spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Martin Kuxo 12.1.2012
Hodnoť článok:
0 0

14+1 zaujímavých Timeline Coverov od Slovákov

Ktorí ľudia zo Slovenska si urobili najkrajšie titulky na novom facebooku?

O novinke menom Timeline už písať nemusím. Pred časom sme mali dokonca článok s rôznymi inšpiratívnymi návrhmi na Timeline Cover zo zahraničia a teraz prinášame ukážku tých najzaujímavejších z domáceho prostredia. Na našom facebook profile som vás pred časom vyzýval, aby ste dali tip na tie, ktoré vyčnievajú z radu.

Okrem týchto tipov som sa preklikal mnohými profilmi a po dlhšom čase vybral tie, ktoré sa mi zdajú lepšie ako ostatné. Sú tu teda známe tváre zo sveta reklamy a IT, ale aj bežní ľudia. V komunikácii na facebooku sme sa zhodli, že najsamoľúbejší (pozitívny význam!) je Matej Toman aka Riaditeľ Zemegule, ale z coverov je víťazom tejto kategórie Radovan Andrej Grežo. (edit - o samoľúbosť ide s iróniou a ako povedal sám Radovan, fotka sa volá Inception, má to svoj príbeh a rozhodne nie je samoľúby) Na druhom mieste ostal Marián Čepa.

Reklamného ducha ukázal Michal Pastier, šéf Zaraguza digital, ktorý sa snaží svoj cover predať ako reklamný priestor. Podobné výzvy majú viacerí Slováci, ale do článku sa dostal len on. Najprv sa zdalo, že ide o inšpiráciu zahraničnými kolegami, ktorí ale pohoreli na tom, že facebook vo svojich pravidlách zakazuje takúto reklamu. Dodatočne nám ale Micha vysvetlil slovami: "Ide o pokračovanie vtipu, ktorý používam od roku 2006. Ponúkal som na prenájom už aj svoju profilovku na blogu SME, foto v Google chat a teraz Facebook cover. Išlo len o žart, ale ten sa v roku 2008 premenil na skutočnosť. Ponúknutý jeden slide PowerPointovej prezentácie na Trend konferencii získala firma Videoboard za viac ako milión korún v mediálnom priestore. Ten získal ako dar Dobrý anjel." Nechajte sa inšpirovať a skúste predať slide v prezentácii aj vy - možno pomôžete dobrej veci.

Najosobnejší profil si urobil Mário Čižmárik, ktorý dokonca ukázal aj svoj občiansky preukaz. Sekundujú mu Daniel Hutňan a Peter Kleinedler, ktorí si zvolili koláž vlastných fotografií. Mnoho ľudí si ako cover vybralo obľúbený citát alebo inú pravdu tohto sveta, no najlepšie to spracovali "lietajúci" Dodas Jagušák a jeho "Collect moments, not things" a už spomenutý Matej Toman so starou pravdou, že veci vyzerajú lepšie v kruhu (áno, do kruhu dal svoju fotku).

Celkom bez hanby som ku koncu vložil aj môj vlastný cover ako ukážku vlastného brandingu. Plus jeden z nadpisu je Michal Brat, ktorý si počas zbierania zmenil profilovku a keďže som si nevedel vybrať jeden z týchto dvoch návrhov, tak ako jediný má tu česť objaviť sa v článku dvakrát a vyhráva cenu najvtipnejšieho spracovania. V tesnom závese za ním sú Martin Hučko, Maťo Ečery, Michal Ovsanik a Jakub Hurny.

Martin Kuxo Martin Kuxo

Spoluzakladateľ a šéfredaktor Shiz.sk, ktorý nič nevie robiť, tak sa iba tvári, že vie. Samozrejme spamujem aj twitter: @m_kux

Pijem zelený čaj, počúvam veľa rôznej hudby, pracujem v noci, som drzý, namyslený a podľa mňa aj najmúdrejší


Hodnoť článok:
0 0

8 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 Linda Labuťová 26.1.2012 23:12:22
inšpiratívne!
0 0 Daniel Klein 21.1.2012 17:20:02
vdaka, potesilo uverejnenie :) spravil som si mensi update http://goo.gl/rpeYS - pre tych ktorych to zaujima, tento imageshack odkaz by mal byt uz funkcny stale :D
0 0 mwb 19.1.2012 08:59:58
no videl som omnoho lepsie veru... z tejto "slovenskej scény" sa miasi páči iba ten pixelový...
0 0 Daniel Klein 14.1.2012 19:01:13
vdaka, potesilo uverejnenie :) btw, prave som si spravil mensi update http://goo.gl/fwHbv
0 0 Michal Brat 13.1.2012 01:28:22
dakujem :-)
0 0 Andrej Buday 12.1.2012 20:34:32
Engineering timeline - http://i.imgur.com/9KNzF.png :D
0 0 unknown 12.1.2012 18:11:54
Pekny clanok, Len si prosim opravte moje meno. Som Mário, nie Michal.
Mne sa osobne páči cover Dodasa Jagušáka.
Zajtra.sk > Marketing > Social > 14+1 zaujímavých Timeline Coverov od Slovákov


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama