spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Fanatik do života čo to vydá, ale väčšinou sa mi do toho nechce. S nekonečným hladom po informáciach, ktoré pomaly ani nestíham spracovať a zhodnotiť. Preferujem také čo netreba nasilu memorovať. Môj deň dokáže oživiť prechádzka v prírode alebo dobré pivo pri konštruktívnej či deštruktívnej diskusií. Mimo iného som WordPress programátor a ak máte problém s internetmi môžete zablúdiť na naše fórum.

V čom sa vyznám:

WordPress, PHP, HTML, XHTML, CSS, JavaScript, jQuery, Webdesign, Nette

Overený používateľ, členom od 25.1.2012

(zatiaľ žiadne)

Ján Bočínec nenapísal žiadne články/novinky

Ján Bočínec napísal 5 komentárov

0 0 Ján Bočínec 2012-04-23 19:11:24
Určite ste si všimli, že v súčasnej dobe je tu jedno CMS, ktoré poriadne skáče tým ostatným po hlavách a jednoznačne dominuje na poli redakčných systémov, áno, je to WordPress :). Hovorte si čo chcete, či už ste hardcore programátor alebo obyčajný webový oportunista s vierou v CMS urobeného na mieru, ale webové stránky a aj iné riešenia postavené na WordPress sú proste IN a plnia veľmi dobre svoju funkciu. Ako to je možné keď táto aplikácia určite nepatrí k tým najlepšie naprogramovaným a už zdanlivo vôbec nie najrýchlejším? WordPress je jednoduchý, prívetivý ako pre užívateľov tak aj pre programátorov a kóderov, dobre zdokumentovaný, masívne rozšírený, s tisíckami modulov a tém na spestrenie a hlavne parádnou komunitou ochotnou pomôcť alebo si aj len tak pokecať o súčasných trendoch vo vývoji. Ešte máte otázky alebo pochybnosti? Som/Sme tu pre vás ;) http://WordPress.sk/
K článku
0 0 Ján Bočínec 2012-02-15 18:10:30
Takýchto "odborných" a brutálne lacných tvorcov webových stránok pribúda v poslednej dobe na Slovensku a v Česku ako húb po daždi. Niekedy sa tu cítim ako medzi indickými programátormi, ktorí si pýtajú dolár za hodinu.
0 0 Ján Bočínec 2012-01-26 02:13:48
@Zoltan nemusíš mazať, stačí keď si aktualizuješ na najnovšiu verziu :) http://code.google.com/p/timthumb/
0 0 Ján Bočínec 2012-01-25 18:46:49
@Werdy ako som už spomínal nižšie, na <a href="http://www.techforum.sk/forumdisplay.php?f=2">fóre podpory pre WordPress</a> som v jednom príspevku zhrnul cesty ako sa dá s tým popasovať.
0 0 Ján Bočínec 2012-01-25 15:36:25
Tento článok má dosť slabú výpovednú hodnotu. Čo si chcel povedať vlastne, že webové stránky sú napadnuteľné? Seriózne riešenie tu nie je síce poskytnuté ale aspoň je tu ako tak popísaný priebeh, rozsah a vysvetlenie "nákazy". Neuviedol si ani dosť podstatnú vec a to verziu napadnutého WordPress.

Jadro tohto systému je dosť nepriestrelné a nikto ti nekáže inštalovať haldy neoverených modulov a tém z pofidérnych zdrojov. O exploite TimThumb sa vie už dlhšiu dobu a že s týmto objavom prichádzate až teraz a dokonca sa ešte pochválite tým, že ste nepodnikli potrebné kroky a zvaľujete to na WordPress ako taký je smiešne.

Bohužial za takéto "hacknuté" stránky si užívatelia môžu väčšinou sami, či už ich nevedomosťou alebo snahou ušetriť kde sa dá (hosting, warez…) a to už nehovorím, že niektorí si otvoria bránu na svojom serveri priamo cez FTP klienta, ktorý bol napadnutý trojským koňom.

Na druhej strane som rád, že sa tu objavil tento článok, lebo osvety v tomto smere nie je nikdy dosť a zainteresovaní (všetci čo majú webové stránky :)) sa začnú aspoň viac zaujímať.

O rôznych nástroj a technikách na odstránenie sme sa bavili už niekoľkokrát aj na našom fóre podpory http://www.techforum.sk/showthread.php?t=7040&p=11200#post11200

Páčilo sa mi...

Zajtra.sk > Ľudia > Ján Bočínec