, kde mám za úlohu vybudovať oddelenie mobilného vývoja. Tomu sa teraz venujem naplno, popri tom robím aj vývoj pre iOS. Tu sme založili značku Bedots.eu.


Hodnoť článok:
0 0

4 komentáre k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 Michal Bartha 24.1.2012 15:27:12
cize mame tu dalsi foursquare clon :-) ale na to ze je to slovenske je to OK
https://foursquare.com/
0 0 - 24.1.2012 13:34:49
no z popisu tej app musim povedat, ze sa mi velmi pozdava. dobry napad.
0 0 PS 24.1.2012 13:22:23
mam taky pocit ze si mylis pojmy s dojmami. design je to co si opisoval v prvej casti, to co si opisoval v druhej casti je grafika.
0 0 Tomáš Nikl 24.1.2012 13:06:27
moc jsem nepochopil. kam se ten kod dava, asi jsem tu aplikaci koupil :D
Zajtra.sk > Programovanie > iOS > Slovenské iOS aplikácie – recenzia Who is in?


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama