spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Mladý Kreativec 22.9.2011
Hodnoť článok:
0 0

Naozaj SEX predáva?!

Ako je to so sexuálnym podtónom v reklame? Naozaj sa lepšie predáva škridla, ktorú drží prsnatá modelka- piata vicemiss z roku 2001, na ktorej meno a tvár si nespomeniete, ale jej prsia si všimnete okamžite?

Ako je to so sexuálnym podtónom v reklame? Naozaj sa lepšie predáva škridla, ktorú drží prsnatá modelka- piata vicemiss z roku 2001, na ktorej meno a tvár si nespomeniete, ale jej prsia si všimnete okamžite?

Počul som už asi milionkrát, že presne tento štýl reklám je zlý, neučinný, a že produkt bude len veľmi ťažko zapamätateľný - s čím sa na prvé zdanie samozrejme nedá nesúhlasiť, všetkým sa predsa vryjú do pamäti skôr len ladné krivky slečien ako produktu.

Ja si však myslím opak. Presvedčil ma o tom aj spot, ktorý som videl včera. Existujú jednoducho témy, na ktoré muži letia, prekvapivo sú to: sex, autá a alkohol. Tak prečo ich teda nevyužiť, a dokonca upozorniť na problémy spojené s mužnosťou?

Veľkým rizikom však pri reklamách so sexuálnym podtónom je ich etickosť voči spoločnosti. Konkrétne, či je vizuálne prijateľná, ako to však už chodí, vždy sa nájde niekto, kto pošle podnet do Rady pre reklamu s popisom, aké zdrvujúce následky má vizuál na našu mládež, ktorá je podľa mňa natoľko skazená, že takúto reklamu dokonca hravo prehliadne. 

Myslím, že sex predáva, ak je namixovaný v správnom pomere a zložení voči produktu a cieľovej skupine. A ešte lepšie, ak je esteticky spracovaný a okorenený kúskom nadsázky a humoru. 

Viac článkov čítaj na blogu mladykreativec.sk.Lajkuj facebook page mladykreativec prípadne daj twitter follow @mladykreativec

Mladý Kreativec Mladý Kreativec

Venujem sa Online marketingu, WOM marketingu a reklame. Pôsobil som vo viacerých reklamných agentúrach, momentálne v online digitálnej agentúre Digitask. Okrem toho svoj čas venujem WOM marketingovému startupu Buzzhunter.sk a blogu o online marketingu a reklame mladykreativec.sk


Hodnoť článok:
0 0

9 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 Peter Cipov 5.6.2014 12:30:26
Čo znamená, že je mládež skazená? Skazené znamená zlé. Alebo sa mýlim? Čo je zlo? Jednoznačne násilie a zabíjanie. S istými pochybnosťami činnosť, ktorou robím zle niekomu inému. S pochybnosťami preto, lebo to je veľmi subjektívne. Ak mi žena povie, že chce na narodeniny náhrdelník za 1000 EUR a ja jej ho nekúpim, spravil som jej zle? To je veľmi diskutabilné. No keď ju zbijem, tak je to zlo bez debaty (jedine že by bola masochistka :-) ). Sex nie je sám o sebe nijak zlý. Nikomu ním neubližujeme. Výnimkou je znásilnenie. Ženy, muža, dieťaťa, zvieraťa. Všetko ostatné je činnosť, ktorá sa síce niekomu nemusí páčiť, ale nič zlé to nie je. Mládež skazená väčšinou je. Toleruje zabíjanie a násilie. Ale že má sex v sedemnástich? Alebo že si 15-ročný chalan pozrie porno? Komu tým škodí?
0 0 Ivan Minárik 25.9.2011 19:42:29
Ja by som sa zamyslel nad tým, prečo je tá mládež vlastne natoľko skazená, že tú reklamu hravo prehliadne. Či to nebude práve tým, že sa priveľmi tolerujú reklamy, v ktorých "predáva sex"...
0 0 Peter Sjekel 23.9.2011 19:38:13
pre Mladého kreatívca: tie spoty sa len tvária ako návod na prvú pomoc, je to reklama na spodné prádlo. Každopádne to pozornosť pritiahne, a pri mnohonásobnom sledovaní sa na človeka nalepí aj spôsob prvej pomoci.

Ja ako rocker odporúčam http://www.youtube.com/watch?v=OqI4xfsdv7Y&feature=player_embedded
0 0 Viktor Vaněček 23.9.2011 16:00:40
mali tam dat Topolčiansku ružu:D
0 0 Mladý Kreativec 23.9.2011 10:14:05
Peter :)

pekne si to zhrnul co sa tyka vypadku ide o tumblr cez ktorý mam blog stava sa to casto :D

A k téme uplne suhlasim zhrnul si to v pohode ale je to na dlhšiu debatu :)

Andrej henta je tiez super podobna téma ako video v clanku :) tiez uputa pozornost myslim ze kedy tam bolo len to ako podat prvu pomoc nikto z nas chlapov by si to nepozrel :) a presne o tom som pisal :)
0 0 Andrej Badin 23.9.2011 08:04:15
Hneď som si spomenul na seriál prop. spotov
Enjoy :)

http://www.youtube.com/watch?v=4ArXuQwjj7Q
http://www.youtube.com/watch?v=ADE3t7uB3AM
1 0 Peter Sjekel 22.9.2011 23:04:23
asi to hosting nezvládol u mladeho kreatívca.
We'll be back shortly

Our servers are over capacity and certain pages may be temporarily unavailable. We're incredibly sorry for the inconvenience.

a teraz k téme, podľa mňa platí toto:
1. sex nepredáva - predávajú ženy
2. ženy predávajú len produkty, ktoré súvisia so sexom alebo ženami
3. autá, hodinky, šperky, luxus spadajú pod bod dva
4. škridle, nábytok, okrasné kvetiny, náradie, základné potraviny nespadajú pod bod dva
5. osobný kontakt s peknou ženou predáva s väčšou úspešnosťou služby ako produkty
6. ženy sa predávajú, ale to je opäť už mimo témy
0 0 Martin Malina 22.9.2011 21:33:52
Mne osobne v podstate vadi, ked si niekto myslim, ze da k produktu daku pseudo krasku...a caka, ze sa mi to bude hned pacit alebo si to hned vsimnem. Napriklad taky predaj lyzi a inych zimnych veci a hola cifrova... to spolu vobec nesuvisi a podla mna to bolo hodne chabe.
0 0 Moďerný Občan 22.9.2011 20:04:28
zabila to tym nechutnym britskym prizvukom.. ale inak napad vcelku dobry :)
Zajtra.sk > Marketing > Reklama > Naozaj SEX predáva?!


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama