spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login
Peter Bartoš

Peter Bartoš


Overený používateľ, členom od 1.8.2011

(zatiaľ žiadne)

Peter Bartoš nenapísal žiadne články/novinky

Peter Bartoš napísal 5 komentárov

0 0 Peter Bartoš 2011-11-07 16:56:05
Z popisu trochu vyznie, akoby Dropbox nemal zastúpenie v mobilných zariadeniach, no aj v tom sú rozbehnutí: https://www.dropbox.com/anywhere
0 0 Peter Bartoš 2011-10-27 16:37:09
@Miroslav - s týmto súhlasím. Podľa mňa sa o tom nedá hovoriť úplne všeobecne. Niektoré systémy vyžadujú byť komplexné aby mohli byť predajné širokej verejnosti - pretože je to tak, každý potrebuje niečo iné.

Druhá možnosť by bola vydať 10 rôznych wordov pre rôzne cieľové skupiny, aby sa zefektívnila činnosť v každom z nich. To pri systémoch ako office, adobe photoshop a podobnie nie je reálne.

Avšak si myslím, že napríklad pri spomínaných mobilných aplikáciách je princíp "you ain't gonna need it" veľmi použiteľný. Takéto systémy sú založené na prehľadných, užitočných aplikáciách pre zefektívnenie činností. Takže ideálne nemať tam nič naviac len to čo potrebujem. Takže ten predpoklad nie je taký zlý - len záleží na čo sa aplikuje :)
0 0 Peter Bartoš 2011-10-24 13:16:27
Nepríde mi moc podarené porovnávať pod takýmto článkom Android/iOS. Sú to operačné systémy, nie nejaké aplikácie. Tie ponúkajú rozhranie pre programátora - čo je na nich schopný vyvinúť a pre používateľa - aké aplikácie si vyberie, kde si ich umiestni ako nastaví.

Hlavný rozdiel je podľa mňa v kvalite aplikácií a dobré sa nájdu na oboch platformách, možno v inom pomere. Ale žeby šiel iOS viac smerom YAGNI ako Android, to mi tak nepripadá. Predvolene ani Android nie je plný tweakov, ale tým že sa okolo Androidu vytvára komunita, ktorá má rada prispôsobenie svojho OS, tak to podľa mňa vytvára ilúziu zložitého systému...
0 0 Peter Bartoš 2011-09-06 20:17:51
@Martin: Ak už máš nainštalovaný správny ovládač pre usb, problém môže byť ešte v tom, ak si náhodou nepovolil vývoj v nastaveniach telefónu. Konkrétne: Nastavenia > Aplikácie > Vývoj
0 0 Peter Bartoš 2011-08-14 20:42:24
Žiadne zázraky, ale jednoducho pekne zhrnuté užitočné veci, Vďaka. Ja mám konkrétne problém, čo sa týka zdeptávania, že dávam na stránky/prezentácie prehnane veľké množstvo textu, ktoré nikto neprečíta. Mám pocit že dnešný web-surfer nemá čas čítať, chce vidieť len koncentrované informácie.

Páčilo sa mi...

Zajtra.sk > Ľudia > Peter Bartoš