spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Atlas 7.1.2015
Hodnoť článok:
2 0

Webrebel - cesta za splneným snom? Part I.

Priemer. Asi tam by som sa zaradil. Taký ten klasický obraz človeka, čo si kráča v dave, chodí do roboty, na obed, domov, servisuje auto, nadáva na internety a večer tlačí do hlavy ďalšiu časť Brejkin Bed. Ale prečo to nezmeniť?

No, takže o čo vlastne ide?

Viacmenej rekreačne sem tam rypnem do nejakého kódenia. A keď poviem rypnem, tak tým myslím, že sa 3 hodiny vŕtam v Prestashope aby som zmenil farbu pozadia. Skôr mi to nejde ako ide, či sem hodiť link na môj výtvor si ešte rozmyslím, hanbím sa. Takto sa rýpem už nejaký ten rok. Čosi mám napozerané na jútube, čosi som si prečítal v knihách, čomusi ma priučil veľmi ochotný novopečený ocino, kamarát a kóder v jednom (hats off to you good sir Andrej ;) ) A dosť veľa som našpehoval sliedením kódov stránok. A baví ma to. Baví ma sledovať ako sa mi pár riadkami textu mení vzhľad webu. It's like a medžik right there!

Tam to však aj ostalo. Je to ako poznať chod motora. Sem kus benzínu, pridáme 2 kusy čerstvého filtrovaného vzduchu a ono si to odpaľuje. To je síce pekné, ale motor si sám nepostavím. Takisto ako si neuvarím tú bohovskú sviečkovú aj keď mi niekto ukáže recept. Viem síce ako sú stavané weby, domnievam sa, že čo to do štruktúry už rozumiem, ale stránku od základov nenakódim. A preto webrebel...

Ale prečo práve webrebel?

Ono variant je možno na výber viacero. Minimálne na youtube je tých video tutoriálov ako maku (ak ste anglicky zdatný). Toto by problém nebol. Istý čas som živil aj Panta Rhei svojími pokusmi sedieť nad knihami. Ale ani to mi dlho nevydržalo. A kde sa vzal tu sa vzal. Koncom minulého roka sa zjavil ako blesk z jasného neba projekt Webrebel (prečo mi začína tento článok vyznievať ako promo, hmmm). Poklikal som, čo sa dalo a začal som uvažovať, či práve rok 2015 by už konečne nemohol byť tým rokom. Rokom, kedy sa konečne dokopem k práci na tom, čo ma naozaj baví a k čomu ma to prirodzene ťahá. A moje uvažovanie narušila redakcia tohto webu, ktorá ma obdarila poukazom na kurz "Rebel", teda zlatá stredná cesta z ponúkaných produktov. Hovorím si, ak už toto nie je znamenie od Boha, tak čo potom? ČO!?

A tak som sa na to dal

Rozhodol som sa nastúpiť cestu, ku ktorej som vedomky/nevedomky ťahaný. Ale prečo do toho kurňa ťahám pospolitý ľud a morím ho týmto produktom psychohygieny? Možno aj preto, že akýsi hlas mi hovorí: "Čo takto vrátiť časť z toho, čo sa ti dostalo?" A tak týmto spôsobom možno vyjadrujem isté ďakujem redakcii zajtra.sk. Že mi dali možnosť sa nakopnúť (čo však automaticky nevylučuje, že by som sa na rebela nedal aj napriek tomu, len článok by asi nebol). Ale hlavne. Je to istým spôsobom záväzok. Človek je tvor lenivý a záväzok voči samému sebe sa ľahko porušuje. Ale čo takto dať záväzok väčšiemu či menšiemu okruhu ľudí vo forme akéhosi blogu a dať im tak možnosť sledovať, či som sa na to nevy...ondial?

V nasledujúcich týždňoch teda s najväčšou pravdepodobnosťou budú pribúdať moje dojmy s niekoľkokrát spomenutým video tutorialom projektom yablkom rebelom. A budem sa snažiť monitorovať svoj progres na ceste za kódením vlastných webov.

Neviem, koľko častí to bude nakoniec mať, ale pevne verím, že v tej poslednej sa budem pýšiť produktom vlastnej tvorby ;)

Until next time

PS

A tak som si rozmyslel. Tuto som dnes, uvidíme, kde budem o rok

http://malovanarozpravka.eu/

Prejsť na Part II >>>

Atlas Atlas

Not much to say, YET!


Hodnoť článok:
2 0

4 komentáre k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 Atlas 7.1.2015 20:49:02
Súhlasím @Andrej Ševčík, toto nie je mágia, ktorá za polroka spraví z človeka kódera. Záleží od každého zvlášť ako dokáže zužitkovať info poskytnuté v tom kurze.

yablko má už niekoľko rokov účet na youtube a na ňom x lekcií... Myslím, že to dáva dosť dobrý obraz o tom, ako bude celý kurz webrebel spracovaný. Viem, čo od toho asi môžem očakávať... Čo s tým však ďalej spravím je veľmi dobre položená otázka ;)
0 0 Andrej Ševčík 7.1.2015 20:22:59
Ja ako skeptik som velmi zvedavy co cloveku takyto videokurz cloveku da. Nevravim ze nic, nevravim ze vsetko, cosi sa na teba urcite nalepi, dolezite je kolko si z toho sam vezmes. Drzim palce v dalsej tvorbe ;)
0 0 Jan Ranostaj 7.1.2015 19:38:45
Blahozelam hlavne k tomu ze si sa vtom nasiel a robis co ta bavi, jedine vtedy to ma zmysel a prinasa radost
0 0 castaway 7.1.2015 15:03:51
som na tom tak isto. Dnes som sa pozrel na prvé "časti" Webrebel s yablkom a veľmi sa mi to páči snáď vydržím!
Zajtra.sk > Programovanie > CSS/HTML > Webrebel - cesta za splneným snom? Part I.


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama