spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login
Lukáš Staňa

Lukáš Staňa

33 ročný Podnikateľ, Programátor, Systémový administrátor, Spišská Nová Ves
http://it-admin.sk


Správca siete lokálneho ISP, pôžitkár, materialista, cholerik. ISO9001 v oblasti prokrastinácie.

V čom sa vyznám:

Linux, windows, Python, Django, PHP, Nette, bash, CentOS, Debian, DJing, IPv6

Overený používateľ, členom od 8.7.2012

(zatiaľ žiadne)

Lukáš Staňa nenapísal žiadne články/novinky

Lukáš Staňa napísal 3 komentáre

3 0 Lukáš Staňa 2013-01-31 10:49:35
@František Čaník :) Super :) Neber to tak katastroficky. Písanie článkov predsa nie je o tom že ja som mega cool brutal expert v tom, o čom píšem a všetci mi máte v komentároch ďakovať a velebiť. Ak predsa niekto suggestne nejaké vylepšenie, odúlenie sa a flamewar nie je na mieste a radšej tento suggest zapracovať aj pre niekoho, kto sa prekliká na daný článok neskôr a takto nepriamo pozdvihnúť kvalitu slovenského programovania. Som idealista, čo už. Mier s vami ;)
3 0 Lukáš Staňa 2013-01-31 00:11:34
Fajn návod, takto by mi to nenapadlo riešiť.
K samotnému flamewaru:
- Na unixtimestampoidné dáta máme predsa v MySQL dátový typ TIMESTAMP, ten si interne ukladá dáta ako unix timestamp integer.
- IPv6 sú dnes už samozrejmejšie ako si myslíme, no len si skús očami prejsť access log nejakého frekventovanejšieho webu (teda, ak tvoj hoster je IPv6 ready). Zákazníkom takisto priradzujeme IPv6 adresu (pracujem pre lokál ISP)
- Ak už ukladať IPv4 adresu tak ako INTEGER a použiť kamarátov INET_ATON/INET_NTOA, prípadne PHP ekvivalenty long2ip/ip2long (pozor, pri starších verziách PHP to treba ešte obaliť sprintf-om)
- Toto je skôr moj osobný názor, takže nebrať vzťahovačne. Ale keď developer už napíše takýto quickie SQL a priordzene nerozmýšľa nad dátovými typmi, neviem si predstaviť serióznejšie dátové štruktúry. Ale to je len môj skromný postreh šitý na moje zmýšľanie.
1 0 Lukáš Staňa 2012-08-03 21:34:42
No toto :) To ma prijemne prekvapilo kolko ludi z blizkeho okolia :) Je pravda, ze profesionalov v SNV a okoli zratate na prstoch jednej, maximalne dvoch ruk, ale mam pocit ze situacia sa v poslednom case zacala dost pozitivne vyvijat...

Páčilo sa mi...

Zajtra.sk > Ľudia > Lukáš Staňa