spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login
Miroslav Michalička

Miroslav Michalička


Overený používateľ, členom od 20.5.2012

(zatiaľ žiadne)

Miroslav Michalička nenapísal žiadne články/novinky

Miroslav Michalička napísal 3 komentáre

0 0 Miroslav Michalička 2012-07-20 12:58:45
Milan Vodička: jasne, ale tu ide o princíp. Autor by to nemal až takto generalizovať a častokrát o niektorých veciach nemusí vedieť ani ten profesionál a musí to naštudovať napr. z internetu.
0 0 Miroslav Michalička 2012-07-20 12:48:40
Vladimír Taraba: súhlasím, dokonca aj tetušky na pobočke občas už aj vedia o čom rozprávajú
0 0 Miroslav Michalička 2012-07-20 12:44:02
Vo svojom článku uvádzaš niekoľko vecí, ktoré ma privádzajú do pomykova:
1. dumpingové ceny - pracujem najmä pre klientov z neziskovej sféry, jediný ich príjem je z grantov a sponzorských darov. Keby som im ponúkol sumu, akú ponúkame v komerčnej sfére, tak by som zákazku určite nedostal
2.komunikácia - nechápem veľmi príkladu z tvojho života, pretože tvoj kamarát si nezaplatil helpdesk. Štandartom u nás je problém buď do 24 hodín vyriešiť, alebo ak je problém príliš zložitý, komunikovať so zákazníkom. Základom je samozrejme mailová komunikácia.
3. dizajn tvorí grafik, keď na to nemám cítenie tak sa do toho zbytočne nepchám. Takisto neviem, čo je zlé na zakúpení šablóny a jej úpravách. Ak by som mal vytvárať celú šabl=onu od základov, tak to klienta stojí o dosť viac a opäť nemusím dostať zákazku.
4. všetok softvér mám legálny, všetky životné náklady si platím sám a platím dokonca aj dane a dokážem dať cenu nižšiu ako veľké štúdiá. Som tiež ten zlý?

Nakoniec otázka na autora: Kde by mali tí študenti nabrať skúsenosti, keď všetci chcú dnes univerzálnych robotov ovládajúcich kódenie od mobilných aplikácií až po informačné systémy?

EDIT: samozrejme máme aj veľkých korporátnych zákazníkov, ktorých sa ponúka suma porovnateľná s cenami na trhu a naozaj si potrpia na kvalitu
Zajtra.sk > Ľudia > Miroslav Michalička