spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login
Jozef Šumaj

Jozef Šumaj

28 ročný, Brno


Overený používateľ, členom od 21.7.2012

(zatiaľ žiadne)

Jozef Šumaj nenapísal žiadne články/novinky

Jozef Šumaj napísal 1 komentár

0 0 Jozef Šumaj 2012-07-21 12:43:45
Toto je prvý článok na tomto portáli, ktorý ma prinútil sa prihlásiť a pridať komentár. Gratulujem :) Máte o jedného aktívneho čitateľa navyše.

Reagujem preto, lebo sa ma tento článok týka. Mám 21 rokov, študujem informatiku v Brne, a web ma baví. Baví ma až natoľko, že už mi asi 3krát preblyslo mysľou si založiť živnosť a robiť to čo ma baví legálne :) Žiaľ, toľkú odvahu som ešte nenabral. Asi to bude prostredím, ktoré mi tento štát na takúto činnosť pripravil.

Každopádne, nedá sa mi s autorom článku nesúhlasiť. Plne vystihol to, ako to vyzerá keď na niečom robí študent strednej či junior vysokej školy. Zahraničné portály poskytujú všetko, čo taký mladý nadšenec potrebuje. Od tutoriálov na to ako spraviť pekný slider ktorým ohúri klienta, a pritom len skopíruje kód a odstráni licenčný dokument, až po komplexné dizajny a modifikácie šablón pre wordpress.

Na strane druhej, každý musí nejako začať. A už len to, že tie decká sa venujú niečomu kreatívnemu (aj zliepanie zdrojákov môze mať istú dávku kreativity) a zaujímavému, ich predurčuje k niečomu dobrému. Mne sa to najviac osvedčilo pri pohovore do mojej prvej reálnej roboty vo veľkej firme. Keď na človeku vidia, že aj popri škole sa snaží niečo zbúchavať a bastliť povečeroch doma na cracknutom fotošope, určite ho uprednostnia pred tými, čo radšej pozerajú celú výšku seriály a čakajú že sa o ních pobijú firmy aj keď majú 0 praxe a skúseností.

Na záver povzbudenie pre všetkých tých, ktorý ovládajú v 18tich rokoch 9 jazykov na vysokej úrovni: Len tak ďalej, niečo z Vás raz bude. :)

A autorovi diky za článok. Hádam sa z neho pár začínajúcich wedizajnérov poučí (aj ja som sa už trošku).

Páčilo sa mi...

Zajtra.sk > Ľudia > Jozef Šumaj