spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Marek Tyrlík 2.12.2018
Hodnoť článok:
1 0

8 pravidiel pri používaní Instagram bota

Pripravili sme si pre vás 8 pravidiel, ktoré by ste mali dodržať pri používaní Instagram bota

8 pravidiel, ktoré je nutné zohľadniť pri využívaní automatizovaného Instagram bota.

 

Ak ste sa rozhodli využívať zahraničné a lacné Instagramové boty na zvýšenie popularity svojho účtu, patríte do skupiny ľudí, ktorá sa nebojí riskovať, to je jasné. Častokrát lacné riešenia, najmä ak ide o online svet, sú spojené s veľkým rizikom, v našom prípade až s rizikom zmazania účtu.

Ak by sa však stalo, že budete mať šťastie, a k zmazaniu účtu ani po niekoľkých týždňoch či mesiacoch nedôjde, sú tu "shadow bany" bany. Tie spôsobujú malý alebo takmer nulový organický dosah, zamedzujú dostať sa do kolónky "objaviť" a pod.

Ak by vás však s naozaj extrémne veľkým šťastím obišlo aj toho, Instagram vám v jeden deň môže poslať upozornenie, že ste prišli o všetkých followerov, lajky a komentáre získané na základe nekalých činností, teda na základe používania automatizovaného softvéru. Viete si predstaviť, že zaspávate s 50 000 followermi a vstávate s 5000? Asi to nie je úplne najlepšie ráno, nemyslíte?

O dablovaných lajkoch, či followoch a unfollowoch známych ľudí, ktorí vašu aktivitu vyvíjanú na ich profile môžu pochopiť ako antipatiu k ich osobe, či ako naháňanie prázdnych lajkov a pod. sa rozprávať nemusíme...

Jednoducho je to príliš riskantné v mnohých ohľadoch, ak sa však naprik tomu rozhodnete, tu je našich 8 tipov.

  1. Využívajte len 1 bota na 1 profil. Používanie viacerých zároveň je najistejšou cestou k dosiahnutiu banu.
  2. Vyhnite sa manuálnej spamovej aktivite. Ak Instagram vytuší, že nie je mOźné zvládnuť fyzicky aktivitu, ktorá sa na účte deje v rovnakom čase (bot aj vaše manuálne klikanie), vyhodnotí takúto aktivitu ako porušovanie podmienok, ktoré môže trestať banom.
  3. Na Instagrame môžete sledovať maximálne 7500 ľudí. Videli ste však nejaký účet, ktorý toľko ľudí sleduje? Ja tiež nie. Dbajte preto na správny pomer sledovaných a sledujúcich.
  4. Netestujte hranice! Bot musí imitovať človeka, na noc ho vypnite, cez deň zapnite, jeden víkend v mesiaci ho nechajte oddychovať, iný víkend zvýšte intenzitu.
  5. Nepoužívajte lacné a obohraté komentáre prostredníctvom vášho bota. Táto doba je už dávno preč. Nie je možné vyšpecifikovať a pridať taký komentár, ktorý by sedel k väčšine postov.
  6. Ak už využívate Instagramového bota, dajte ľuďom dôvod sledovať vás. O ich príliv máte postarané, postarajte sa však o to, aby po navštívení vášho profilu na ňom ostali. Tvorte kvalitný obsah na základe cieľovej skupiny, ktorú ste si zvolili.

Marek Tyrlík, obchodný zástupce najúspešnejšej Instagram content marketingovej spoločnosti na slovensku - www.instamag.sk

Hodnoť článok:
1 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Marketing > Social > 8 pravidiel pri používaní Instagram bota


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama