spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

vagapet 19.12.2017
Hodnoť článok:
0 0

Retro edícia ceruziek Polycolor vyhrala ocenenie Obal roku 2017

Spoločnosť KOH-I-NOOR HARDTMUTH získala v súťaži o najlepší obal roku 2017 najväčšie sympatie zákazníkov so svojou nostalgickou súpravou Polycolor.

Dvojdielny komplet s krídlovým otváraním spodnej časti je určený celkom pre 72 klasických pasteliek. Výsledný box, ktorý sa pýši titulom Obal roku 2017, je kombináciou strojovej výroby a ručnej práce: je ručne kašírovaný a všetky jeho časti sú ručne zlepené. Dizajn vznikol s pomocou kovovej razby a ofsetovej potlače.

Pôvodná konštrukcia oceneného obalu bola navrhnutá vo firme KOH-I-NOOR HARDTMUTH, výroby sa ujala spoločnosť Achilles, ktorá sa špecializuje na produkciu krabičiek, darčekových balení a prezentačných puzdier. Víťazný obal obsahuje pastelky Polycolor patriace medzi najznámejšie výrobky s logom KOH-I-NOOR HARDTMUTH, s tradičnou zárukou kvality. V niekoľkých prevedeniach schádzajú z výrobných pásov nepretržite už od 20. rokov minulého storočia a predávajú sa vo viac ako osemdesiatich krajinách celého sveta.

„Nadčasové starostlivo vypracované balenie obsahuje ceruzky tej najvyššej kvality, zanechávajúce výnimočnú stopu. Veríme, že tento neopakovateľný dizajn a funkčnosť produktu zaujme nielen výtvarníkov, ale prípadné aj zberateľov, či tých, ktorí budú chcieť niekoho obdarovať úplne mimoriadnym darčekom,“ hovorí Ondřej Mergl, marketingový špecialista KOH-I-NOOR HARDTMUTH. „Toto balenie Polycolor prvýkrát evidujeme v katalógu už v rokoch 1915-1920. Takýto štýl balenia nebol v našom vtedajšom sortimente výnimkou. Naopak, v tridsiatych rokoch minulého storočia patrilo balenie Polycolor medzi obľúbené produkty spoločnosti. Aj z tohto dôvodu sme sa rozhodli k tomuto úspešnému produktu vrátiť prostredníctvom Retro sady. Ocenené balenia je v zásade kópiou pôvodnej konštrukcie s drobnými úpravami,“ dodáva.

Súťaž Obal roka usporadúva už piaty rok špecializovaný portál Syba. Prehliadka je určená pre firmy, ktoré sa podieľajú na zaujímavom obalovom riešení. Má jedenásť kategórií a jej cieľom je vyzdvihnúť a následne propagovať najlepšie myšlienky, inovácie a technológie v oblasti balenia, ktoré sa na trhu objavujú. Odborná porota pri hodnotení posudzuje obaly ako z pohľadu inovácie, ochrany produktu, požiadaviek užívateľov a vplyvu na životné prostredie, tak aj z pohľadu legislatívy a marketingu.

Informácie o spoločnosti KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s.:
História spoločnosti KOH-I-NOOR HARDTMUTH siaha až do roku 1790 a firma je tak jedným z najstarších výrobcov výtvarných, školských, hobby a kancelárskych potrieb na svete. V súčasnosti je vôbec najväčším výrobcom svojho druhu v strednej a východnej Európe. Ochranná známka KOH-I-NOOR bola prvýkrát zaregistrovaná v roku 1894 a dnes je chránená v 73 krajinách sveta. Spoločnosť vyrába a predáva viac ako 5000 rôznych produktov určených pre školské, kancelárske, technické a umelecké využitie. KOH-I-NOOR HARDTMUTH je súčasťou skupiny KOH-I-NOOR holding, ktorú tvorí divízia výroby pre zdravotníctvo GAMA GROUP, strojárska divízia KOH-I-NOOR MACHINERY tvorená nástrojárňami a lisovňami Ponas, Ronas, Formex a LPS a energetická divízia KOH-I-NOOR ENERGY, ktorej súčasťou je napr. najväčší český obchodník s LPG Kralupol.

Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Dizajn > Grafika > Retro edícia ceruziek Polycolor vyhrala ocenenie Obal roku 2017


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama