spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Programátor, webdesigner a webdeveloper niekoľkých webových projektov. Má za sebou prácu v reklamnej agentúre, médiách a na rôznych pozíciách v oblasti IT.

V čom sa vyznám:

InDesign, Nette, Photoshop, SEO, WordPress, mojeCMS.sk, Edius

Overený používateľ, členom od 28.7.2011

Pripravte sa na pohromu! Facebook mení fanstránky!

Pripravte sa na pohromu! Facebook mení fanstránky!

František Čaník, 21.3.2014
Začal sa proces výmeny layoutu fanstránok a celkovo nový newsfeed a ako vždy, nezaobišlo sa to bez radikálnych a citeľných zmien, ktoré nikoho nepotešia. Teda. Hlavne developerov) Viac »

jQuery: Ako na jednoduchý NEWS ticker?

jQuery: Ako na jednoduchý NEWS ticker?

František Čaník, 10.10.2013
Tak, ako väčšina mojich článkov, tak aj tento vzniká práve z dôvodu aktuálneho hľadania riešenia pre klienta. Prinášam veľmi jednoduché riešenie efektného newstickeru. Viac »

Aplikácie na Facebook-u pre obchoďákov

Aplikácie na Facebook-u pre obchoďákov

František Čaník, 1.6.2013
Často sa stretávam (v poslednej dobe), že dostávam požiadavky na aplikácie, ktoré sú úplne mimo akékoľvek porozumenie pravidlám Facebook-u a logike aplikácií celkovo a tak som sa rozhodol napísať jeden článok k tomu, ako by mal postupovať obchoďák ak chce a dáva vyrábať aplikáciu na Facebook-u. Viac »

W8: Klávesové skratky čo uľahčia život

W8: Klávesové skratky čo uľahčia život

František Čaník, 31.1.2013
Každý Windows, ktorý som kedy mal, ich mal. Nehovorím len o kúzelnom CTRL+ALT+DELETE, ale o skratkách, ktoré nám vždy dali odpoveď skôr, ako prehľadávanie nastavení a ponúk štart a tak podobne. Viac »

Repar8t: pre 8mičky - po dlhšom čase

Repar8t: pre 8mičky - po dlhšom čase

František Čaník, 29.1.2013
Nebojte. Viem, že dlhé A je pod číslicou 8 ale názorne som chcel zvýrazniť, že ide o článok venovaný práve 8mičká. Presne Windows 8. Viac »

Quick tip: Maintenance s umožneným vstupom

Quick tip: Maintenance s umožneným vstupom

František Čaník, 29.1.2013
Často krát potrebujete vypnúť stránku kôli nejakej údržbe, alebo len kôli pretestovaniu novej funkcionality, ktorú ste dorobili a tak zapnete (ak sa bavíme o Nette) iba require na súbor .maintenance.php. Ako na to elegantne? Požadovaný NETTE LEVEL: Mierne pokročilý. Viac »

Je MEGA skutočne MEGA?

Je MEGA skutočne MEGA?

František Čaník, 21.1.2013
Alebo môj pohľad na nový cloudový server od Dotcom-a - MEGA.co.nz. | Pozor, ide o názor autora, ktorý sa nemusí (a isto sa ani) zhodovať s názorom vlastníka Zajtra.sk. Viac »

Zbavte sa stresu

Zbavte sa stresu

František Čaník, 16.1.2013
Čím viac práce máme, tým menej času mávame na seba. Je to pravidlo, ktoré potvrdzuje každá výnimka a tak mi nedá, aby som nenapísal pár dobrých stránok, ktoré Vám pomôžu odbúrať stres. Viac »

Nette: Komplikácie pri zobrazovaní chýb užívateľom

Nette: Komplikácie pri zobrazovaní chýb užívateľom

František Čaník, 13.12.2012
Určite ste sa pri programovaní dostali do štádia, že ste mali niekoľko rôznych modulov alebo celkov, ktoré pracovali na jednom jadre (Admin, Užívatelia, Facebook aplikácia)... a stalo sa Vám, že pre každú časť ste potrebovali aby sa nastavil layout pre chybové hlášky. Ako to docieliť? Viac »

Ako na to: Cropovanie obrázku okamžite po uploade?

Ako na to: Cropovanie obrázku okamžite po uploade?

František Čaník, 12.12.2012
Stáva sa Vám často, že potrebujete aby používateľ okamžite ako nahrá obrázok, upravil jeho rozmery na Vami požadovaný formát? Zdá sa Vám, že ste nenašli dostatok pekných príkladov? Skúste si to s nami. Náročnosť: mierne pokročilý Viac »

5 užitočných jQuery tipov

5 užitočných jQuery tipov

František Čaník, 9.12.2012
Alebo aj zopár drobností, ktoré Vám pomôžu s rôznymi drobnosťami. Inými slovami menšie snippetíky. Viac »

3 jednoduché kroky ako spraviť responzibilný dizajn webu

3 jednoduché kroky ako spraviť responzibilný dizajn webu

František Čaník, 6.12.2012
Nie je to tak dávno, čo som na zive.sk čítal o tom, ako pripravovať responzívny design webu. Komentáre pod článkom tiež pobavili hlavne ak si vezmeme do úvahy fakt, že zive.sk fakt nie je moc responzívne, ale budiš. Poďme si povedať, ako sa na to skutočne pozrieť a čo potrebujete vedieť skôr, ako začnete redesignovať. Viac »

T&T: Rýchla pomoc pri tvorbe galérie

T&T: Rýchla pomoc pri tvorbe galérie

František Čaník, 4.12.2012
Poznáte ten pocit, keď ste dlho pracovali na tvorbe HTML a nechcelo sa Vám vytvárať žiadne zložité administrácie a tak ste si sem-tam upravili len kúsok HTML kódu? Čo v prípade, že ste nemali veľa času a takáto úprava Vám teraz zabije rovnaký čas ako napríklad naprogramovanie jednoduchej galérie? Viac »

Facebook App Center: Robíme si promo na našu appku

Facebook App Center: Robíme si promo na našu appku

František Čaník, 22.11.2012
Alebo aj menší manuálik, ako najlepšie vytvoriť design pre prezentáciu Vašej aplikácie v APP centre na Facebook-u. Viac »

Fenomén doby: Dosť bolo transparentných ikoniek!

Fenomén doby: Dosť bolo transparentných ikoniek!

František Čaník, 18.11.2012
Ak sa pohybujete v oblasti designu a tvorby GUI pre webové aplikácie, stretávate sa napríklad s Bootstrap-om od Yahoo či témamy z ThemeForest-u, často narážate (rovnako ako ja) na novinky. Jednou (a určite nie poslednou) z nich je napríklad font pre najčastejšie používané ikonky. Tak si to poďme predstaviť. Viac »

Včera bolo neskoro, zajtra je offtopic. A čo teraz?

Včera bolo neskoro, zajtra je offtopic. A čo teraz?

František Čaník, 27.10.2012
Keď som premýšlal nad tým, či má zmysel písať príspevky na stránky zajtra.sk, keď mám plno iných starostí s prípravov niekoľkých portálov, dospel som len k niekoľkým postrehom a otázkam. Aké to sú? Viac »

Hľadáte riešenie pre Vaše multimédiá? Našli ste!

Hľadáte riešenie pre Vaše multimédiá? Našli ste!

František Čaník, 14.10.2012
Pre svoj nový magazín, resp. pre jeho webovú verziu, som dlho hľadal video prehrávač, ktorý by bol podporovaný všetkými dostupnými technológiami. Prešiel som veľmi veľa vecí a nakoniec som za zastavil na jedinej - Projekktor. Viac »

MailChimp: Spájame sa s MailChimp-om.

MailChimp: Spájame sa s MailChimp-om.

František Čaník, 26.7.2012
Možno ho poznáte a možno nie, no pre tých, čo nie, by som rád priniesol zopár informácií o tom, ako sa dajú odosieľať skutočne pekné newslettre. Pre tých, čo ho poznajú zasa nejakých pár príkladov, ako obsluhovať newsletter priamo z vlastnej aplikácie. Viac »

František Čaník napísal 388 komentárov

K článku
4 0 František Čaník 2014-03-28 15:45:13
načo sem jebeš túto reklamu?
2 0 František Čaník 2013-12-13 21:11:18
Ehmm... Len tak pre info. ID má mať každý element unikátne, takže ak máš viac krát id="move" tak to máš zle! ...
0 0 František Čaník 2013-10-31 10:00:23
@Michal Stin To nič nemení na fakte, že: a) ty už svoje hlasy od ľudí dostaneš v dobrej viere, že ti pomôžu a že to snáď vyhráš a teda niekto z nich kameru dostane (o čom tiež pochybujem). Marketingovo je to "dobrý" pokus, ale reálne ide z tvojej strany o straaaaaaašny bullshit. To je jeden z dôvodov, prečo u nás nikdy nefungovali LIKE súťaže.

Ja osobne som sa po organizačnej stránke zúčastnil a vytvoril desiatky "like-gate" súťaží a ver mi, účasť bola tak mizerná, že niekedy bolo ťažké vybrať finalistov. Ľudia proste neveria týmto typom "hier"...
K projektu PromoPORTÁL.sk:
0 0 František Čaník 2013-10-30 11:40:22
@kaktus mozem aj to :) nevidim v tom problem, ak to bude nieco co by stalo za to :D smiech...
0 0 František Čaník 2013-10-30 11:39:42
@Michal Stin A ešte stále si myslíš, že je potom od teba "korektné" takéto správanie? Promovanie niečoho, čo nedodržíš? Ak vychádzam z tvojho skeptického pohľadu (nehovorím, že väčšia časť súťaží sú samí FAKE) na to, akú máš šancu na výhru, potom je aj tvoje "žobranie" o hlasy len čistá kopa reklamy o ničom...
0 0 František Čaník 2013-10-29 10:15:20
@Michal Stin ale ako sám vidíš, tiež si sa vyhol odpovedi, či aj napriek tomu, že nevyhráš, odovzdáš výhru niekomu, kto ti "pomôže"... a o tom to celé je. Ty sám staviaš súťaž na ilúzii. Môj názor je čisto otvorený a nikoho neovplyvňujem.
K projektu PromoPORTÁL.sk:
0 0 František Čaník 2013-10-28 16:54:00
@Rastislav Pišiak neviem ako ty, ale ja templaty reálne nakupujem. Nemôžem si dovoliť, aby mali klienti akékoľvek opletačky, takže je jedno či ide o logo, celú CI, webku, hudbu do podmasu, všetko sa vždy nakupuje...

Item Purchase Code: dce61a30-c4bc-..............
1 0 František Čaník 2013-10-28 13:10:44
@Michal Stin reálnym pohľadom na vec. Promuješ niečo, kde sa k niečomu zaväzuješ a pritom je podstata pochybná. Inými slovami: a) nemáš zaručené, že to vyhráš, b) tým pádom tvoj plán natáčať to a venovať potom niekomu tú kameru je na vratkých základoch, c) sám píšeš, že neveríš tej súťaži a pritom staváš "svoju súťaž" na rovnakých "vratkých nohách"... takže sorry, ale každý kto má štipku rozumu automaticky vie, že nič ako podradná propagácia tvojej vlastnej stránky to nie je, tudiž sa čudujem, že vôbec si v zozname "featured" článkov.
0 0 František Čaník 2013-10-21 11:53:37
Toto nie je priestor na taketo "propagandy"...
0 0 František Čaník 2013-10-21 11:51:27
@Juraj: a) fade-in/out ti neposunie prvok, ani ti ho neskryje, takze zostane na svojej pozicii, tym padom by si musel riesit okrem toho asi aj nieco ine ako len fade effekt... preto som ti napisal, aby si spravil nejake demo, aby si si svoju teoriu vyskusal v praxi
0 0 František Čaník 2013-10-14 11:02:35
Eduard: preco zvysovat data na uz aj tak zbytocne dost premrstene weby?
Juraj: no, nahod nejake "demo", nech si viem zivo predstavit ako urobis cez css transition nekonecny cyklus. rad sa priucim
2 0 František Čaník 2013-10-10 09:24:18
Jozef: Super nápad ;) aspoň nemusím vyrábať demo ;)
3 0 František Čaník 2013-09-09 15:07:01
Ja osobne tento článok fakt vnímam len ako niečo, čo prezentuje webku ale úplne sa stráca tomu čo je písané v perexe. Reálne je jedno aké obrázky sú použité, či je tam UIP alebo návštevy. Sú to irelevantné údaje tak či tak. Výpovednú hodnotu by mal článok kedy by boli fakt výsledky "pokusu" alá "ako sme zabojovali na .com doméne" napr. týždeň po týždni alebo po mesiaci. Takže thumb down.
0 0 František Čaník 2013-05-30 21:21:31
Jo, to sú presne tie veci, ktoré akosi nikde v dokumentácii nikdy nenájdeš :)
0 0 František Čaník 2013-05-30 19:33:50
Posli mi screen zo settingov ktore tam mas na snipi@snipi.sk
0 0 František Čaník 2013-05-30 13:21:38
FB nekontroluje či na tej stránke je skutočný FB login ;) takže tam môžeš dať čokoľvek v podstate. Ide o to, že daná doména sa ti potom pridá aj medzi povolené vrámci policies pre redirectovanie z appky a tak pod. Druhej časti som moc nerozumel, že čo sa pýtaš.
0 0 František Čaník 2013-05-30 02:38:43
Mario. CI neriesim takze tu ti moc neporadim
0 0 František Čaník 2013-05-29 04:25:30
Mario, aby sa zobrazilo Visit Website, je nutne uviest cas "Website with FB Login" az potom sa zobrazuje aj webstranka.
0 0 František Čaník 2013-05-27 22:18:35
Skús si dať do URL developers.facebook.com/apps/ ID TVOJEJ APPKY /appdetails
0 0 František Čaník 2013-04-21 23:34:55
neviem prečo, ale dočkal som sa... jedného dňa sa to muselo stať... po prvý krát musím súhlasiť s testerom... presrávam veriť vlastným písmenkám... wow... Tester, vystihol si to. Tiež začínam mať pocit, že dnes spravíš startup, naťaháš ľudí a budeš veriť, že niekto z prítomných je dostatočne "finančne" motivovaný a ochotný vraziť do tvojho nápadu.
Zajtra.sk > Ľudia > František Čaník