spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login
Peter Vrábel

Peter Vrábel

36 ročný Konzultant, Analytik, Projektový manažér, Marketér, Košice


Všetko sa dá urobiť lepšie.

V čom sa vyznám:

Analytika, project leader

Overený používateľ, členom od 9.2.2012

Ako vytvoriť projekt?

Ako vytvoriť projekt?

Peter Vrábel, 6.9.2012
Neviete ako vytvoriť seriózny projekt a hlavne ako ho dotiahnuť do úspešného konca? Spísal som koncept overeného postupu, ako na to. Snažím sa vychádzať z praxe a reálnych skúseností. Viac »

Čo je konverzia web stránok?

Čo je konverzia web stránok?

Peter Vrábel, 23.7.2012
Konverzia je zmena. Cieľom väčšiny web stránok je docieliť, aby návštevník vykonal nákup. Tento nákup tovaru, či služieb sa najčastejšie uskutočňuje v e-shope. Toto je jasná situácia, kde sa z návštevníka stáva zákazník. Nákupom tovaru, či služby bola prevedená konverzia. Viac »

SEO - Optimalizácia pre vyhľadávače

SEO - Optimalizácia pre vyhľadávače

Peter Vrábel, 19.6.2012
Optimalizácia pre vyhľadávače – SEO (z angl. Search Engine Optimization) je spôsob, ako zaistiť aby sa určité web stránky zobrazovali vo výsledkoch vyhľadávania na požadované kľúčové slová v prvotných pozíciách. SEO sa zakladá na úprave web stránok a zároveň na niekoľkých krokoch podniknutých mimo stránku. Viac »

Ako ľudia vnímajú reklamu?

Ako ľudia vnímajú reklamu?

Peter Vrábel, 6.6.2012
Vnímanie a reflektovanie na pôsobenie reklamy sa vo všeobecnosti znižuje. Sme tak zahltený reklamou že jej účinnosť reálne klesá často až na nulu. Nehovorím len o bilbordoch ktoré sú všade a každý ich kritizuje, ale hlavne o elektronických médiách zameraných na našu pozornosť. Množstvo a rozsah distribuovanej reklamy je taký neúmerný že ničí poslanie ktoré reklama nesie. Viac »

Kde návštevníci hľadajú logo?

Kde návštevníci hľadajú logo?

Peter Vrábel, 1.6.2012
Aj keď neexistujú pravidlá použiteľnosti , platia pri tvorbe web stránok určité zásady, akým spôsobom je vhodné stránky vytvárať. Jedno z pravidiel sa zameriava na umiestnenie loga. Viac »

Prečo nedávať na web úvodnú animáciu?

Prečo nedávať na web úvodnú animáciu?

Peter Vrábel, 28.5.2012
Pri vstupe na niektoré web stránky sa stáva, že sa obsah stránok nezobrazí hneď, ale až po nejakom úvode. Dostanete sa na web stránky a namiesto informácií, kde sa nachádzate, sa zobrazí najčastejšie animácia, tvz. intro. Viac »

Prečo vytvárať mikrostránky?

Prečo vytvárať mikrostránky?

Peter Vrábel, 16.5.2012
Vytvorenie samostatnej web stránky pre jeden produkt alebo pre jednu úzku tému môže byť veľmi účelové. Viac »

Prečo definovať detaily v kontaktoch?

Prečo definovať detaily v kontaktoch?

Peter Vrábel, 3.5.2012
Množstvo firiem si pletie stránku kontaktov so zoznamom svojich zamestnancov. Viac »

Vedenie boja, alebo ako realizovať nápad

Vedenie boja, alebo ako realizovať nápad

Peter Vrábel, 23.3.2012
Len nápad nestačí, treba sa pripraviť a bojovať. Trh je nekompromisný. Viac »

Natlačil mi to do ruky ...

Natlačil mi to do ruky ...

Peter Vrábel, 14.3.2012
Niektorý si myslia že to pomôže a poškodzujú si svoje meno a mienku. Dása to aj inak, ak zapojíme kreativitu, dizajn a myšlienku. Viac »

Čas je to najcennejšie čo máme ...

Čas je to najcennejšie čo máme ...

Peter Vrábel, 12.3.2012
V uplynulom čase som sa dostal do časovej tiesne, pretože mám množstvo povinnosti, ako každý mladý človek po ukončení štúdia. Nabral som si toho viac než moc. A teraz sa to vyhrotilo! Viac »

Web nie je len riadok na vizitke

Web nie je len riadok na vizitke

Peter Vrábel, 8.3.2012
Dôležitou oblasťou internetových stránok je ich použiteľnosť. Použiteľnosťou sa rozumie, že užívatelia nájdu na vašich web stránkach informácie, ktoré chcú a nájdu ich na miestach, kde by ich aj očakávali. Viac »

Ako vstupovať na trh?

Ako vstupovať na trh?

Peter Vrábel, 5.3.2012
Komunikačný mix je v konečnom dôsledku forma predaja. Zakladá sa na cene, službe a forme. Jednoducho povedané produkt, alebo služba musí byť schopná predaja na definovateľnom trhu. Komerčná komunikácia sa zakladá na propagácií. Viac »

Peter Vrábel napísal 31 komentárov

2 0 Peter Vrábel 2012-10-27 20:56:44
K celému by som len toľko: Každý posudzuje problém do výšky svojich vedomostí.
0 0 Peter Vrábel 2012-06-18 13:41:55
Myslím, že pre zajtra.sk bol prínosnejší.
0 0 Peter Vrábel 2012-06-16 13:50:18
Dosť slabý článok, na zajtra.sk by som čakal viac. Aj keď nová autorka môže ešte len začínať s písaním. Ak by som mohol osobný rozvoj a motiváciu prispôsobujem výkladu cez obrazy alebo príbehy. Strohý, neodborný popis všeobecného pravidla mi nepripadá ako prínos.
0 0 Peter Vrábel 2012-06-11 21:45:47
> Zdenko Pek, ďakujem za konštruktívnu kritiku. Veci sa dajú robiť lepšie to je pravda, čo tak diakritika :) V pohode a ďakujem. Opäť som motivovaný písať.
0 0 Peter Vrábel 2012-06-06 19:38:06
Ďakujem za konštruktívnu kritiku.
0 0 Peter Vrábel 2012-06-06 19:36:01
Tento článok je perfektný. Stretávaš sa s bezdomovcami si bezdomovec, stretávaš sa s obchodníkmi si obchodník stretávaš sa s vedcami si vedec. Okolie nás ovplyvňuje na 70 až 90% od vstupu do školského veku a následne celý život. Čo sa týka šťastia pochopil som to keď sa mi narodil syn. Ešte raz ďakujem a hľadajme v to dobré.
0 0 Peter Vrábel 2012-03-27 11:22:29
Každý máme chyby, snažím sa ich eliminovať :)
0 0 Peter Vrábel 2012-03-25 09:11:13
Ďakujem. Opravené.
0 0 Peter Vrábel 2012-03-22 12:16:21
Dobrý článok. Thums up! Vlastním 36 domén 30 cez domains.sk a 6 cez websupport. Každá jedna bola kúpená za účelom spustenia projektu. Ani ma nenapadlo kupovať doménu na ďalší predaj. Ak, má projekt myšlienku stačí trošku kreativity a zavesí to aj na KLADIVOMPOKLINCI.SK.
0 0 Peter Vrábel 2012-03-22 11:58:39
Aj ja som sa kúsok zamotal ale pochopil som myšlienku. Ide hlavne o klientov, ktorý majú predstavu a ani len netušia aké sú možnosti a keď niečo spravíte zistí že to treba prerobiť. Nemáte problém avšak medzičasom, príde do projektu novy rozum a treba dorábať optimalizovať a prepájať. SNiPi, Ďakujem za pekný článok. Vychádza z praxe.
0 0 Peter Vrábel 2012-03-20 08:17:04
Jednoznačne Inkscape a prerobiť. Myslím, že keby sa to ponúklo ako súťaž za 150,- (smiešne) bola by v tom väčšia kreativita a viac umeleckého cítenia. Rešpekt autorovi, ale zdá sa mi to lacné.
K článku
0 0 Peter Vrábel 2012-03-20 08:05:32
Vecný a pravdivý článok. Som rád, že firmu mám ako jediný konateľ ale pri realizácií projektov by som potreboval podobných nadšencov avšak tých je málo. Článok super určite je náučný a keď budem na niečom participovať upravím si na to zmluvu. Veľa šťastia a pevné zdravie.
0 0 Peter Vrábel 2012-03-19 20:37:42
BTW. Používam MS office už nejaký piatok a neskutočne ma vie nasrať nový dizajn v ktorom špeciálne funkcie neviem absolútne nájsť. Prečo sa nezachová jadro a štruktúra. Už som prešiel na MS office 2010 len dúfam že o dva roky sa nebudem musieť preškoľovať na 2012 s novým dizajnom!
0 0 Peter Vrábel 2012-03-19 09:51:06
Myslím, že je osudom Microsoft robiť blbosti. Vždy majú dôvod opravovať, plátať, zlepšovať... Používam aj OS Win7 ale skin mám Win classic. Pretože sa zameriavam na výkon. Prečo sa nezamyslia nad dizajnom a výkon? Pretože je tu Linux a oni musia niečo predávať. Ale vždy sa poteším chybovým hláškam Windowsu :) na záver len toľko:
Práce chvatná - houby platná
0 0 Peter Vrábel 2012-03-15 16:20:27
> Marcel - ale učiteľky, čo učili a čo učia. Možno som to zle napísal :(
0 0 Peter Vrábel 2012-03-15 07:51:37
>SNiPI: nádherný článok s ktorým sa 100% stotožňujem. Ale nadá mi niečo k tomu povedať. VŠ alebo získanie množstva titulov na Slovensku je dehonestujúce. Prečo ? VŠ majú dotácie na študenta ktorý študuje, myslím že je to zásadná chyba. Financie by mali byť prerozdelené na základe uplatnenia študentov na pracovnom trhu. Dnes cvičím na VŠ, je katastrofálne že študent si neuvedomuje prečo študujú, nemajú žiadnu iniciatívu byť najlepší vo svojom obore (česť výnimkám). Ako spomínaš dôležité sú referencie a skúsenosti. Školské organizácie (IAESTE, SAIA, ERASMUS, BEST a pod.) ponúkajú zahraničné stáže vo firmách. Záujem je alarmujúci, 22% je doslova výsmech.
Nie je mi to jedno a tiež razím teóriu o tom ako AZU (aktivita zvyšuje úspech). Práve participujeme na študentskom projekte AZU, spolu Technickou Univerzitou. Projekt má za účel, pozdvihnúť transfer Študentov do pracovného trhu. Vedomosti nadobudnuté počas štúdia, treba aj počas štúdia aplikovať pomocou vlastnej iniciatívy (aktivity). Projekt má krásnu myšlienku, len sa obávam že študenti stratili iniciatívu. Nie všetci.
Ja osobne rozdeľujem študentov VŠ na tri skupiny. Aktivisti, ktorý majú výsledky priemerné ale už počas školy (5 rokov) majú dostatočné skúsenosti v danom obore a nemajú problém sa uplatniť. Následne je tu skupina ktorá ma výsledky nadpriemerné, ale majú problém sa uplatniť, v konečnom dôsledku to dosiahnu, ale zaradia ich na okrajové pozície, aplikujú ich na školenia a majú postupný rast. Najväčšou skupinou sú ako ich volám ja fagani, ide im len o zábavu ktorá je popri VŠ dosť zaujímavá. Niektorý študujú len z donútenia rodičov a absolútne netušia čo budú v živote robiť a aké sú ich ciele.
SNiPI ďakujem za článok, zhmotnil si aj moje myšlienky. Na záver len dodám, ak príde k nám do firmy študent ktorý má záujem o prácu a definujeme mu požiadavky na absolventa. Pohotovo odpovedá že to zvládne je učenlivý a nemá problém tomu venovať dostatok času. Problém je len v tom že sme komerčný , čo znamená že nevzdelávame ale predávame produkty. Naša odpoveď je že učiť sa mal na škole alebo počas nej.
PS: Na zahraničných školách (osobné skúsenosti) sa študenti dokážu predať za každú cenu. Životopis majú tak spracovaný ako keby vynašli liek na rakovinu. Máme čo doháňať a profesia.sk generuje len zoznam resp. štruktúru činnosti. Vďaka aj za to, nebudem definovať ako som sa ja na SK jazyku učil písať životopis (ťažký komunizmus).
0 0 Peter Vrábel 2012-03-14 21:02:46
Andrej Špička pre teba iba smiech. Tváriš sa ako dokonalí, kritiku príjmem, ale ty si nepublikoval ešte nič aspoň nie tu.
0 0 Peter Vrábel 2012-03-14 20:29:21
>shaggy : Časti strojov. A ja si robím čo ja chcem. Tvoj názor rešpektujem ale vyjadrovať sa dá dvoma spôsobmi obsahom a formou. To som sa naučil aj na vysokej škole. Už sa s podobným názorom stretol. Dotyčný neriešil obsah (bola to štúdia pre riadenie výťahov) ale formu (riadkovanie, odrážky, font a podobne). A potom sa na SVK hráme na mudrcov a odborníci nám odchádzajú do zahraničia. Stači sa pozrieť koho máme vo vláde. Odraz národa. Aký národ taká politika. A vie ma to dosť rozhádzať keď pozerám na tvoje komentáre (len kritika) a ešte aký obsah, hlavne že to je správne. Kvalita môjho písania nie je zlá je NAHOVNO a som na to hrdí. Ak ti to vadí, tak si to vytlač a zaves na záchod. >Malucky: Ďakujem
0 0 Peter Vrábel 2012-03-14 19:50:43
Michal Hadár a shaggy - čo sa týka gramatika ani to nekomentujem. Čo sa týka narážiek, pozrite sa čo definuje L. Štúr. A k môjmu štúdiu. Študujem katedru konštruovania dopravy a logistiky odd. časti strojov. Venujem sa CAD a CAM systémom. BTW v štúdiu sa zameriavam na torzne kmitajúce mechanické sústavy a využitie pneumatických pružných hriadeľových spojok. Za prvý rok mám 4 zahraničné publikácie v anglickom jazyku. Ale priznám sa zo slovenského jazyka som mal 4 na zakladke a nehanbím sa za to. Firemné články mi kontrolujú kolegine (som rád že ich mam) alebo manželka. Publikoval som članky aj v študentskom časopise (bola tam korektúrka). Myslel som, že na zajtra.sk sa zameriavame na podztatu nie na formu ale poho. Taktiež slovenčinu som sa doučil ovládam komplet gramatiku ale pravidlá neviem aplikovať. Každý máme chybičky. OK čiže keď ma niekto VŠ je automaticky dokonalí ? A ja riešim marketingové stratégie (hlavne kombinácie) pre dosiahnutie efektivity a ciela. V prípade záujmu pošlem životopis. BTW ďakujem za upozornenia :)
0 0 Peter Vrábel 2012-03-14 11:44:32
> Marcel - podľa knižiek by sa malo plánovať len 60% článkov. Osobne plánovať je dôležité! Mal som podobný názor ako ty, ale zistil som že len ak vieš aký máš cieľ (dostatočne náročný) môžeš ho dosiahnuť. Na druhej strane len ak ho rozdelíš na menšie dá sa splniť. A malé ciele sa dajú splniť len ak plánuješ je to jednoduchá logika. Zaujímavé: http://motivuj.tym.sk/clanky/desatoro_k_%20sebazdokonalovaniu.php
Zajtra.sk > Ľudia > Peter Vrábel