spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Ján Baláž 3.10.2010, článok je súčasťou seriálu Ako písať blog
Hodnoť článok:
0 0

Koľko rečí vieš, toľkokrát si blogerom

V skutočnosti stačí vedieť aspoň angličtinu. Tá je svetovým jazykom internetu. Zišla by sa aj čínština, lebo ich trh je poriadne veľký, ale kto má odvahu pustiť sa do takého štúdia? Pozrite si však, aké výhody prinesie aspoň znalosť angličtiny.

Tí, čo sa akýmkoľvek spôsobom naučili anglický jazyk, sú o krok vpred pred ostatnými. Môže sa zdať, že angličtina nemá význam pre slovensky píšuceho blogera. Opak je však pravdou.

Bloger je ten, kto vytvára články, teda tvorí obsah. Avšak málokto je taký, že všetko vie iba z vlastnej hlavy. Mnohokrát sa stáva, že bloger potrebuje vedieť určité údaje pre svoj článok. Hľadanie informácie po slovensky však nemusí mať úspešný koniec.
Množstvo anglicky písaného obsahu na internete mnohonásobne prevyšuje ostatné jazyky. (No dobre, čínština je tiež celkom rozšírená, ale tú sa asi tak ľahko nenaučíte.) V tomto mori webstránok písaných anglicky a inými jazykmi sa slovenčina veľmi ľahko stratí.

Angličtina pasívne

Hľadanie informácií v anglickom jazyku prináša viac výsledkov. Bloger si tak môže prezrieť viaceré zdroje a uistiť sa o nejakej informácii. Angličtina je kľúčom od brány k svetu informácií.
Tento základný level znalosti angličtiny by ste mali pre svoje dobro ovládať. Aspoň pochopiť hlavnému obsahu zahraničných zdrojov.

Angličtina aktívne

Najlepšie sú však na tom blogeri ovládajúci anglický jazyk na úrovni produkovania anglického obsahu. Keďže väčšina internetovej populácie rozumie anglicky písanému textu, bloger má väčšie pole pôsobnosti. Osloví viac ľudí, má viac návštevníkov, viac zobrazení a z toho ďalej vyplýva možný zárobok z reklám alebo iných zdrojov. Proste vo väčšom rybníku chytíte viac rýb.

Taktiež sa otvárajú pre blogera aj nové možnosti na získanie kontaktov zo zahraničia. Môže využívať naplno sociálne siete a prilákať ľudí na svoju stránku.
Písanie v anglickom jazyku teda poskytuje širšie využitie výhod blogovania.

Zlepšite svoju angličtinu

Ak ešte navštevujete školu, upriamte sa na štúdium angličtiny. Je to svetový jazyk a určite ho využijete nielen pri blogovaní.

Tí, čo nemajú možnosť bezplatne študovať angličtinu, si to asi musia zaplatiť zo svojho vrecka. Nezabúdajte však, že ide o investíciu do seba samého a takýto typ investovania je skoro vždy výhodný. Pokiaľ vo vašej firme bude prebiehať školenie alebo bude iná možnosť naučiť sa anglický jazyk, bez váhania to využite. Ešte existuje možnosť učiť sa samostatne. Ak máte pevnú vôľu, smelo do toho.

Plánujete v najbližšej dobe zlepšiť svoju angličtinu? A ako? Podeľte sa s ostatnými v komentári.

Ján Baláž Ján Baláž

Copywriter a ešte stále aj študent. Na stránke Akopisat.sk ponúkam copywriting & ghostwriting, nájdete tam aj všetky referencie.
Ak chcete sledovať moje binárne stopy, pridajte si ma na Google+ alebo ma followujte @JanBalaz.


Hodnoť článok:
0 0

4 komentáre k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 Ján Johny Baláž (fb) 4.10.2010 00:00:00
Michael: postupoval si rozumne a asi tak je to najlepšie, obklopiť sa všade angličtinou. Len treba chcieť :).
Daniel: každý sme iný, preto na každého platí niečo iné, ale myslím, že tie filmy pomôžu pravdepodobne všetkým.
0 0 Michael Pekarek (fb) 3.10.2010 00:00:00
@daniel: jj, uplny suhlas :).
0 0 Daniel Hutňan (fb) 3.10.2010 00:00:00
Michael: To isté som robil aj ja a rovnako ju ovládam na mne dostačujúcej úrovni.
V škole som sa ju málo čo učil. Proste mi to ide. :) Je to každého osobná jedinečná metóda. No poznám aj takých ktorí sa to drvia a ťažko to do nich lezie. Treba skúsiť každý pokus a zistiť čo je najlepšie. Ale určite možnosť študovať anglický jazyk počas školy sa neodmieta!
0 0 Michael Pekarek (fb) 3.10.2010 00:00:00
ja osobne som sa anglictinu nikdy aktivne neucil a mam prizvuk, ze sa ma kamos z UK spytal, ci to je moj rodny jazyk + pisem prakticky bez chyby... (a predsa nie som dokonaly ;-) ). rada: prislo to len tym, ze som sa stale vystavoval anglictine. ucil som sa naspamat texty piesni, cital som vsetko len po anglicky a aj ked som celkom este nerozumel, snazil sa pochopit vyznam slov z kontextu. filmy vyhradne po anglicky (bez tituliek). atd... nie kazdemu takato metoda sadne, ale myslim, ze mnohy, ktory maju schopnosti, ju este neskusili + ked to cloveka zascne bavit, tak to ide aj same...
Zajtra.sk > Marketing > Content > Koľko rečí vieš, toľkokrát si blogerom


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama