spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login
Peter Kmosko

Peter Kmosko

40 ročný


Overený používateľ, členom od 5.3.2012

(zatiaľ žiadne)

Peter Kmosko nenapísal žiadne články/novinky

Peter Kmosko napísal 1 komentár

0 0 Peter Kmosko 2012-03-05 13:50:23
Pozdravujem z Microsoft-

vdaka za prispevok z vyskusania, ktory sa v zasade da zhrnut do 3 oblasti:
1/ instalacia a odinstalacia
2/ nove pouzivatelske rozhranie
3/ Microsoft účet

Ad 1/ instalacia: vzdy, ked instalujem nieco Beta alebo Preview urcite si treba pozriet upozornenia. V pripade Windows 8 CP tam jasne stoji:
O prevzatí systému Windows 8 Consumer Preview by ste mali uvažovať iba v prípade, že:
• radi používate najnovší softvér a experimentujete s novými technológiami,
• ste vývojár, ktorý chce vytvárať aplikácie pre systém Windows 8,
• nemáte problémy so zálohovaním obsahu počítača, formátovaním jednotky pevného disku a inštalovaním operačného systému,
• bez problémov sami riešite problémy s počítačom,
• neprekáža vám časté aktualizovanie softvéru,
• máte inštalačné médium alebo médium na obnovenie a viete, ako obnoviť svoj prechádzajúci operačný systém po dokončení testovania systému Windows 8 Consumer Preview.
Tam najdete odpoved, ako k Windows 8 CP pristupovat. Za moju ulohu si beriem toto este viac zvyraznit na download webe.

Ad 2/ User interface - Metro rozhranie je to, co sa ujalo ci uz v dizajn awardoch ale najma v kazdodennej praxi (Zune, Xbox 360, Windows Phone) a je oznacovany ako velmi prijemne, jednoduche a najma pouzitelne rozhranie. Treba to zobrat tak, ze sme niekde v procese rozvoja pre pocitace a uvedomujeme si, ze este si ludia potrebuju zvyknut. Bolo to vsak aj v pripade Windows Phone - kto s nim 2 tyzdne pohral, uz sa k nicomu inemu nechce vratit. A súťaže "Beat My Phone" ukazuju, ze je to velmi pouzitelne rozhranie pre masu a nakoniec k nej bude smerovat aj Windows 8.
Za moju ulohu si beriem to, ze vytvorime lahko dostupny material, kde sa vysvetlia nove principy pouzivania pocitaca.

Ad 3/ Microsoft účet: online sluzby vyzaduju urcitu registraciu, tak to je aj v pripade Live sluzieb. V tejto strategii budeme pokracovat a bude na spolocnosti Microsoft, aby sme vam ponukli sluzby, ktore si cenite a ktore za to stoja (SkyDrive, Movie Maker, etc.) a naviac pridavame Windows Store a dalsie sluzby.
Za moju ulohu si beriem vysvetlenie toho, co zalozenim tohto uctu ludia ziskaju.

Zaverom: kedze Windows bezia na 1,4mld pocitacoch, musime skutocne ako spolocnost brat ohlad na mozno az abnormalne mnozstvo vstupov a premennych. Je mozne ze v nahlade este nie vsetko funguje na 100%, aj ked mi je jasne, ze na jedneho nie celkom spokojneho pouzivatela pripada 7 spokojnych, ktori produkt pouzivaju. Odporucam sledovat (takmer) kazdodenny blog na itnews ktory sa venuje migrantom: http://www.itnews.sk/spravy/produkty/2012-03-02/c147100-windows-8-cp-navod-pre-migrantov-prve-skusenosti-funkcnost-a-spolahlivost

Ako sa pise v podmienkach Windows 8 CP, produkt sa bude neustale vyladovat a zlepsovat, takze je 100% iste, ze v dobe finalneho produktu prinesieme produkt este lepsi ako Windows 7 ktory bude moct denno denne (po case) pouzivat tych spominanych 1,4mld pouzivatelov. Ak ho nadalej budete skusat na nie LOB critical pocitaci, budem len rad.

Majte sa, Peter Kmoško

Páčilo sa mi...

Zajtra.sk > Ľudia > Peter Kmosko