spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login
Jozef Sukovský

Jozef Sukovský


Overený používateľ, členom od 13.8.2011

(zatiaľ žiadne)

Jozef Sukovský nenapísal žiadne články/novinky

Jozef Sukovský napísal 4 komentáre

0 0 Jozef Sukovský 2011-10-08 19:47:08
možno by som ešte v texte opravil, že Zuckerberga Page-a atď spája národnosť alebo etnická príslušnosť, nie vierovyznanie v zmysle judaizmu.
0 0 Jozef Sukovský 2011-08-27 11:45:23
Každý človek je jedinečný. Napríklad pre väčšinu z ľudí, ktorých poznám a sú spokojní s tým 8 hodinovým pracovným časom, je práca prostriedok, ktorý im umožňuje venovať sa svojim hobby, prostriedok, ktorý im viac alebo menej garantuje stabilitu, aby mohli každý rok vykonať cestu okolo sveta. Potom poznám ľudí, ktorí momentálne nemajú na výber alebo momentálne nie sú pripravení robiť niečo iné (napríklad ten, ktorý v tvojom článku žije pre prítomnosť - človek sa vyvíja celý život a jemu práve vyhovuje neplánovať). A poznám aj takých, ktorí sa snažia počas dní, víkendov, po nociach, ale v konečnom dôsledku to nie je nič užitočné, alebo pracujú veľmi neefektívne a tak sú na tom aj horšie, ako tí 8 hodinoví. A nehodnotím frázou žiaľ ani jedného z nich, pretože každý z nich si to vybral sám. Ty máš možno plán dosiahnuť veľké pracovné úspechy, iní majú plány obísť okolo sveta a žiť na vidieku v kľude a piecť si svoje gigantické chutné koláče na svojej domácej piecke. To je tá jedinečnosť.
0 0 Jozef Sukovský 2011-08-21 17:15:34
možno by som na tvojom mieste spomenul pre záujemcov scrumtooly, (napríklad od agile42 alebo greenhopper od jira). a najmä to, že na príliš malých alebo na veľkých tímoch ti to nikdy fungovať nebude. a možno ešte to, že ak tabuľu chceš veľmi upravovať, tak už scrum až tak nedodržíš a je lepšie sa riadiť kanbanom. ale inak napísané pekne.
0 0 Jozef Sukovský 2011-08-13 01:40:01
čo sa článku týka, nespomenul si CMYK a rozboxovanie dizajnu. neviem či sú to prehrešky voči webdizajnu, ale minimálne to vyzerá nemilo.

čo sa týka tvojho posledného bodu, tak tiež nemôžem súhlasiť ako ado. to, že biely text na čiernom pozadí je kontrastnejší síce je pravda, ale to neznamená, že je to čitateľnejšie a blind friendly. tá kombinácia je očný overkill a ja ako aj množstvo ľudí ten text nie sme schopní dočítať. ado píše o nahradení bielej bledo sivou nie o bledo sivom pozadí a čiernom texte. tak isto WCAG nehovorí o tom, že má byť všetko čo najviac kontrastné ale o tom, aký kontrast je minimálne potrebný.

Páčilo sa mi...

Portfólio používateľa Vladimír Krajčovič
Zajtra.sk > Ľudia > Jozef Sukovský