spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Webikon 25.6.2014
Hodnoť článok:
0 2

Profesionálom v systéme WordPress môžete byť aj vy

WordPress je vnímaný ako jedno z najdostupnejších riešení pri túžbe po vlastnom webe. Prakticky ktokoľvek si vďaka nemu môže zostaviť internetovú stránku s profesionálnym vzhľadom a to bez znalosti programovania. Niet divu, že sa stal postupom času najpoužívanejším redakčným systémom na svete.

Hoci hlavnou devízou tohto CMS systému je jeho užívateľská prívetivosť, začiatky môžu byť pre úplných laikov neisté. V kníhkupectvách si môžete zakúpiť rôzne manuály a príručky. Avšak ruku na srdce a to najmä páni - kto z nás rád číta manuály? Najlepšie sa učí priamo od majstrov, ktorí nás svetom tvorby webu prevedú od A až po Z.
V systéme WordPress sa dajú vytvoriť aj také sofistikované veci ako napríklad e-shop, no nie každý však má takéto pokročilé požiadavky. V dnešnej dobe môžete navštíviť rôzne kurzy, ktoré sú prispôsobené vašim požiadavkám či zručnostiam. Pokojne ich pritom môžete navštíviť aj rad za radom.
Kurzy pre úplných začiatočníkov vás oboznámia so základnými informáciami o systéme WordPress či o zmysle, prečo sa preň vôbec rozhodnúť. Sami uvidíte ako jednoduchá je inštalácia a následné nastavenie témy – teda grafickej šablóny. Neskôr prejdete k podstatnejším krokom ako je vytvorenie štruktúry webu či vytvorenie a upravovanie podstránok a článkov. Dôležitou súčasťou systému sú aj moduly či widgety, ktoré na kurze nesmú chýbať. Záver začiatočníckych kurzov väčšinou patrí základom používania redakčného systému na administrátorskej úrovni.
Kurzy pre mierne pokročilých presne nadväzujú na začiatočnícke kurzy. Mali by ste zvládnuť správu používateľov a úpravu témy. Moduly a widgety poskytujú viacero pokročilejších nastavení, ktoré sa na kurze pokúsite odhaliť. Nastavenie jazyka prispieva k spohodlneniu užívateľského prostredia a preto je možné si nastaviť aj slovenčinu. V dnešnom virtuálnom svete sa už neobídete bez optimalizácie pre internetové vyhľadávače, a preto sa v závere kurzu pre mierne pokročilých dozviete o základoch SEO pre WordPress.
Existujú však aj kurzy pre podnikavých ľudí, ktorí by si cez WordPress radi vytvorili už spomínaný eshop. Tie fungujú v systéme WordPress na základe modulu WooCommerce. Kurz vás oboznámi so spôsobom ako vytvoriť a upravovať produkty v eshope, alebo ako nastaviť spôsob doručenia a platobnej brány. Na záver už budete vedieť spravovať objednávky či inštalovať rozšírenie do modulu WooCommerce.
Ako vidíte, kurzy či školenia o systéme WordPress si môžete vybrať presne podľa vašich potrieb či nárokov. Vďaka ich nadväznosti ich môžete absolvovať pokojne aj všetky a rázom sa z vás stane skutočný WP majster.
Jednotlivé kurzy poskytuje viacero spoločností, medzi najznámejšie patrí Webikon. Vďaka jeho zakladateľom bol WordPress preložený do slovenčiny, čo určite uľahčilo prácu v tomto systéme. Webikon spolupracoval s rôznymi spoločnosťami, medzi jeho klientov sa radia spoločnosti ako Volkswagen, Sygic či Profesia.sk.

Hodnoť článok:
0 2

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Marketing > SEO/SEM > Profesionálom v systéme WordPress môžete byť aj vy


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama