spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login
Zajtra.sk > Fórum > Právo, zákony

Právo, zákony

0 – 5.7.2017 16:05:31
Tému založil Dominik Kralik
Akú vybrať licenciu?
Prajem pekný deň! Potreboval by som poradiť akú vybrať licenciu podľa týchto kritérií: 1) Chcem aby každý mohol kód prezerať, upravovať a šíriť 2) Musí uviesť pôvodného autora 3) Nemôže upravený kód komerčne predávať bez dohody s pôvodným autorom 4) Licencia jeho úpravi musí byť rovnaká
1 – 10.9.2014 07:57:58
Tému založil cleanCoder
Rozšírenie živnosti pre programovanie (full-stack freelancer)
Ahojte, pred pár rokmi som založil živnosť a teraz by som chcel začať podnikať na internete ako programátor / designer možno aj ďalšie tieto k tomu spojené činnosti. Jednoducho plnohodnotný full-stack freelancer. Chcel by som sa spýtať čo potrebujem pre rozšírenie živnosti aby som mal všetko v poriadku po právnej stránke. Potrebujem nejaké osvedčenie alebo niečo? Hľadal som to na internete a vyzeralo to tak, že programovanie, design, reklama a podobne spadajú do tzv voľných živností. Takže ak tomu rozumiem správne tak pre vydanie nepotrebujem nič len peniaze? Tiež by som sa chcel spýtať ktoré činnosti k tomu potrebujem aby som mohol vykonávať plnohodnotnú činnosť freelancera? Napríklad "Reklamná a propagačná činnosť" alebo "Poskytovanie software - predaj hotových programov na základe zmluvy s autorom" prípadne "Sprostredkovanie obchodu, výroby a služieb v rozsahu voľných živností" a tak ďalej. Je to pre mňa trocha chaotické a rád by som to spravil na prvý krát správne. Budem vďačný za každú radu. Vopred ďakujem za pomoc.
9 – 18.11.2013 11:47:24
Tému založil Michal Fiala
Doména a registrovaná značka
Zdravím, chcem sa spýtať, pred pár dňami som registroval doménu xy, a teraz mi napísala nejaká firma, že daný výraz majú registrovanú na úrade priemyselného vlastníctva a chcú doménu. Ja som nevedel, že takéto niečo majú registrované, nebolo to schválne a daná doména nebola vôbec rezervovaná, nikdy ani kúpená, žiadna akcia. Jednoducho to doteraz zrejme neriešili a keď to niekto kúpil už to chcú späť, premňa nepochopiteľné. Dá sa s tým niečo robiť, alebo mi to jednoducho zoberú? Ďakujem za odpovede.
7 – 16.4.2013 12:07:56
Tému založil Ján Astaloš
Nemoderovany internetovy obsah - podmienky pouzivania
Ahojte priatelia Po istom case sa na vas obraciam s otazkou viac-menej pravnickou. Rad by som vedel ako to cele funguje, pokial je uzivatelom dovolene volne / bez odsuhlasenia prispevkov!/ prispievat na webovom portali. Samozrejme, pokial vsetko funguje ako ma a vsetci su spokojni, je to OK. Ale! predstavim si situaciu: 1. uzivatel ma pravo napisat cokolvek 2. uploadnut akekolvek video, obrazok/fotku Moze sa stat, ze tieto slova alebo obrazky budu neprijemne, kompromitujuce, urazlive, atd a niekoho by mohli natolko "dostat", ze by sa za taketo spravy rozhodol dany portal, na ktorom sa taketo fakty objavili, napadnut /pravnici, sudy/ s cielom vymahania "odskodneho". Moja otazka: Ako nastavit podmienky pouzivania (resp. da sa tomu vyhnut vobec?!), aby bol portal /prevadzkovatel/ 100% ochraneny od nejakej financnej ujmy? Ked v podstate nie prevadzkovatel, ale uzivatel poskodil alebo inym sposobom ublizil dotycnemu. Je prevadzkovatel povinny taketo prispevky bezodkladne na poziadanie stiahnut z portalu? Poprosim o kazdu radu s tymto suvisiacu. Cielom je vyhnut sa akejkolvek ujme / vieme, ze ludia vedia byt vynaliezavi/. Prevadzkovatel predsa nema ani v najmensom umysle niekoho poskodit, chce len poskytovat sluzby. Dakujem. J.
Zajtra.sk > Fórum > Právo, zákony


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama