spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Tomáš Abaffy 29.12.2011
Hodnoť článok:
0 0

Aj ty dokážeš urobiť lepší web pre SNG.sk!

Kauza týchto dní. Slovenská národná galéria a jej nový web za 25 tisíc Eur.

Už to všetci vieme. Toto tu je nový web našej národnej erbovej inštitúcie Slovenskej národnej galérie - www.sng.sk za 25 tisíc Eur :

Niektorí sa smejeme, niektorí rozčulujeme. Kauzu okolo neho otvoril týždenník Plus 7 dní, ktorý sa spýtal slovenských webdesignérov na názor na nový web SNG, tí by vraj zaň nezaplatili ani euro, dnes o tom píšu aj slovenskí bloggeri, ktorí ho považujú za nevkusný či ideálny ako domáca úloha pre žiaka 5. ročníka ZŠ. Tento "štátny" web dokonca nespĺňa zákonné normy pre weby štátnej správy a príspevkových organizácií definované Zákonom 275/2006 Z.z.

Jednoducho fail. Ale to je teraz druhoradé. Všade v diskusiách, pod všetkými článkami, blogmi, statusmi sa ľudia rozčuľujú, že je to hanba, že by vedeli podobný web spraviť za 100-200 Eur, resp. že ľubovoľný študent by spravil za 100-vku lepší a krajší web...

Tak ho spravme!

Súťaž: Urob lepší web pre SNG.sk

Zajtra.sk vyhlasuje súťaž (nie len) pre študentov o redesign SNG.sk, nie je to oficiálna súťaž a Slovenská národná galéria nemusí žiaden z týchto návrhov použiť. Všetky návrhy (aj škaredé) zverejníme. Jeden z vás vyhrá symbolickú výhru 100 Eur od Zajtra.sk (nie je nutné dorobiť a dokončiť web, súťaž sa vzťahuje len na grafický návrh jednej (pod)stránky).

Prestaňme nadávať, aké je to strašné a odfláknuté... Ukážme, že sa dá urobiť lepšie. Ak sa to teda vôbec dá lepšie. Možno sa to ani nedá, možno len všetci budeme nadávať, pindať v diskusiách, rozčulovať sa, ale nikto ani prstom nepohne...

Autorom aktuálnej SNG.sk je Mgr. Art. Juraj Sukop, laureát Národnej ceny za dizajn v kategórii komunikačný dizajn z roku 2009. Určite má svoje dôvody, prečo urobil ten web ako urobil. Celkom ma zaujíma, či je niekto vôbec ochotný prihlásiť sa do tejto súťaže...

Ako sa zúčastniť súťaže?

- Nakresli ľubovoľnú podstránku (ak si pozrieš aktuálny web SNG.sk, tak je to vlastne jedno, ktorú si vyberieš) a pošli ju vo formáte PNG v rozlíšení 1:1 e-mailom na dnes@zajtra.sk do polnoci 15.januára 2012 (čiže do 23:59 v noci z 15.januára na 16.januára).

- Napíš do mailu aj ČAS ako dlho si ten návrh robil, a nejaký kontakt na teba (link na portfólio, prípadne kto si/čomu sa venuješ/či študuješ/pracuješ, prípadne koľko máš rokov)

- Ak chceš, pridaj svoju cenovú ponuku, za koľko by si ty/tvoja firma takýto design (približne v rozsahu, aký vidíš na aktuálnom webe sng.sk) bol ochotný zrealizovať. Ale nie je nutné písať cenovú ponuku.

- Nie je nutná realizácia žiadneho webu, víťaz dostane výhru za jednu jedinú podstránku.

Aktualizované: Súťažné práce sme zverejnili 18. januára 2012 v tomto článku: Redesign SNG.sk: Súťažné návrhy od čitateľov Zajtra.sk

Ak sa prihlási viac diel, bude hlasovanie o najlepší na Zajtra.sk. Ak sa prihlási jeden jediný uchádzač, tak automaticky vyhráva. Ak sa neprihlási nikto, tak ja osobne miniem tú stovku v tej drahej reštike v budove Slovenskej národnej galérie v Bratislave (Malecom)

Tomáš Abaffy Tomáš Abaffy

Som zakladateľ či spolutvorca webov ako Zajtra.sk, Mediálne.sk, BIRDZ, Varecha.sk, rád rozbieham weby od nuly...
Nájdeš ma na Twitteri, FB, BIRDZi či v mojej firme. Teším sa, keď sa ozveš! :)


Hodnoť článok:
0 0

98 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Dizajn > Grafika > Aj ty dokážeš urobiť lepší web pre SNG.sk!


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama