spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login
Martin Bendík

Martin Bendík


V čom sa vyznám:

legislatíva e-shopov

Overený používateľ, členom od 9.11.2012

(zatiaľ žiadne)
Obchodné podmienky pre e-shop

Obchodné podmienky pre e-shop

Martin Bendík, 9.11.2012
Základné informácie o obchodných podmienkach pre internetový obchod. Viac »

Martin Bendík napísal 2 komentáre

0 0 Martin Bendík 2012-11-12 13:48:18
@Martin Harvánek dobrá otázka. Ak je dodaný nesprávny tovar, má právo odstúpiť od zmluvy (§12 zák. 108/2000 Z.z.) alebo požadovať od predávajúceho aby zjednal nápravu - niekedy sa môže stať, že niektorý kus je dodaný omylom. V prípade ak nás kontaktuje kupujúci, že k niečomu takému došlo, kontaktujeme majiteľa alebo zodpovednú osobu, nakoľko disponujeme aj e-mailom aj tel. kontaktom na ňu, kde sa snažíme zistiť príčinu takého stavu. Doteraz (v dvoch prípadoch) to bolo vždy riešené k spokojnosti kupujúceho (výmena tovaru plus nejaký bonus), čo nám potvrdili aj samotný kupujúci, ktorých sme následne kontaktovali, či bolo všetko zo strany predávajúceho splnené tak, ako nám deklaroval. Celý postup reklamácie je upravený obč. zákonníkom ako i rekl. podmienkami predávajúceho, žiaľ na vyjadrenia sú tu znalci, ktorí sa musia zo zákona vyjadriť pri neuznaných reklamáciách do 12 mesiacov od kúpy a ich posudok musí byť prílohou reklamačného protokolu. Výhody certifikácie su uvedené na našej stránke.
0 0 Martin Bendík 2012-11-12 12:33:21
@Michal Obeda - v poriadku, len ty si asi notorický kritik :-) čo tak dávať konštruktívnu kritiku? ...
1. pravidelne kontrolujeme e-shopy či nejakým spôsobom neporušujú zákon v zmysle že pred spotrebiteľmi zatajujú nejaké informácie, myslím si (nech hodnotia klienti) poskytujeme poradenstvo pre e-shopy (dnešným dňom bolo spustené fórum pre nich kde budeme sumarizovať FAQ, s ktorými sa na nás obracajú) čím som ti odpovedal aj na druhú otázku. Nakoľko v prípade zatajenia informácií, ktoré predtým na stránke je prevádzkovateľ vyzvaný na odstránenie skutkového stavu, inak máme právo certifikát zrušiť, resp. ak by sa to opakovalo tak certifikát by sme zrušili. Práve tým, že každý nejako začína, mám zato, že nás nie je možné porovnávať s "konkurenciou".
3. výhod je niekoľko a samozrejme spomínal som časť z nich aj vyššie.

Áno text bol odstránený, aby to nebol ako čisto reklamný text. Ale dám ti ponuku - aby si sa presvedčil o tom čo ponúkame, napíš mi url. adresu e-shopu tvojho / tvojho známeho / tvojho klienta - a pre tento e-shop poskytneme certifikáciu v prvom roku zdarma.

Páčilo sa mi...

Portfólio používateľa Martin Bendík
Zajtra.sk > Ľudia > Martin Bendík