spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login
Lukáš Kasič

Lukáš Kasič

27 ročný Programátor, Konzultant, Praha


V čom sa vyznám:

Linux, Python, C++, PHP

Overený používateľ, členom od 6.8.2011

(zatiaľ žiadne)

Lukáš Kasič napísal 8 komentárov

K článku Web od 18+?
1 0 Lukáš Kasič 2014-04-23 15:07:09
Ak sa človek na daný web chce dostať, dostane sa tam či prevádzkovateľ tomu chce zabrániť alebo nie.

Povedal by som, že kontrola veku v dvoch krokoch je dosť slabá ochrana. Možno trochu rozumnejšie by bolo kombinovať rodné číslo, pohlavie a dátum narodenia. Rodné číslo samo o sebe musí byť deliteľné 11 a posledná císlica musí byť výsledkom prvých 9 čísel % 11, čo sa dá strojovo veľmi jednoducho kontrolovať. Otázka však je, koľko ľudí o tomto vie. Keď si dám do Googlu rodné číslo, ako prvé mi vyskočí Wikipédia a hneď za tým online generátor rodných čísel...

Ak by som sa rozhodol pre túto metódu, pri registrácii by som toto neimplementoval ako validáciu formuláru. Pustil by som daného užívateľa na web, ale po prihlásení alebo po určitej dobe by som daného užívateľa zablokoval, surovo vymazal z databázy alebo mu zobrazoval falošný obsah. Vôbec by som mu nepomohol s tým, že zadal nekorektné rodné číslo. Veď pri registrovaní údaje kontrolujem a zaškrtávam políčko, že údaje sú pravdivé. Ak to bol predsa len preklep, účet by sa dal obnoviť telefonicky. Tam už počujem, či ten človek má hlas primeraný veku.
0 0 Lukáš Kasič 2012-10-25 01:39:55
Žiaľ, ano... mám napísané asi 4 články, ale keď som to porovnal s root.cz, je to skoro to isté - preto som ich ani nevešal. Keby som vedel skôr o tom seriáli na roote, tak so seriálom ani nezačínam. :-/
0 0 Lukáš Kasič 2012-08-17 09:57:33
@Miloš jednoducho to urobíš tak, že pridáš horizontálny LinearLayout (alebo TableRow) a doňho vložíš tri Buttony vedľa seba.

Druhá vec, Buttonom musíš špecifikovať atribúty
android:layout_width="fill_parent"
android:layout_height="fill_parent"

@Lukáš Čaniga o tom mám napísané v druhom dieli. Ale ako sa (čoskoro) dočítaš, neodporúčam NetBeans, pretože jeho Android plugin je dosť slabý a oproti Eclipse je to minimálna funkcionalita.
0 0 Lukáš Kasič 2012-08-14 13:52:10
Všetko má svoj čas, aj prvý program :) Ten bude v druhej časti, ale pripravujem naraz druhý a tretí diel tak to trochu trvá (nemám teraz čas to dokončiť). Seriál na roote je skutočne kvalitný, a keď som si ho prečítal, moje prvé dojmy boli, že tento seriál nechám tak. Ale nenechám, pokúsim sa čo najmenej opakovať, doplniť ďalšie veci a vysvetliť to ešte jednoduchšie.

Taktiež tí, čo ste sa učili z rootu bol by som veľmi rád, keby ste mi napísali, čo vám robilo problémy :)

Čo sa týka dĺžky článkov, také krátke ako je tento prvý diel rozhodne nebudú :) Budem sa dosť často odkazovať aj na iné zdroje, možno aj na seriál na roote a ohľadom Androidu je plno kvalitných prednášok z Google IO.
1 0 Lukáš Kasič 2012-08-10 21:22:31
@Milan Dvorský - mobilnú verziu by som uvítal aj ja. Rozmýšľal som, že by som vytvoril Zajtra.sk aplikáciu v rámci seriálu... ale Boh vie, kedy ten seriál bude hotový :)
0 0 Lukáš Kasič 2012-08-10 01:49:56
O tom seriáli na root.cz som sa až dnes (resp. včera, keďže je po polnoci) dozvedel - dostal som už viacero správ o tejto malej konkurencii. Časti tutoriálu na roote mi prídu až prehnane dlhé, čo by napríklad mňa odradilo. Pôsobí to priveľmi nahustene, plné informácii, ktoré možno ani nebudem potrebovať - alebo ich nájdem ľahko v Android API Guide. Taktiež napríklad ja som rád, keď existujú alternatívy. :)

Písať budem podľa toho, či bude o ďalšie časti záujem. Ak Boh dá, tak druhý diel bude v nedeľu :)
0 0 Lukáš Kasič 2012-08-09 16:01:54
takže to ovplyvní aj licencovanie PyQt, že? :)
0 0 Lukáš Kasič 2012-08-07 23:18:53
MSVC a MingW zase netreba porovnávať schopnosťami a výkonom. Microsot sám vie, čo je pre jeho systém najlepšie a preto vytvorí aj kvalitnejší kompilátor. Zase MingW je iba minimum z plnohodnotného gcc, ktorý bol vytvorený pre úplne odlišný systém :)

Rozhodne netreba ani gcc znevážovať - využijeme ho my Linuxáci.
Teším sa na ďalšie časti :)
Zajtra.sk > Ľudia > Lukáš Kasič