spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login
Tomáš Chorvát

Tomáš Chorvát

Grafik, Blogger, HTML+CSS kóder, Trenčín
http://www.pixla.sk


Grafik a WordPress developer. Blogger. Promotér open-source a celkovo milovník slobody v každej minúte života. A ako by angličania povedali - dog person :)

V čom sa vyznám:

inkscape, Gimp, scribus, Photoshop, Illustrator, InDesign

Overený používateľ, členom od 30.7.2011

Tomáš Chorvát nenapísal žiadne články/novinky

Tomáš Chorvát napísal 8 komentárov

2 0 Tomáš Chorvát 2013-07-16 12:50:13
Tá prvá je lepšia. Na tej druhej mi to červené pozadie moc nepasuje k zbytku stránky. Možno keby bolo jemne šedé, tak by to bolo lepšie. Ale stále vedie tá prvá možnosť :)
K projektu Real21Invest:
1 0 Tomáš Chorvát 2013-01-05 19:08:26
Pekné farby :)
0 0 Tomáš Chorvát 2011-08-17 21:01:11
@Rony - no aj tak by sa to dalo :) Ale lepšie by bolo tento upraviť a doplniť to tam, nech je to pokope :)
0 0 Tomáš Chorvát 2011-08-17 20:59:04
Hej hej, ako vravíš. Len som chcel poukázať na to, že GPL je (zatiaľ) na Slovensku neplatná licencia a aktuálny stav je taký, že nech zverejníš čokoľvek, si výhradným vlastníkom, pokiaľ s druhou stranou NEPODPÍŠEŠ inú dohodu. A keďže je nereálne s každým návštevníkom podpisovať nejakú zmluvu, tak zostáva jediná možnosť - ponechať si všetky autorské práva...
1 0 Tomáš Chorvát 2011-08-15 23:39:19
Vo Win7 je toho podstatne viac :)
Win+šípka vľavo/vpravo - presun okna na danú polovicu monitora
Win+šípka hore - maximalizovanie
Win+ čísla nad QWERTY... klávesami - spustenie/prepnutie sa do programov v taskbare v danom poradí (Win+1 prvý program vedľa Štartu a tak ďalej)
Win+P - možnosti pripojenia projektora
Win+X - možnosti napájania

V Prieskumníkovi Ctrl+Shift+N vytvorí nový priečinok.
Stlačením F2 pokiaľ je vybraných viacero súborov sa dá hromadne premenovávať: Ak sa napíše nový názov a stlačí Enter, Win doplní na koniec poradové čísla. Ak sa stlačí Tab, preskočí sa na ďalší súbor a premenovanie ostane aktívne.

staršie Windowsy zvládajú aj:
Win+F - spustí vyhľadávanie súborov
Win+Shift+F - vyhľadávanie počítačov v sieti
Alt+Esc prepína medzi aplikáciami okamžite, bez pop-up okna
0 0 Tomáš Chorvát 2011-08-15 23:22:55
Problém s GPL, Creative Commons a podobnými licenciami je ten, že aby boli platné, musí ich schváliť aj konkrétny štát. Nedávno som písal na Ministerstvo kultúry ohľadom licencií (po aférke SOZA vs blogeri) A odpoveď bola jednoduchá: V súčasnosti platná legislatíva na Slovensku nepozná autorské licencie ako GPL, Creative Commons, BSD a podobne. Návrh zmeny autorského zákona je v štádiu príprav a do schvaľovacieho procesu by sa mal dostať začiatkom roka 2012.
Takže zatiaľ je jedno, akú licenciu GPL/LGPL/BSD použijete, beztak je na SK neplatná...
Ale každopádne WordPress vs GPL sa už verejne riešilo kvôli komerčným témam a vyjadrenie WP developerov bolo jasné - Licencia WordPressu nemá nič spoločné s témou, pokiaľ konkrétna téma nie je derivátom inej, materskej témy, ktorá používala GPL licenciu. Čiže ak by sa vytvorila nová téma úplne od podlahy, tak môže byť posvätená aj s EULA od Microsoftu :) A plus ako písal @Marcel Zúbrik - ak by aj téma používala GPL, pokiaľ ju len používaš a nepredávaš ďalej, tak nemáš povinnosť zverejniť jej zdrojáky...
0 0 Tomáš Chorvát 2011-08-07 14:44:33
dík. celkovo je tých dosiek 8, ale nechcel som to tu zapratať len s tým :)
0 0 Tomáš Chorvát 2011-08-07 14:38:20
So všetkým môžem súhlasiť, ale chýba tu ešte jedna vec. Neviem ako to správne nazvať, ale ja to volám reklamoslepota. Ľudia už začínajú byť imúnni voči všetkému, čo len trochu pripomína reklamu. Ja to cítim hlavne pri grafike...
Najhoršie je na tom ale to, že sa tomu nedá nijak vyhnúť. A obísť sa to dá len ťažko (väčšinou reklama, ktorá vyzerá ako klasický článok).

Páčilo sa mi...

Portfólio používateľa Andrej Ševčík
Zajtra.sk > Ľudia > Tomáš Chorvát