spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

František Čaník 30.5.2017
Hodnoť článok:
0 0

Step-By-Step: OSMC video addon

Stále populárnejšie alternatívne služby na prehrávanie online obsahu dostávajú nový šat a funkcie. Prečo sa toho nestať súčasťou a nevytvoriť vlastný video addon? Skúsme to spoločne.

Predstavenie OSMC (alebo aj Kodi, či XBMC)

Mohol by som použiť aj citát "OSMC is a free and open source media center built for the people, by the people." ale asi bude lepšie ak to preložím do tej našej super SK reči. Takže... OSMC je voľne šíriteľné media centrum, vytvorené ľuďmi pre ľudí. A teda keď sa hovorí o media centre, tak v tom rozumejme niečo, čo prehráva video, hudbu, obrázky a dokonca - ak sú správne nastavené služby, tak aj televíziu či rádio.

Popularita OSMC, alebo aj Kodi či XBMC rastie stále viac a viac, čo potvrdzuje aj fakt, že som dostal zadanie na vytvorenie addonu - teda rozšírenia - pre videoportál vju.sk.

VJU.sk ako pilotný projekt

Neviem, či poznáte alebo nepoznáte vju.sk, ale promo rozhodne robiť nechcem, takže ho nebudem opisovať moc podrobne. Iba teda napíšem, že je to portál s vlastným obsahom, ktorý má rôzne relácie a v nich epizódy a tak podobne. Niečo, čo teda je úplne super na tvorbu video addonu, ktorý sa pozerá na server pre aktuálne info o reláciách a ich epizódach.

V prvom rade si musíme povedať, že OSMC, Kodi a pod. fičí na všetkých známych platformách (windows, ios, android a pod) a celkovo, ja ho mám nainštalovaný na mobile, v notebooku a aj na Raspberry PI. Hlavný programovací jazyk pre addony je teda Python, čo nie je zasa až tak komplikované - snáď.

V každom prípade, si tak či onak pomaly ale isto prejdeme to, akým spôsobom sa dostať do celého procesu tvorby takého video addonu a čo všetko budeme potrebovať.

Zdroje, zdroje a linky a tak...

Určite si poznačte alebo naplňte vaše bookmarky nasledovnými linkami:
- Addon Development - http://kodi.wiki/view/Add-on_development
- Hello World! - http://kodi.wiki/view/HOW-TO:HelloWorld_addon

Tajne dúfam, že netreba dávať nejaké tie linky pre dokumentáciu pythonu a tak podobne. Ono, celkovo dúfam, že už nejaké tie skúsenosti máte.

Nabudúce...

Základná štruktúra adresárov pluginu, hlavné nastavenia a samotná inštalácia.

Tešíte sa?

František Čaník František Čaník

Programátor, webdesigner a webdeveloper niekoľkých webových projektov. Má za sebou prácu v reklamnej agentúre, médiách a na rôznych pozíciách v oblasti IT.


Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Programovanie > Seriály > Step-By-Step: OSMC video addon


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama