spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Martina Baumann 7.7.2017
Hodnoť článok:
0 0

Online štúdium Social Media Marketingu nakopne váš biznis

Facebook a Instagram už dávno nie je len o pridávaní príspevkov. Sú to plnohodnotné mediálne platformy, ktoré prinášajú firmám a značkám výsledky a sú súčasťou takmer každej reklamnej kampane.

Sociálne siete dnes využívajú nielen bežní užívatelia, ale už takmer každá firma alebo podnikateľ sa prostredníctvom moderných technológií snaží predať svoj biznis.

Urobiť si svoje meno, pustiť o sebe do éteru niečo nové, ponúknuť svoj nový e-shop, dať vedieť svojim zákazníkom o aktuálnych zľavách, informovať ich o novom tovare alebo službách. Aj toto všetko sa dá zvládnuť na sociálnych sieťach. Ako ich však vedieť využiť naplno a vyťažiť z nich to najviac?

Som na Facebooku = nestačí!

Veľmi dôležité je poznať prostredie sociálnych sietí, ich nástroje, možnosti, využitie, správne si vedieť naplánovať ten-ktorý príspevok, správne ho napríklad zacieliť, atď. To všetko sú veci, ktoré sa však neustále môžu meniť, vyvíjať a človek, ktorý toto nesleduje, asi len ťažko bude vedieť urobiť efektívnu kampaň povedzme na Facebooku. A tak síce zaplatí Facebooku za reklamu, ale na konci dňa nezíska toľko zákazníkov, koľko by za iných okolností (pri dobre nastavenej kampani odborníkom) získal.

Pokiaľ nechcete platiť odborníkom, je tu riešenie - môžem si riešiť Social Media Marketing aj sám, pokým sa začnem tomu venovať, naštudujem si problematiku a najmä sledujem trendy v tejto oblasti, pýtam sa ľudí, hľadám si informácie a som nonstop online. Jednou z možností, ako sa naučiť plávať vo vodách sociálnych sietí, je napríklad absolvovať online kurz zameraný na sociálne siete a marketing. Jedným takým je aj pripravovaný kurz z dielne Learn2Code, do ktorého sa môžete práve zapísať.

Tento kurz sľubuje, že sa naučíte dosť veľa informácii o Facebooku a Istagrame na to, aby ste ho vedeli využiť vo svoj prospech.

Čo sa naučíte
- základy o najpoužívanejších sociálnych sieťach
- naučíte sa rozdiely medzi Facebook pages a Facebook profile a ako ich používať
- založíte si vlastnú Facebook page
- ako postovať obsah na svojej Facebook page
- dozviete sa všetko o formátoch postov a rozmeroch obrázkov v postoch
- editovanie a schedulovanie obsahu pre Facebook page
- vytvoriť reklamu na Facebooku a boostovať príspevky
- používať Ads Manager a Business Manager
- proces tvorby Facebook kampane
- použitie a implementácia Facebook pixelem

Ak aj nepodnikáte, ale radi by ste si našli prácu napríklad v tejto oblasti, je to minimálne dobrý dôvod na to, poobzerať sa po nejakom kurze. Pracovných ponúk je totiž už na spomínanom Facebooku veľa a firmy hľadajú odborníkov, ktorí princípom používania Facebooku či Istagramu naozaj rozumejú.

Prajem veľa šťastia!!!

Martina Baumann Martina Baumann

Novinárka, PR špecialistka, expertka na externú/internú komunikáciu


Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Marketing > Social > Online štúdium Social Media Marketingu nakopne váš biznis


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama