spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Michal je milovník krásy. Prácu bez neustáleho hľadania ďalších ciest, ako ešte lepšie vyhovieť potrebám a požiadavkám klientov, si vôbec nedokáže predstaviť. Jeho deň začína (a často pokračuje) prísunom vynikajúceho japonského čaju.

Overený používateľ, členom od 29.7.2011

Michal Žigo nenapísal žiadne články/novinky

Michal Žigo napísal 8 komentárov

K projektu Infograf:
0 0 Michal Žigo 2011-12-08 19:38:55
...do budúcna zmeniť písmo a osobne by sa mi viac páčil infograf: 10 článkov ktoré dobili Facebook ;)
0 0 Michal Žigo 2011-12-08 19:32:15
Už sa teším na tú recenziu, keď bude hotová ;)
0 0 Michal Žigo 2011-08-28 15:40:41
Na magente prevádzkujem svoj eshop (www.cajovanie.sk) a venoval som takmer polroka jeho štúdiu, preto rád napíšem niekoľko svojich postrehov:

Asi najväčšie sklamanie pre mňa je že magento obsahuje mrte chýb, úplne banálnych no v mnoho prípadoch zásadných chýb. Nespráva sa tak ako by ste čakali. V základných a dôležitých veciach neposkytuje priestor pre konfiguráciu, no vo veciach ktoré väčšiou nepotrebujete poskytuje kopec možností.

Multi store - je len jednostranne použiteľný a to v prípade že máte jeden sklad a chcete len viacero frontendov. Chcel som na jednej inštalácii postaviť dva nezávislé obchody (geograficky) s rovnakým obsahom a narazil som na niekoľko problémov. Nemožnosť v admine vytvoriť užívateľa a prideliť mu práva len na konkrétny store. Môžete vytvoriť užívateľa a dať mu práva na objednávky, ale bude mať práva do všetkých store. Problém so skladovými zásobami (ak sa rozhodnete využívať inventory). Jednak je problém s trackovaním zásob na úrovni multi-store (ako také riešenie tam existuje, no nie je bez chýb) potom keď narazíte na problém že sa tovar minie máte dve možnosti, buď sa dá alebo nedá kúpiť, niečo ako medzi krok že je možné kúpiť s dodaním v dlhšej lehote neexistuje. Alebo možnosť informovať keď bude skladom. Tieto posledné dve veci nesúvisia s multi-store ale sú to základné veci.

Pomalosť - na vygenerovanie úvodnej strany (bez produktov) sa použije cca 48 tis. volaní funkcií - to je fail storočia :)

Nespráva sa vždy ako by ste čakali - napr. nastavíte zobrazovanie cien s dph, ale hneď na niekoľkých miestach nájdete že zobrazuje ceny bez dph. Zase programátorský fail.

Také niečo ako nepoužiteľné faktúry a i už ani nejdem spomínať, bo sa mi dvanástorník skrúca pri spomienkach :)

Takýchto a podobných chýb sú tam desiatky, stovky.

Ak máte dostatok síl cez toto všetko sa prelúskať, odladiť chyby, výkonnostné problémy a i., magento je pre vás tou správnou voľbou :)
0 0 Michal Žigo 2011-08-02 18:44:04
Páči sa mi tá zelená farba, resp. celková voľba farieb.
0 0 Michal Žigo 2011-08-02 16:41:01
Nuž ja som tú tému kúpil, neinšpiroval som sa, je v nej aj pár vecí z jadra Magenta preprogramovaných a preto som sa tak rozhodol. Niečo som už zmenil (mám svoj návrh, ktorý som ale nevedel v tom čase preklopiť do magenta) a určite pozmením na svoj obraz časom všetko, no teraz mám dosť práce s tovarom a inými vecami s obchodom súvisiacimi.

PS.: Produktová fotografia je vlastná (čaje a príslušenstvo, okrem Brity)
0 0 Michal Žigo 2011-07-29 23:25:50
To preto lebo sa vychádzalo z Acumenu... Magento ako také je výsmech programátorského umenia, ale gravitydept celkom slušne odladilo čo sa dalo v tej téme, či už po stránke výkonu alebo samotnej štruktúry, takže to bol dobrý odrazový mostík.
K projektu :
0 0 Michal Žigo 2011-07-29 15:31:54
Dobre zvládnuté textúry a farby. Víno rastie zo zeme a v grafike to aj cítiť, príjemné, zemité farby (moje obľúbené)... Mám chuť na Semillon ;)
0 0 Michal Žigo 2011-07-29 15:28:26
Ďakujem. Možno vhodne aplikovaná textúra by pridala trochu ľudského tepla. V tomto smere sa mi veľmi páči Pivnička od Tomáša. Čo sa týka toho gradientu v menu, tak už sa s tým pohrávam (zakomentovaný .menu .liner v override.css), len ešte sa s tým neviem celkom ztotožniť :) Postupne to však vylepšujem, je to ešte čerstvé a poteší ma každý návrh na zlepšenie. Najmenej spokojný som zatiaľ s detailom produktu, tam je potrebné to trochu (viac) upratať.

Páčilo sa mi...

Projekt
Zajtra.sk > Ľudia > Michal Žigo