spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Overený používateľ, členom od 24.8.2011

(zatiaľ žiadne)

Miloš nenapísal žiadne články/novinky

Miloš napísal 188 komentárov

0 0 Miloš 2012-12-07 15:12:49
Čo znamená relatívna od HTML? Na tvojich článkoch mi občas vadí, že určité veci nepopíšeš tak, aby im bolo úplne rozumieť. Samozrejme, že sa to dá vyhľadať, ale niekedy pri čítaní článku sa človeku nechce lietať hore-dole, aby zistil, čo tým autor myslel.

Niečo v podobnom duchu, ale týkajúce sa len veľkosti stránky a textu som nedávno napísal aj ja. Inšpiroval som sa aj tvojím článkom:
http://milsa.info/programovanie/internet/101-automaticka-zmena-css-stylu-podla-rozlisenia
A vôbec sa neurazím, keď aj mne niekto pridá komentár, prípadne hodnotenie.
0 0 Miloš 2012-12-04 11:16:02
Vzhľadom na to, že sa v platení za obsah nepohybujem, tak som nerozumel jediné slovo z článku. Je možné to vysvetliť "slovensky"? Etargetu približne chápem, tiež aj Google Adsense, ale tomuto vôbec.
0 0 Miloš 2012-12-02 22:02:43
Andrej: Keď sa bude rozhodovať, čo sa podporí, či to čo sa dá zdaniť alebo to čo je nezdaniteľné, tak čo myslíš, čo vlády podporia? No a to čo podporia, to sa bude rozvíjať a to bude "lacné". Ale samozrejme, je mi jasné, že je vhodnejšie, pokiaľ je palivo nezdaniteľné. Lenže v dnešnom svete máme aj uhlíkovú daň, pretože vraj za CO2 máme skleníkový efekt. Hlavná vec, že je dokázané, že CO2 sa na vzniku skleníkového efektu podieľa len necelým 1 %. To znamená, v podstate to, že ak nezdania ten vzduch, tak zdania cesty alebo niečo iné. Diaľnice sú zdanené už teraz. A hoci každá vláda po voľbách sľubuje, že mýto pre osobné autá nebude, niekde som čítal, že už sa mýto pre osobné autá pripravuje, aby mohlo byť v blízkej dobe spustené. Takže je jedno, či bude palivo zdanené, oni si už cestu z ziskom "z ničoho" nájdu.

A ešte, ak by si niekto myslel, že je problém zdaniť cesty, pretože bol problém už s mýtom, že malo veľa úsekov. Ako si nakonfigurujú "databázu" na výkon, taká výkonná bude, takže to nie je problém.
0 0 Miloš 2012-11-29 21:12:09
Andrej: Tu je link:
http://www.automoto.sk/clanok/185131/elektromobily-by-mohli-tankovat-elektricke-palivo
Takže riešiteľné by to bolo. Za výmenu by si zákazník zaplatil podľa toho, akú "starú" batériu by tankoval. Samozrejme je to trochu obtiažne zariadiť, aby celý taký systém fungoval, ale dalo by sa to.
0 0 Miloš 2012-11-28 19:01:24
No a teraz k tým autám na vzduch. Znie to celkom zaujímavo, hádam z toho raz niečo bude. Zaujímavé je, že už Tesla mal vraj nejaký elektromobil, ktorý dosahoval vysoké rýchlosti. No ale to čo dokázal Tesla za niekoľko rokov nie sú vedci schopní zopakovať niekoľko desaťročí. No a najhoršie je, že predajcovia ropy sa budú za každú cenu snažiť, aby pokrok týmto smerom bol brzdený, lebo im to uberie zo ziskov. Počul som o tom, že existujú vyjadrenia, že keby nebol pokrok umelo brzdený, tak by sme mali elektromobily už dávno.
0 0 Miloš 2012-11-28 18:49:07
Problém s batériou je vyriešený. Na pumpách sa bude dať vymeniť celý obsah batérie a batéria bude recyklovateľná a s neobmedzenou životnosťou. Niekde som o tom čítal. Samozrejme obsah batérie nebude problém potom zdaniť. ;-)
0 0 Miloš 2012-11-20 22:26:02
Lukáš, František:
Na tejto stránke je popísané za a proti pre každú jednu metódu. Lukášova metóda je druhá:
http://blog.themeforest.net/tutorials/vertical-centering-with-css/
To aký problém je s Lukášovým centrovaním som si zle pamätal. Problém je iný, na stránke je to popísané.


František: s table-cell som problémy zatiaľ nemal, ale na druhej strane, tak dokonale otestované to nemám, takže sa nemôžem vyjadriť, že problémy určite nie sú. Neviem, možno sú možno nie sú.
0 0 Miloš 2012-11-20 22:18:04
František: Navrchu stránky som myslel toto (navrchu zvislo):

body {
margin: 0;
}

<body>
tu
...
0 0 Miloš 2012-11-20 15:16:21
František: Asi už rozumiem. Chcel si tým naznačiť, že problém, ktorý som uviedol už nemusí byť aktuálny. Je to možné. V každom prípade, moje riešenie je trošku jednoduchšie, ale toto riešenie je rovnako použiteľné. K môjmu riešeniu som došiel pred pár týždňami, lebo som potreboval vertikálne centrovanie a tento článok tu vtedy nebol.
0 0 Miloš 2012-11-20 14:54:15
František: Nerozumiem, čo má môj príspevok spoločné so z-index. Nemala to byť reakcia na niekoho iného?
0 0 Miloš 2012-11-20 12:06:18
Ako to vyzerá na Opere Mini a podobných "neštandardných" prehliadačoch?
0 0 Miloš 2012-11-20 11:56:34
Chcel by som doplniť, že vertikálne zarovnanie uvedené v článku trpí jednou vadou a to je, že element nesmie byť úplne navrchu stránky (pokiaľ sa dobre pamätám), inak sa správne nevycentruje. Tieto problémy rieši môj článok a nefunguje to len v IE6 (tip autora myslím funguje aj v IE6):
http://milsa.info/programovanie/internet/96-zvisle-zarovnanie-elementu-do-stredu

K ostatným tipom sa nevyjadrím, pretože som ich nikdy nepotreboval.
0 0 Miloš 2012-11-08 00:27:35
Síce trochu od veci, ale vie mi niekto poradiť, ako vypnem posielanie toho emailu, že 3 najlepšie príspevky? Ak sa mi to nepodarí, som ochotný za to ostaviť nadobro aj Google+.

Andrej: Ďakujem.
0 0 Miloš 2012-11-07 13:14:27
Staré rozhranie sa mi páči viac. Ja si to nové okno otváram aj pri iných stránkach, prečo by som s tým mal mať problém práve pri Gmaile? Navyše to okno zavadzá textu na stránke, takže ho treba zminimalizovať ak niečo chcem, čiže ja si radšej otvorím nové okno, aby som nestratil pozíciu kurzora. Navyše staré rozhranie je pekne veľké a prehľadné, kdežto toto nové je len v rohu obrazovky a pokiaľ ho chcem väčšie, musím si ho vždy ručne naťahovať (ak si aj zapamätá na jednom počítači aké bolo veľké, pochybujem, že sa mi zmena veľkosti prejaví aj na druhom, pretože pri GTalk okne sa to tiež správa rovnako. Škoda, že to zapnú každému.

Napríklad, aj starý vzhľad zoznamu emailov v GMaili bol lepší, zmestilo sa tam viac emailov. Tento nový vzhľad len pridal veľké medzery medzi správy a teraz je viac skrolovania (možno časom Google vydá štatistiku, že jeho používatelia na jeho stránkach strávia viac času (to, že to bude kvôli skrolovaniu, to pre istotu zabudne poznamenať :-) )).
0 0 Miloš 2012-10-31 00:18:04
František: No, že som v mojom príspevku hovoril aj o tebe, to som si neuvedomil. Pravdou, ale je, že Facebook ma takmer nezaujíma, takže ten seriál by mi ani nechýbal. To, že Facebook niečo neustále mení, o tom viem svoje a hlavne sa mi nepáči dokumentácia, ktorá popisovala veci, ktoré už dávno boli nepodporované. Hovorím o dátume júl 2011, možno sa to odvtedy zmenilo. Čo sa Androidu týka, nič v zlom, ale keď si si nebol istý, že z toho niečo bude, nemal si s tým začínať tak, aby to nakoniec vyznelo ako seriál. Pravidelne som pozeral či niečo nepribudlo a vzdal som to až potom, keď začal seriál na roote. Áno, Nette tuším bol seknutý, ale tam je pravda, v tej dobe bola biedna dokumentácia a verzia. Všade písali o tom, že treba použiť verziu 2, ktorá bola vtedy tuším beta a navyše dokumentácia bola k 0.9. Takže síce som aj špekuloval, že sa začnem vŕtať v tom frameworku, ale chuť ma prešla, lebo z informácií na ich stránke som mal akurát v hlave bordel. Nakoniec to vyhral CodeIgniter.

Ale mňa skôr trápi seriál o Qt, ktorý mal mať nový diel už o dva dni 2x a nevyšiel ani jeden diel ani raz. Je mi jasné, že autor má aj inú robotu ako písať nejaký seriál, ale keď to už sľúbil 2x, tak mohol ten diel konečne napísať. No a potom sa teš na nové články na zajtra.sk, keď to tu funguje tak ako funguje. Ale myslím, že najväčší problém je v tom, že majitelia nemotivujú ľudí dostatočne do písania a potom sa nikomu nechce. Veď načo? Robia to len pre dobrý pocit a niektorí to ešte ofrflú. Ale horšie bude, keď to každý bude brať tak, že všetci len frflú a frflú a tak prestanú písať úplne. Potom kvalitný obsah len bude úbúdať a pôjde to dole vodou.
2 0 Miloš 2012-10-30 19:23:40
Myslím, že to čo autor popisuje sa dá dosiahnuť aj vypnutím CSS štýlov, obrázkov a javascriptu v každom prehliadači. Dá sa to, napríklad, aj pomocou Web Developer Toolbar vo Firefoxe. V každom prípade zaujímavá myšlienka, ale podľa mňa s pomocou uvedeného pluginu je to jednoduchšie riešiteľné.
1 1 Miloš 2012-10-30 19:00:32
No a teraz k tvojim otázkam:
1. Čo je to hejtovať?
2. Na jednej strane je dobre, keď je plná diskusia a je to živé. Na druhej strane nie je dobre, keď niekto do niekoho neustále vŕta.
3. Zober si to, že je to plno článkov, kde ťa pozývajú na taký a taký DAY a čo ja viem čo. Stránka toho DAYu je v angličtine a hlavná vec, že sa to koná na Slovensku. Ten DAY ti teda čo prinesie? Akurát to, že tomu plno ľudí nebude rozumieť. Najhoršie na tom je, že ten čo v tom článku na ten DAY pozýva ani nenapíše o čom to je. Čiže sa jedná o článok bez výpovednej hodnoty. Ďalej je tu plno reklamných článkov na taký a taký notebook a na to a to. To ti čo povie? Tiež nič, len to čo autor chce, aby si vedel. Potom je tu plno článkov, kde autor objavil koleso, napísal o tom na dva riadky a bác ho, článok vonku. No a potom, keď tí ľudia nemajú čo čítať, tak len vŕtajú. Odkedy odišlo Yablko, tak to tu fakt nestojí za veľa a tí čo píšu články to často zabalia po pár článkoch. Obsah tu teda vôbec nie je kvalitný. Ono tu fakt nie je čo čítať. Čo z toho, že je tu návštevnosť, keď kvalitných článkov je tu veľmi málo, vysoké percento nedokončených seriálov atď. Pozri si, napr., stránku www.linuxsoft.cz. Je tam plno seriálov, je pravda, že to už beží roky, ale percento ukončených je vysoké. Mali tam aj problémy s platením a nejeden autor vtedy s písaním skončil, ale keď autor chce, tak dokončí. O dokončenie jedného seriálu som sa čiastočne postaral aj ja, keď som písal autorovi, kedy bude ďalší diel. Napísal mi potom, že už vraj začali platiť a dokončí to. Dokončil a je to kompletné. Lenže tu to vidím tak, že veľa autorov má chuť písať a potom ich tá chuť prejde. Potom tu aj je taký obsah ako je. Osobne to vidím tak, že by som si mal spraviť zálohy dobrých článkov, ak by to tu raz majitelia vymazali. Navyše aj otázka platenia za články je tu dosť nejednoznačná, takže ak tu autor píše, zrejme to nerobí za to, že bude článok zaplatený. Majitelia by mali dať pocit autorom, že ich články budú zaplatené vždy, ak splnia určité kritériá. Zrejme ten email, čo posielali o preplácaní článkov mnohých nepresvedčil. Takisto ani mňa. Moje výplody si nechávam na svojej stránke a články mi pribúdajú zatiaľ rýchlo. Uvidím ako neskôr. Ale ide o to, že píšem. Tu na zajtra ma to s písaním veľmi nelákalo a tak to aj dopadlo. Nemám tu jediný článok. Ale na druhej strane mám iný problém. U mňa ich zatiaľ takmer nikto nečíta a nekomentuje. A teda nemám spätnú väzbu. Takže ak máš chuť písať, tak píš a buď rád, že máš nejakú spätnú väzbu. Ja zatiaľ nemám nič a určite by ma potešilo, keby mám toľko čitateľov ako zajtra.sk. Takže nepaprč sa a píš. Ak budeš kvalitne písať, tak si časom nebudeš toľko všímať tých, čo rýpu, ale viac ťa potešia kvalitné reakcie, ktoré ti niečo dajú. Buď rád aj tým frflošom, pretože raz môže niečo zaujať aj ich. A keď budeš písať, bude tu pribúdať aj kvalitný obsah. Možno, ak majitelia budú súhlasiť s kopírovaním článku na vlastnú stránku, či už hneď alebo po nejakej dobe, tak tu budem písať aj ja. Samozrejme hodnotnejšie články, lebo na vlastnej stránke mám skôr niečo typu napadlo ma, napíšem, nabudúce nemusím hľadať.
1 0 Miloš 2012-10-30 18:33:40
Kým mi to len spomalený internet znova načítal, tak som prišiel o možnosť editácie môjho príspevku, takže dodám v tomto:

Autora som tým samozrejme nechcel uraziť, ale nepáči sa mi proste, keď niekto z riaditeľov robí directorov, z vedenia management, zo zákazníka customera a podobne. To platí aj pri českých výrazoch. To akože fakt má slovenčina takú slabú slovnú zásobu, že sa nedá po slovensky?
0 0 Miloš 2012-10-30 18:30:40
Ja som aj rozmýšľal, že niečo na zajtra.sk napísať, ale myšlienky som sa vzdal, pretože:
1. Neviem, či je povolené si článok skopírovať aj na svoju stránku, či už hneď po vydaní článku alebo po niekoľkých dňoch.
2. Síce hovoria, že za články budú platiť, ale aj to nie je vyslovene jednoznačné, pretože je tam plno podmienok a nakoniec to ľahko môže skončiť tak, že za článok nebude nič.

Výsledok je taký, že si píšem na vlastnej stránke zadarmo, ale je to moje a zajtra.sk postupne prestávam navštevovať, pretože seriály sa tu len začnú a nedokončia. Hraško sa už na zajtra.sk tiež vykašlal a jedine jeho tutoriály boli dokončené.

Tým samozrejme nechcem uraziť nikoho, kto vôbec má nejakú chuť písať tu nejaké články.
1 0 Miloš 2012-10-30 18:14:50
Mne tiež nedá. Titulok po česky, článok po slovensky, autor zrejme v Čechách zabúda na slovenčinu. Zaujímavé je, že česi na slovensku vedia po česky aj po rokoch. :-)

Páčilo sa mi...

Zajtra.sk > Ľudia > Miloš