spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Joozty 26.2.2014
Hodnoť článok:
1 0

Ako získať fanúšikov?

Kde inde sa ľudia dozvedia o vašej firme ak nie na facebooku? Ak chcete, aby vaša firemná web stránka bola úspešná neodmysliteľnou súčasťou je propagácia na sociálnych sieťach. Lenže ako získať fanúšikov?

V dnešnej dobe zabezpečiť svojej firme dobré meno znamená získať fanúšikov na sociálnych sieťach. Predsa len uznajte ak má spoločnosť veľký počet fanúšikov tak sa s tým dáva do súvislosti, že táto firma je úspešná a minimálne v rámci internetu veľmi známa.

Nie je však jednoduché získať fanúšikov. Reklama na sociálnych sieťach je pomerne drahá a aj mesiacmi driny, zdieľania a propagovania nemusíte dosiahnuť výsledok, aký ste očakávali. A práve tu sa otvára cesta pre obchod s fanúšikmi. Nie je ľahšie si kúpiť na začiatok pár tisíc fanúšikov? Potom to už pôjde snáď rýchlejšie...

Priblížme si ako tento trend funguje.

„Nie je všetko zlato, čo sa blyští.“

Jedným zo spôsobov ako sa dajú získať fanúšikovia je „like za like.“ Na internete existuje množstvo webových stránok, ktoré fungujú na tento spôsob. Azda najpopulárnejšia stránka je:

www.addmefast.com

Funguje na princípe vymieňania si lajkov. Vy lajkujete stránky a za to dostávate body. Za každú lajknutú stránku získate dva až desať bodov. Tieto body môžete následne zamieňať za lajky na vašu stránku. Zaregistrujete si vašu facebookovú stránku a zadáte aký počet bodov dostane užívateľ, ktorý vám ju lajkne. Samozrejme body sa dajú aj kúpiť a teda nemusíte lajkovať. Táto stránka má viac ako 2 milióny používateľov z 220 krajín. Dá sa pravdaže bližšie špecifikovať od akých užívateľov dostanete lajk. Napríklad: iba od česko-slovenských užívateľov... Neplatí to len pre facebookové lajky. Môžete tu získať twitter followers, youtube views a mnohé iné. Pri troche snahy získate denne aj tisíc fanúšikov. Treba však podotknúť, že väčšina fanúšikov je nereálna resp. neaktívna. Ak vám ide iba o počet nie aktivitu tak tento spôsob je ideálne pre vás.

Druhou možnosťou je zdieľanie vašej facebookovej stránky na inej väčšej facebookovej stránke. Takto získavate reálnych používateľov. Jedná sa o značne drahší spôsob ako je like za like, aj keď cena nie je fixná skôr by sme mohli hovoriť o jej variabilite, keďže si ju určuje samotný majiteľ stránky.

Ďalšou sofistikovanou metódou je kúpa fanúšikov od spoločnosti, ktorá sa s tým zaoberá. Zadáte počet fanúšikov, odkaz na vašu stránku a o ostatné sa postará spomínaná firma. Vo väčšine prípadov sú to tiež len nereálni tzv. slamení používatelia. Na rozdiel od prvého spôsobu majú však fanúšikovia reálne vyplnený profil, aby to vyzeralo autentickejšie.

Negatívne dôsledky

Nenechajte sa však zlákať veľkým počtom fanúšikov. Môže to mať negatívny dopad na vašu firmu. Veľmi ľahko sa dá zistiť, že ste si kúpili fanúšikov. Ak niekto sleduje vašu stránku pravidelne určite si všimne veľký nárast fanúšikov za určité obdobie, ktorý sa vymyká štatistike. A tým určite klesá dôvera zákazníka v kvalitu firmy.

Hodnoť článok:
1 0

2 komentáre k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 Filip Ševčík 13.4.2014 14:48:32
Wiktor, úprimne, a čo si čakal?

Okrem FB reklamy, presne cielenej neodporúčam nič iné. Nie je z toho žiaden úžitok..

pokiaľ sú neni fans aktívni, nekomentujú, nezdieľajú, nelikeujú nie sú to fans.(Samozrejme sa musí počítať aj s určitým percentom mŕtvych fanúšikov, čo si príspevok len pozrú a tam to končí.)

šak na čo ti tam bude človek čo si aj tak nič nekúpi?
Treba sa nad tým len trochu zamyslieť ;)

článok by sa mal volať - Ako nezískať fanúšikov.
0 0 Wiktor Vincej 13.4.2014 11:50:36
Silno to neodporucam. Drviva vacsina ludi tam cez FAKE profil likuje a followuje vsetko co uvidi! Dostal som sa na hranicu 1000 likov. Ked teraz nieco uverejnim tak to vidi cca 20 - 40 ludi. Kvoli tomu ze FB redukuje zobrazovanie a vacsina mojich likov je iba cez FAKE profil kt. v podstate nikto nepouziva.
Zajtra.sk > Marketing > Social > Ako získať fanúšikov?


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama