spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Zdenko Pek 18.10.2010
Hodnoť článok:
0 0

Collabim – miesto pre vaše SEO

Každý chlapec potrebuje svoju hračku. Každý optimalizátor svoj nástroj pre správu svojich aktivít. Je jedno či sa učíte, živíte sa tým alebo sa len zaujímate. <strong>Collabim</strong> vám urobí poriadok vo vašej detskej izbe.

Každý kto spravuje svoje webové sídlo, či už jedno alebo viac a pracuje tak na SEO musí, alebo skôr mal by si viesť svoje aktivity - niekde. Neviem kde. Nikdy som to nevedel. Excel? Word? Robil sa mi tam iba neporiadok a nevyznal som sa v kope tabuliek. Istá evidencia sa dá viesť v samotnom Google Analytics avšak časom začnete strácať prehľad a dá sa v ňom viesť len jednoduchá evidencia. Nedávno, možno tak na jar som objavil zaujímavý nástroj, ktorý dokáže uľahčiť prácu.

Collabim uľahčuje

Collabim je v prvom rade nástroj, ktorý vám pomôže s evidenciou a tak zefektívni vašu prácu. Ak čakáte, že pomocou neho urobíte SEO na druhú, rýchlo na Collabim zabudnite. Žiaden SEO nástroj za vás prácu nikdy nespraví, ale i cez to sa vás o tom mnoho ľudí snaží presvedčiť. Collabim je nástroj, ktorý za vás SEO nespraví, ale pomôže vám s evidenciou a správou:

  • Spätných odkazov
  • Kľúčových slov
  • Registrácii do katalógov
  • PR článkov
  • Bannerov
  • Diskusných príspevkov
  • Iných aktivít
  • Financií

Služba Collabim je zadarmo pre 1 projekt a 2 užívateľov. V prípade, že potrebujete spravovať viac projektov budete si musieť platiť od 450 Kč(18 €) mesačne pre 5 webových sídiel až po 6 000 Kč (245 €) mesačne pre 100 webových sídiel. Ak však vlastníte osobné webové sídlo, bude vám free verzia Collabimu úplne postačovať. Prostredie Collabimu je graficky veľmi jednoduché až primitívne. Do vášho Collabimu si môžete nahrať vlastnú fotku či logo vašej stránky prípadne firmy.

Registrácia je jednoduchá, no pri voľbe krajiny ma zarazí, že je možné vybrať iba Českú republiku alebo USA. Volíte si aj adresu svojho účtu vo forme https://nazov.oncollabim.com/. V prípade, že sa vyberiete formou platenej služby, je možné ju testovať bezplatne 30 dní, následne nato ak budete spokojný vám bude zaslaná faktúra. To je tá nepríjemnejšia časť :-).
Celý systém je zvláštny v tom, že je anglicko – český. Ak sa prihlásite a budete si jednotlivé možnosti preklikávať, budú vás otravovať kontextové bublinky ponúkajúc vysvetlenie k daným položkám. Všetky nazhromaždené údaje je možné exportovať do formátu .xls prípadne .csv a taktiež Collabim prepojiť s vašim Google Analytics či Google Webmaster Tools.
V prípade, že vás Collabim po istom čase omrzí, či nahnevá, je možné si predtým než si účet úplne vymažete celý obsah vašich aktivít exportovať a následne účet nadobro vymazať.

Spravujeme v Collabime

V záložke Overview nájdete prehľad vašich aktivít. Zaujímavá je však druhá záložka Activities, ktorá zhromažďuje všetky aktivity do nej pridané. Ak pridáte napr. platené spätné odkazy tak Collabim ich sám sleduje a v prípade, že druhá strana nedodrží dohodu, viete ho týmto systémom ľahko odhaliť čo je myslím veľmi užitočná vec v prípade ak máte týchto spätných linkov naozaj veľa. Taktiež vám ukáže o koľko dní daný link expiruje a v prípade potreby ho viete predĺžiť prípadne sa viete pripraviť nato, že treba nájsť namiesto neho adekvátnu náhradu.
V záložke Keywords si môžete začať spravovať vaše kľúčové slová. Pri tvorbe si do poľa zadáte vaše kľúčové slovo a po kliknutí na tlačidlo Get keywords ideas vám Collabim vytvorí návrh kľúčových slov. Túto voľbu však môžete preskočiť zaškrtnutím príslušného checkboxu.

V záložke Tools je možné si už vedené dáta importovať z vášho excelu. V prípade, že neviete ako, je v Collabime dostupná nápoveda, ktorá vám ukáže v akej forme musí byť excel zostavený pre správny a bezchybný import. Jak i dáta tak i svoje kľúčové slová môžete rovnakým spôsobom importovať. V tomto prípade sa vyhnete únavnému prepisovaniu údajov, ak ste si už v minulosti takýto denník svojich SEO aktivít viedli. Aby to nebolo všetko, tvorcovia Collabimu pripravili aj šikovné doplnky pre vaše internetové prehliadače a to konkrétne pre Mozilla Firefox (stiahnúť doplnok)Google Chrome (stiahnúť doplnok).
Ak to teda myslíte so svojim webovým sídlom vážne a chcete získať kontrolu nad svojimi aktivitami napr. linkbuildingu tak Collabim pokojne vyskúšajte. Nič vás to nestojí a získate tak mocný nástroj.

Hodnoť článok:
0 0

4 komentáre k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 Peter Varga (fb) 20.10.2010 00:00:00
vďaka za tip, už testujem..
0 0 Zdenko Pek (fb) 19.10.2010 00:00:00
@Jiří Koutny otravovanie kontextových bublín nebolo myslene ako negatívum. Ja osobne mam rad, keď ma niečo otravuje takouto formou nakoľko som lenivý si čítať nejaké FAQ či nápovedy pretože sa nachádzajú mimo samotnej aplikácie. A za tú SR Vám budeme povďační :-)
0 0 Jiří Koutný (fb) 19.10.2010 00:00:00
Moc díky za zmínku o Collabimu. Za vynechání Slovenska v registračním formuláři se omlouvám, ASAP to napravíme.

"budú vás otravovať kontextové bublinky ponúkajúc vysvetlenie k daným položkám"
Byly pro vás bublinky celkově otravující nebo vám spíše pomohly?

Myslím, že by ještě stál za zmínku nový nástroj pro vyhledávání webů pro linkbuilding, viz http://ja.collabim.com/site-finder-se-predstavuje/
0 0 Ján Johny Baláž (fb) 18.10.2010 00:00:00
Skvelý článok :). Idem tú službu vyskúšať a preskúmať.
Zajtra.sk > Marketing > SEO/SEM > Collabim – miesto pre vaše SEO


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama