spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login
Tomas Chudjak

Tomas Chudjak

31 ročný


Overený používateľ, členom od 9.3.2012

(zatiaľ žiadne)

Tomas Chudjak nenapísal žiadne články/novinky

Tomas Chudjak napísal 1 komentár

0 0 Tomas Chudjak 2012-03-09 15:19:53
Takže nejdem riešiť dizajn do hĺbky, pretože na takomto veľkom a komplexnom webe sa vždy bude dať niekam doplniť čiarka, alebo textúrka.. prekážajú mi dve veci - farby a architektúra

farby: web obsahuje 5 základných a veľké množstvo odtieňov. Z nich mi najviac prekáža červená v obsahu, pretože nemá priamy vzťah k identite (logo) iba k akciovým ponukám. napriek tomu sa používa v nadpisoch kníh, alebo spodných linkoch. dodržiaval by som jednotné farebné kombinácie pre prvky.

architektúra: slabá, na súčasnom webe sa lepšie orientuje. ak je na obrázku šírka webu 800px - je zbytočne malá, efektné tag cloudové pozadie nemá význam. ak je šírka väčšia, tak potom mi prekáža iba 1 stĺpec, ktorý neefektívne zobrazuje zoznamy (20 položiek? stačí top 10, alebo top 7, top 5 etc.) - užívateľ na prvý krát zaručene nič nenájde a siahne po obyčajnom vyhľadávacom tlačidle. Dalo by sa to vyriešiť druhým stĺpcom, zúžiť perexy kníh a jednotlivé stĺpce v obsahu (medzi jednotlivými položkami, napr. kníh, sú veľké medzery)

veľké množstvo obsahu, sa musí lepšie riešiť. ale inak v pohode stránka, typický slovenský priemer
Zajtra.sk > Ľudia > Tomas Chudjak