spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login
Anežka Compelová

Anežka Compelová

38 ročná, Bratislava (ale srdcom stále na východe :))
http://www.profimakler.sk/


Tvorím používateľsky prívetivé dizajny pre webové aplikácie (aplikácie pre finančných poradcov, farmaceutický priemysel). Mojou prácou a zároveň záľubou je grafika, SEO a internetový marketing. Prispievam do sekcie Free Softvér na blog.profimakler.sk . Vyštudovala som krásny odbor Knižničná a informačná veda na FiF UK v Bratislave.

V čom sa vyznám:

SEO, internet marketing, Web dizajn, Html + Css, Photoshop

Overená používateľka, členom od 24.11.2011

Anežka Compelová nenapísala žiadne články/novinky

Anežka Compelová napísala 8 komentárov

0 0 Anežka Compelová 2012-03-29 11:11:23
Miloš, asi závisí od spôsobu ako pracuješ...

Každý máme svoj zaužívaný spôsob práce a podľa toho hľadáme služby a softíky, ktoré sú v súlade s tým, ako pracujeme. Ja napríklad pracujem so súbormi, ktoré potrebujem mať prístupné ako z domu tak aj z práce. Nejde o jeden súbor, ale o kolekciu súborov, obrázkov, pdf, word dokumentov, fotiek...(dokopy asi 5 GB), s ktorými denno-denne pracujem. Niekedy som všetky súbory, ktoré som potrebovala dokončiť doma, skopírovala na USB kľúčik - doma na nich popracovala - opäť skopírovala na kľúč - v práci otvorila... a stále dookola. Nie som však veľmi dôsledný človek a tak sa stávalo, že som niečo občas zabudla skopírovať, upraviť, premenovať...
Teraz to robím tak, že mám inštalovaný Dropbox v práci aj doma. Inštalovaný Dropbox vyzerá v PC ako každý iný adresár, čiže súbory z neho môžem otvoriť a pracovať s nimi. Všetky súbory, ktoré pomením sa hneď synchronizujú s adresárom doma. Čiže nerobím to, že ich do Dropboxu nahrávam, sú tam proste celý čas a pracujem s nimi ako s inými súbormi s iných adresárov v PC.

Dropbox na internete prakticky nepoužívam, lebo to nepotrebujem. Použila som ho asi len raz, keď som si nechtiac zmazala súbor v adresári a cez online Dropbox som ho obnovila.

Ešte jedna vec mi na Dropboxe vyhovuje, a to zdieľanie adresárov. S priateľom sme si vyčlenili jeden adresár v Dropboxe, ktorý spoločne zdieľame. Ak mu niečo rýchlo potrebujem poslať presuniem do to "nášho" adresára a hneď to má u seba v PC.

K tomu verejnému vystavovaniu, ako píšeš, sa neviem vyjadriť. Dropbox je zaheslovaný, ale tiež som trošku paranoidná a určite by som tam nedávala súbory, ktoré obsahujú citlivé údaje.

Tak dúfam, Miloš, že ti to trošku pomohlo v otázke, na čo je ten Dropbox komu dobrý :D
0 0 Anežka Compelová 2012-03-15 12:13:51
Viktor aj tak sa dá
A potom uložiť do keypassu! ;)
K článku Koniec
0 0 Anežka Compelová 2012-03-12 12:38:34
Rada čítam tento portál a pevne dúfam, že sa tu bude naďalej združovať kvalitná komunita ľudí :)
Redakcii ďakujem za kvalitnú robotu a držím palce pri ďalších projektoch!

0 0 Anežka Compelová 2012-03-12 12:27:35
Veľmi vkusné. Zelená a hnedá - pekné prírodné farby.
Aj písmo sa mi páči - hlavne font použitý na "LANDSCAPING".

Trošku to pripomína dve horiace zápalky. Čiže kľudne môžeš použiť aj ako logo pre klub pyromanov ;)
0 0 Anežka Compelová 2012-03-12 12:14:44
V pohode príspevok. Človek sa fakt niekedy pousmeje aké tvorivé heslá ľudia navymýšľajú.

Ja som svojho času používala všade to isté heslo, síce patrilo k tzv. silným heslám, ale to je na nič ak som ho použila ako do mailu tak aj do internet bankingu!!!!

Teraz na generovanie a ukladanie hesiel používam KeePass. Máte s ním niekto skúsenosti? Hlavne negatívne ma zaujímajú :)
0 0 Anežka Compelová 2012-03-07 11:15:41
Najväčší problém pri novom dizajne som mala s tým, kde v keli sú záložky :). Pritom bijú do očí, že ?!
Celkovo mám dojem, že novým dizajnom chceli ulahodiť hlavne tým, čo využívajú Pages na biznis (Cover fotka, zdôraznenie počtu Likes, pin to top...), na druhú stranu v pravidlách používania nás varujú, že napr. Cover page nesmie byť použitá na "Call to action" frázy :(

Viac o novom dizajne: http://blog.profimakler.sk/2012/03/novy-fejzbuk/
0 0 Anežka Compelová 2012-01-02 09:35:20
O Dropboxe som napísala krátky článoček na blog http://blog.profimakler.sk/2011/10/vsetky-subory-stale-so-sebou-aj-to-je-dropbox/

Denne túto službu používam a ocenila som aj možnosť "restornutia" dát keď som si ich nechtiac zmazala.
K projektu Priama daň:
0 0 Anežka Compelová 2011-12-13 12:23:57
Veľmi pekné infografy. Myslím, že z hľadiska percepcie zložitých informácií je to najlepšia forma prezentovania dát verejnosti.
Moje obľúbené infographics: http://www.instantshift.com/2009/06/07/infographic-designs-overview-examples-and-best-practices/

V čom ich robíte? Photoshop? Hľadala som na internete nejaké free nástroje zamerané priamo na generovanie infographic. Nenarazil ste na takýto program?

Páčilo sa mi...

Zajtra.sk > Ľudia > Anežka Compelová