spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Zajtra.sk 28.2.2014, článok je súčasťou seriálu Webdizajn krok po kroku
Hodnoť článok:
2 4

Ako sa stať Web Dizajnérom

Chcete sa stať Web Dizajnérom ale neviete ako na to? Tento článok je práve pre Vás.

Prvou vecou je, že nesmiete prepadnúť panike. Nie je to tak ťažké ako sa zdá, ale vyžaduje si to čas a úsilie. Je veľmi časté, že Web Dizajnér je samouk, ale musíš vedieť, kde začať. V tomto článku sa budeme podrobnejšie venovať základným krokom ako sa stať Web Dizajnérom.

Musíš poznať hru

Web Dizajnér vytvára vizuálne prvky webovej stránky, ako sú farby, rozloženie, formátovanie atď. Musí mať dobrú znalosť základov dizajnu a naučiť sa hlavne používať grafický softvér. Grafici a Web Dizajnéri sú často považovaní za rovnakých, pretože obaja musia mať veľa grafickej zručnosti a používajú podobný softvér, ale nie sú rovnakí. Web dizajn vyžaduje špecifické vlastnosti z odboru a určité technické zručnosti ako to môzme vidieť v layoute stránky CasinoEuro.

Najlepší software pre Web Dizajnérov

Hlavný grafický softvér, ktorý sa musíte naučiť používať je Adobe Photoshop a Adobe Illustrator. Okrem toho je tiež vhodné naučiť sa používať Adobe Fireworks a Adobe Dreamweaver. Tieto programy nie je ťažké používať, ale sú veľmi zložité, čo si vyžaduje určitý čas na ich zvládnutie. Je dobré sa naučiť niektoré základne programovacie jazyky ako je HTML, CSS, JavaScript, PHP, jQuery. Musíte mať príslušné znalosti prvých dvoch, ale je vhodné aspoň za zoznámiť s ostatnými. Taktiež aj SEO vedomosti nie sú na škodu. Web dizajn je odbor v neustálom vývoji, takže sa budete mať vždy niečo nové naučiť.

Vy si určujete dĺžku, za ako dlho sa stanete profesionálom

Ak sa chcete stať odborníkom, je potrebná určitá skúsenosť. Je to viac než pravdepodobné, že nemáte klientov. Keď ste na začiatku, tak je dobré začať tým, že si vytvoríte vlastné webové stránky. Neskôr budete musieť mať vlastné portfólio, ale môžete sa k nemu vrátiť, aj keď budete mať za sebou už pár rokov skúsenosti. Moja rada je stanoviť si dátum pre Vaše webové stránky a toho sa aj držať. Vytvorte si pracovný kalendár a naplánujte si svoje projekty a zbierajte referencie, ktoré neskôr pri tvorbe vlastného portfólia budú viac ako cenné. Nezabudnite svoju prácu pred spustením otestovať. Takto je dobré pripraviť sa keď budete robiť profesionálny projekt.

Buďte ako profesionál

Keď sa naučíte ovládať nástroje, a budete vedieť, čo má obsahovať stránka, môžete sa pustiť do projektov pre ostatných ľudí, prípadne do platených zakázok. Dôležitou vecou ktorú musíte urobiť je, rozhodnúť sa, či chcete pracovať v grafickom štúdiu, alebo sa chcete živiť ako nezávislý dizajnér ( freelancer ). Vytvorte si vlastné portfólio a udržujte ho aktualizované. Musíte vziať do úvahy ešte pár vecí - do čoho sa môžem pustiť, a do čoho nie, kam sa chcete dostať a čo ste ochotný preto spraviť. Dizajn je veľmi subjektívna záležitosť a web design nie je výnimkou. Ak chcete získať prácu, musíte sa naučiť, ako predať sám seba. Pracujte na Vašich komunikačných zručnostiach, vytvorte si vlastnú osobnosť, berte kritiku ako možnosť na zistenie svojich chýb.

Teraz ste na dobrej ceste k úspechu, pamätajte si, že hlavná je trpezlivosť, nič dobré nepríde ľahko.

Veľa šťastia!

Zajtra.sk Zajtra.sk

Toto je adminovsky ucet, treba sem napisat nieco zmysluplne :) hm


Hodnoť článok:
2 4

2 komentáre k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 Matúš Krchník 22.5.2014 22:59:00
Denis Kramár ked uz do podrobna tak HTML je znackovaci
1 0 Denis Kramár 5.4.2014 12:16:35
"Je dobré sa naučiť niektoré základne programovacie jazyky ako je HTML, CSS, JavaScript, PHP, jQuery." Najprv si zisti čo je to programovací jazyk a čo knižnica pre javascript. A HTML takisto nie je programovací jazyk, ale kódovací.
Zajtra.sk > Dizajn > Grafika > Ako sa stať Web Dizajnérom


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama