spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login
Lukáš

Lukáš


Overený používateľ, členom od 24.7.2012

(zatiaľ žiadne)

Lukáš nenapísal žiadne články/novinky

Lukáš napísal 2 komentáre

0 0 Lukáš 2012-07-24 20:04:06
@Michael:
Sorry za tú vynechanú 5ku, nevšimol som si :)
1.1: Web stránky za 150-200€ nie sú tie, pri ktorých by bolo treba fakt naliehavo vyriešiť ihneď problém. 24 hodín je úplne postačujúce pri obyčajných firemných prezentáciach. A tie firmy, pri ktorých to je fakt nutné, si nedajú robiť web za 200€. Jasné, že e-shop je iná vec...
1.2: Keď už je to naozaj naliehavé, čo sa mi stalo, tak skoro v každej strednej škole je aspoň miestnosť s wifi alebo počítačová miestnosť, kde to môžem spraviť. Tých max. 45 minút kým zazvoní na prestávku hádam nie je tak strašný čas... ;)
2.1: Presne ako píšeš, počas programovania je to jednoduchšie. ;)
2.2: Načo by som vytváral a hľadal riešenie na problém, ktorý už niekto predo mno vyriešil a podelil sa o tom na Internete? To je ako nepoužívať debugger, lebo na to chcem prísť sám.. :D
3: súhlas
4: Za toto sa ospravedlňujem, mýlil som sa. Máte pravdu...
6: Nechápem. To je ako považovať za zlé McDonalds, pretože že je to franchise.
0 0 Lukáš 2012-07-24 19:06:05
1. nechápem prečo by programátor mal byť dostupný 24 hodín ako nejaký helpdesk pracovník
2. tutorialy sú aj kvalitné a pri knižniciach ako jQuery sa pri googlení dostanem priamo k príkladu v originálnej dokumentácii, takisto pri väčšine jazykov (php, html, css)
3. nie je nič zlé na zakúpení platenej WordPress témy alebo akejkoľvek inej šablóny a použití na firemnej stránky... veď na to sa tie témy vyrábajú, nie? Keď to stačí, prečo by sa malo robiť niečo custom?
4. ktorý klient chce upraviť plugin?! Klient skoro nikdy nevie čo je to plugin a za ten čas čo sa venujem webom som sa ešte nestretol s tým, že by bolo treba upraviť plugin. Keď treba niečo doplniť, dá sa predsa použiť druhý plugin.
6. čo je zlé na zarábaní z provízie za sprostredkovaný webhosting?! Napokon, klientovi nie je potrebné dopodrobna vysvetľovať, čo je webhosting a skrátka oznámiť koľko to bude mesačne stáť a že to treba. Akože... to si nemám tú províziu zobrať keď mi ju dávajú, alebo ako?

Páčilo sa mi...

Zajtra.sk > Ľudia > Lukáš