spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Learn2Code 14.10.2014
Hodnoť článok:
6 0

Trendy vo web designe pre rok 2015

Webdesign sa vyvíja veľmi rýchlo, niektoré novinky sa uchytie, iné nie. Plánujete redesignovať váš web alebo spraviť nový? Prečítajte si, ktoré techniky by ste mali určite použiť, ak chcete, aby váš web bol trendy.

Pomaly sa blíži koniec roka a tak si v tomto článku povieme niečo o trendoch vo webdesigne na ten nastávajúci rok 2015. Nedozviete sa žiadne prevratné novinky, nakoľko nami vymenované trendy sú tu už teraz, ale stávajú sa veľmi obľúbenými z užívateľského aj marketingového pohľadu.

Responzívny dizajn

V súčasnosti si čoraz viac užívateľov prezerá webstránky na mobiloch alebo tabletoch a mobily sa v blízkej budúcnosti stanú najpoužívanejším zariadením pre zobrazovanie webstránok, predovšetkým v B2C oblasti. Responzívne weby rozpoznajú, na akom zariadení si užívateľ prezerá váš web a na základe toho ponúkne to správne rozlíšenie webstránky. Pokiaľ neumožníte vašim zákazníkom komfortne si prehliadať váš web na ktoromkoľvek zariadení, môžete o nich prísť.

Flat dizajn

Trend jednoduchosti sa objavuje aj vo webdesgine. Na moderných weboch už nenájdete komplikované textúry, gradienty, tiene a podobne, v jednoduchosti je krása. Flat design je minimalistický prístup, ktorý kladie dôraz na použiteľnosť. Flat design je čistý, s ostrými hranami, vo svetlých farbách a s dvojdimenzionálnymi ilustráciami.

Veľké background obrázky a videá

Používanie obrázkov vo webdesigne je veľmi dôležitou oblasťou, pretože nimi viete vyjadriť vaše myšlienky, častokrát lepšie ako textami. Trend používania veľkých obrázkov na pozadí webstránok začal byť veľmi populárny v posledných rokoch, bolo to spôsobené aj lepším internetovým pripojením a teda rýchlejším načítavaním obrázkov. Pri používaní videa na pozadí musíme v súčasnosti brať do úvahy predovšetkým rôzne formáty videí a podporu prehliadačov.

Práca s typografiou

V súčasnosti veľmi dôležitá téma, pretože typografia je neoddeliteľnou súčasťou vášho webu, vašej online identity. Typografia tvorí 80-90% z web stránky a pri množstve informácií a textov, ktoré denne prechádzame, je nevyhnutné dosiahnuť čo najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako sa dostať k informáciám, ktoré potrebujeme. Pri dodržaní správnych typografických postupov návštevníka web stránky neodradíme hneď po príchode, ale odovzdáme mu jasný odkaz a pocit, že na našej webstránke nájde a dostane to, čo potrebuje.

Graficky atraktívny obsah

Ďalším aktuálnym trendom je redukovanie textov na weboch a namiesto toho používanie graficky atraktívnych obrázkov, infografík, ikon a iných vizuálnych techník na sprostredkovanie dôležitých informácií.

Webdesign je rýchlo sa vyvíjajúce odvetvie, ak chcete držať krok s dobou, musíte sa neustále vzdelávať a sledovať aktuálne trendy. Ak si myslíte, že webu budú v roku 2015 dominovať iné trendy, napíšte ich do komentárov. Pre tých, ktorí s tvorbou webstránok len začínajú alebo ešte nezačali, sme v Learn2Code pripravili 3-mesačný kurz Web Designer, na ktorom sa od základov naučíte tvoriť responzívne webstránky. Kurz bude exkluzívne vedený Romanom Hraškom, na internete známom aj ako yablko, ktorý stál aj pri zrode portálu Zajtra.sk.

Learn2Code Learn2Code

Learn2Code je vzdelávací koncept zameraný na výučbu digitálnych zručností. Vzdelávanie je zamerané na design, web a tvorbu mobilných aplikácií a pozostáva z týchto kurzov:
1. Web Designer
2. Web Developer
3. iOS Developer
4. Visual Design
Okrem toho sme v Learn2Code pripravili aj online kurz webdesignu a programovania v PHP pod názvom Webrebel.
Viac info na www.learn2code.sk


Hodnoť článok:
6 0

3 komentáre k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 1 Ivana Gogáľová 22.1.2017 11:02:24
Ta responzivita je uplne samozrejmost, dnes sa uz bez toho neda robit weby. Pekne zhrnutie je aj tu http://bold.sk/preco-by-mal-mat-kazdy-zivnostnik-svoju-webstranku/ a nezabudat ani na https, co bude coskoro taktie uplna samozrejmost.
0 0 Learn2Code 12.11.2014 10:31:16
ahoj @kaktus, mas pravdu, rok 2014 bol nadcasovy ;) vela sa toho naozaj nezmenilo :)
0 0 kaktus 2.11.2014 15:01:36
Po preletení článku som sa vrátil k nadpisu, či tam je naozaj napísané 2015, pretože to boli trendy už aj pre 2014 :-).
Zajtra.sk > Dizajn > Grafika > Trendy vo web designe pre rok 2015


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama