spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

František Čaník 28.3.2012
Hodnoť článok:
0 0

Timeline klope na dvere

Už len niekoľko dní zostáva do spustenia TIMELINE na fanstránkach a celkovo na Facebook-u. Už ste sa na to pripravili a spravili ste všetko, čo ste mohli? Skúste si pozrieť pár tipov.

Čas uteká veľmi rýchlo a tak sa už teraz musíme pripraviť. Áno, písal som o tom už dávnejšie, že Facebook spustí na fanstránkach Timeline, no asi sa to minulo účinku. Čo ste však nevedeli a čo ste si možno všimli aj sami, mám tu pre Vás zopár postrehov.

COVER fotografia a zobrazovanie

Trošku zaujímavý rozmer (ktorý Facebook odporúča) je 851 x 315 pixelov. Áno, aj ten jeden pixel je dôležitý! Nevie nikto prečo, ale bohužiaľ, je. Asi nejaký kreatívec. Všimli sme si to všetci, ale nikto to nerieši, veď načo.

Čo ste si možno všimli tiež je približne 86 piexlov skok, ktorý spraví Vaša fanstránka sama o sebe a tým pádom z Vašej COVER fotografie usekne presne 86 pixelov. Viď tento malý obrázok.

Vedel niekto z Vás o tom? Riešil niekedy niekto z Vás fakt, že ak máte logo na celú výšku, tak si z neho práve týchto 86 pixelov skosíte? A dôvod? Kiež by sme ho poznali že? Takže ak sa už rozhodnete, že chcete robiť cover fotografiu, myslite aspoň na 90 pixelový "whitespace" ktorý síce môže byť niečím zaplnený, ale lepšie niečím, čo je pre Vás konkrétne nepodstatné. Vyhnete sa tak problémom s tým, že si urežete hlavu, logo a pod.

Nodstrániteľné aplikácie

Ak by ste chceli zlikvidovať niektoré aplikácie, nebude to také ľahké (drahá). Skúsili sme odstrániť Fotografie, ktoré sú bežnou primárnou aplikáciou, ktorú má každá Facebook stránka či profil. Aj napriek zmazaniu pomocou administrácie sa Fotografie stále zobrazujú v profile stránky a teda aj na timeline. Hold, počíta sa s tým, že vždy budete mať nejakú tú fotografiu (veď aj cover fotka je fotka nie?).

Pomôžte si ako viete

Hľadanie vhodných aplikácií, ktoré by ste si mohli pridať do Vašich fanstránok nie je až tak jednoduché. Kedysi existoval zoznam aplikácií, ktoré obsahovali PAGE TAB a teda aplikácie, ktoré ste si mohli pridať (po novom) do bookmarkov. Aktuálne sme žiadnu takúto stránku so zoznamom nenašli. Čo teda odporučiť? Nejakého programátora, ktorý urobí aplikáciu podľa Vašich predstáv? Áno, aj to je riešenie (ja som jedným z nich), no nie je to košér, či?

Viete si snáď vytvoriť aplikáciu a PAGE TAB sami? Potom ste asi zahojený a nemusíte ďalej ani čítať. V každom prípade však treba mať na mysli jednu veľmi dôležitú vec - FACEBOOK sa menil, mení a bude meniť ešte veľmi často...

František Čaník František Čaník

Programátor, webdesigner a webdeveloper niekoľkých webových projektov. Má za sebou prácu v reklamnej agentúre, médiách a na rôznych pozíciách v oblasti IT.


Hodnoť článok:
0 0

7 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 Tomáš Abaffy 31.3.2012 12:10:16
mne osobne sa timeline nepáči... chápem prečo ju urobili, a poznám aj iných, ktorý uvažovali podobným spôsobom... ale toto spracovanie sa mi trochu dosť nepáči. samotná timeline však problém nie je... ale rôzne zmeny pri jej príležitosti.
0 0 mwb 31.3.2012 11:27:04
čo je také zlé na tom timeline okrem iného dizajnu?

myslím, každý hovorí o tom že napr. sa nebudú dať mazať fotky, alebo fotky ktoré som už niekedy zmazal sa mi znova objavia.. to je hlúposť, nie? :-|

lebo fakt som kedysi na FB dával také fotky že.. fúú :D
0 0 Michal Biroš 29.3.2012 10:45:46
Ja viem preco je tam ta neviditelna plocha....no, aspon si myslim. Chceli spravit animaciu na ten cover....teda aby sa pohyboval hoooore a doooole. Lenze ked videli aki su kreativni ludia pri vytvarani kombinacii coveru a profilovej fotografie, tak od toho upustili.
0 0 František Čaník 28.3.2012 20:40:49
Matus: praveze ja sa s tym stretavam vsade... ci uz je to beta.facebook alebo ziva verzia... proste vsade stale rovnako...

Viktor: jasne.. ja zomriem :) preto proti nej bojujem... :D smiech, ale chapem tu ironiu :)

Martin: rovnako ako plati pri pisani komentarov, ked nemam co povedat, mlcim :) SILENCE IS GOLD :)
0 0 viťo 28.3.2012 18:56:57
timeline pride.. koniec, pripravte sa vsetci..
je to len internet :)
0 0 Matúš Jančík 28.3.2012 18:28:38
Niekedy sa mi to stavalo s tym skokom ale teraz mi to bezi vsade rovnako a vidim vzdy cely obrazok. Nebol to len nejaky bug, ktory poriesili, ci si na to narazil aj niekde v oficialnych zdrojoch?
0 0 - 28.3.2012 17:15:05
niekedy je menej viac.. plati aj pri pisani clankov..
Zajtra.sk > Dizajn > Grafika > Timeline klope na dvere


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama