spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Venujem sa UX designu a webovému dizajnu, SEO optimalizácií a webovím technológiam ako PHP, jQuery, HTML5, CSS3, JavaScript, AJAX. Rád sa hrabem v rôznych technológiách a zjednodušujem si život vďaka IoT na báze Arduino alebo Raspberry PI takže sa občas krútim aj okolo C, C++ a Linuxu.

Moje motto:
Všetko sa dá, vždy existuje cesta.

Web:
Mastery.sk

V čom sa vyznám:

PHP, HTML5, AJAX, jQuery, JavaScript, CSS3, C/C++, Arduino, Raspberry Pi

Overený používateľ, členom od 20.3.2014

Objektovo orientované programovanie v PHP

Objektovo orientované programovanie v PHP

Peter Horváth, 1.2.2015
Dlho som si kládol otázku, načo používať objekty v programovaní? Má objektové programovanie (ďalej iba OOP) v PHP vôbec zmysel? Čo mi môže priniesť? Čím začať? Všetky tieto otázky a ešte viac si vysvetlíme v nasledujúcich riadkoch. Viac »

Ako na pekné URL

Ako na pekné URL

Peter Horváth, 20.7.2014
V tomto článku venovanom SEO optimalizácii si krok za krokom povieme, ako vytvoriť pekne vyzerajúcu webovú adresu. Viac »

Peter Horváth napísal 5 komentárov

K projektu Whinberry.com:
1 0 Peter Horváth 2016-03-23 00:41:42
@modo niesom nadácia ani neziskovka :D
K projektu PMshop.sk:
0 0 Peter Horváth 2016-03-23 00:31:01
@modo bol to projekt s minimálnym rozpočtom.
1 0 Peter Horváth 2015-05-20 13:31:02
Vlastne riesenie jednoznacne, neraz som sa stretol s "expertami", čo stavali na opensource systémoch a potom klient prišiel s požiadavkou ktorá bola banálna ale nevedeli ju vyriešiť len pre to, že systém až tak dobre nepoznali. Posledne som sa stretol s firmou ktorá nebola schopná implementovať ajax noreload formulár pretože jej opensource na ktorom stavala riešenia to VRAJ nepodporuje. To mi príde ako dosť silný hlod. ... Ďalší sa veselo chválili ako na Zend Frameworku 2 stavajú svoje aplikácie a s minimálnou znalosťou programovania človek mohol obchádzať objednávkový systém a mohol si objednať voucher a dať ho do stavu "objednávka uhradená" aj keď realne žiadnu platbu nespravil. ... Istá firma postavila svoj systém na zlepenci asi troch opensource frameworkov a vznikol v tom taký bordel že každá banálna zmena trvala dni. ... OpenSource by som určite neodporúčal tomu kto chce kvalitné riešenie. Nakoniec z toho ostanú zlepence kódu a počúvanie od programátorov ako je to zle spravené a čo sa všetko nedá.
3 0 Peter Horváth 2015-02-01 22:46:02
Ďakujem, za kritiku. Článok som písal už dávnejšie, len som ho neuverejnil. V tom čase bol písaný z pohľadu samouka začiatočníka. Neberiem to osobne, naopak vážim si tento druh slušnej kritiky.
K projektu Desibond.net:
0 0 Peter Horváth 2014-07-21 00:31:12
Thank you @SINGH S. , I like this project.

Páčilo sa mi...

Portfólio používateľa Peter Horváth
Projekt Whalus.com
Projekt Whalus.com
Portfólio používateľa Jaroslav Beňo
Zajtra.sk > Ľudia > Peter Horváth