spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Tomáš Abaffy 4.11.2010
Hodnoť článok:
0 0

Tatrabanka iPhone App: Nespokojný klient si nakreslil svoj vlastný internetbanking

Dizajnér Peter Palkovič (z freshmini.com) je spokojný dlhoročný klient Tatrabanky, ale je nespokojný s jej novou aplikáciou pre iPhone. A tak si nakreslil svoj vlastný internetbanking do iPhone. Ktorá verzia sa vám páči viac? Pozrite si screenshoty a porovnajte.

Aplikácia Tatrabanky pre iPhone je jednou z najobľúbenejších tém posledných dní. Nebudeme písať o tom, o čom píšu všetci. Do redakcie Zajtra.sk nám náš čitateľ Peter Palkovič (freshmini.com) poslal svoje vlastné návrhy, ako by podľa neho mala/mohla vyzerať internetbankingová aplikácia pre iPhone.

Tatrabanka iPhone App: domovská stránka

Peter Palkovič je dlhoročným klientom Tatrabanky, svoju banku považuje za inovatívnu a modernú a tak čakal, kedy už na trh príde s aplikáciou do Apple iPhone. Aplikácie pre iPhone sú strašne moderné. Nakoniec Tatrabanka predstavila svoju aplikáciu pre iPhone a Peter ju hneď vyskúšal, jeho radosť sa však zmenila na rozčarovanie.

„Rozčarovanie nastalo už pri zverejnení prvých náhľadov na blogu macblog.sk, z ktorých bolo jasne vidieť, že pri vývoji absentoval profesionálny tím v oblasti používateľského prostredia. Napriek tomu, že aplikácia je funkčná (okrem krátkodobého problému so zobrazovaním cudzích účtov (!)), jej používanie nie je zážitkom.“ opisuje svoje sklamanie klient banky.

Aplikácie nemajú byť len pekné...

Peter Palkovič dostal nápad, že navrhne vlastný dizajn aplikácie pre Tatrabanku, jeho cieľom bolo „prezentovať, že používateľské prostredie - t.j. správne použitie a umiestnenie komponentov, rozsah a obsah zobrazovaných informácii s dôrazom na typografiu, informačná architektúra a jednotný vizuálny štýl majú výrazný vplyv na to, ako sa aplikácia používa a ako vyzerá vyzerá.“

„Používateľské prostredie je neoddeliteľnou súčasťou vývoja digitálneho produktu, alebo služby od samotného začiatku a významne ovplyvňuje ich finálnu kvalitu a hodnotu.“, dodáva autor návrhu.

Čo je vlastne na oficiálnej aplikácií od Tatrabanky zlé?

„Nedodržiavanie základných pravidiel popísaných v dokumente iPhone Human Interface Guidlines, nesprávne umiestňovanie komponentov, zlá typografia a mix rôznych vizuálnych štýlov,“ to sú hlavné chyby podľa Palkovič. „Celá aplikácia tak pôsobí nekonzistentne a neprofesionálne.“

Oficiálna Tatrabanka iPhone App (obrázky):

Pripravili sme pre vás jednoduchú infografiku na porovnanie.

Tatrabanka iPhone App: domovská stránka

Čo hľadáte častejšie? Pobočky alebo bankomaty?

Autor grafických návrhov, Peter Palkovič, má zaujímavý nápad na vyhľadávanie bankomatov podľa GPS súradníc, kde sa telefón nachádza.

Čo hľadáte častejšie? Pobočky alebo bankomaty?

Ďalšie obrázky (ktoré sa nezmestili do článku) nájdete na www.freshmini.com/tatrabanka/

Kto je autorom "amatérskej" verzie?

Peter Palkovič z Freshmini sa venuje konceptom aplikácií pre komerčných klientov. V sučastnosti pripravujú koncepty na realizáciu iOS aplikácií pre klientov ako Slovenská pošta, Nadácia pre deti Slovenska, TONI&GUY, Inspire magazín, a iné).
Popri tom vyvíjajú vlastnú online aplikáciu cssface.com s plnou podporou CSS3 ako profesionálny nástroj na dizajnovanie užívateľských prostredí pre webové rozhranie (mobile, desktop, tv, ...).

- - -

Vytvorili ste aj vy niečo zaujímavé, len tak, lebo sa vám chcelo? Redizajnovali ste nejakú službu, aplikáciu a web, aby ste ukázali, že to viete lepšie, ako tí, čo to robili? Pošlite nám to. Radi to ukážeme.

Tomáš Abaffy Tomáš Abaffy

Som zakladateľ či spolutvorca webov ako Zajtra.sk, Mediálne.sk, BIRDZ, Varecha.sk, rád rozbieham weby od nuly...
Nájdeš ma na Twitteri, FB, BIRDZi či v mojej firme. Teším sa, keď sa ozveš! :)


Hodnoť článok:
0 0

15 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 Marek Vach (fb) 29.6.2011 00:00:00
nepochopil som tento clanok. takto by sa dala kritizovat akakolvek aplikacia a navrhut funkcnost trosku inak a po svojom.
0 0 Martin Janek (fb) 31.12.2010 00:00:00
Urcite prinos k lepsiemu!
0 0 Martin Bučko (fb) 3.12.2010 00:00:00
keby sa aj ine ovocie riesilo aspon tak ako jablka......
0 0 Ivan Vyberan (fb) 17.11.2010 00:00:00
Zaujimavy sposob ako ponukat svoje sluzby velkej spolocnosti.
Nemyslim si vsak ze navrhovane zmeny by boli lepsie. Ikony sa absolutne nehodia typu aplikacie a "zaujimavy napad" spojit mapu pobociek s GPS asi napadne 98% pouzivatelov iphonu.
Imho, clanok nepriniesol nic prevratne ani uzasne. Dalsi clanok by sa mozno mohol zaoberat kritikou aplikacii odbornika Palkovica, urcite by sa na nich naslo vela chyb krasy, ako na kazdej aplikacii
0 0 Andrej Cookie Kuchár (fb) 12.11.2010 00:00:00
Desim sa co TB pripravi pre Android....
0 0 Ľubo Šramo (fb) 8.11.2010 00:00:00
Parada ...
0 0 Mirto Maar (fb) 8.11.2010 00:00:00
najlepsi idu za nami... :)
0 0 Martin Berhan (fb) 8.11.2010 00:00:00
:-)
0 0 Andrej Frco Borsky (fb) 7.11.2010 00:00:00
PP: vyborne!
0 0 Michal Vasko (fb) 6.11.2010 00:00:00
uplne o niecom inom, tipek im to nechutne vyzehlil :)
0 0 Pavol Mazúr (fb) 4.11.2010 00:00:00
pekné, jednoduché a hlavne prehladné, presne tak ako to má byť, som za "amatérsku" verziu, Tatra banka by mala s tým niečo robiť a to okamžite, aby sa nestávalo, že spokojní klienti sú zrazu nespokojní:)
0 0 Aurel Šprlák (fb) 4.11.2010 00:00:00
pekne...
0 0 Robert Madaj (fb) 4.11.2010 00:00:00
vyborne, paci sa mi to, vratane porovnania. a obavam sa, ze je to len take sebauspokojovanie, levo ego tych timov, ktore su za ofi app, je tak obrovske, ze nepusti. a hlavne, nerobil to niekto z firmy, ktora je overeny dodavatel banky, co by bola prva veta, ktora by mohla zniet objektivne. napriek tomu je velmi dobre poznat obvykle veci v danej platforme.

dik
0 0 Peter Deboot Nemšák (fb) 4.11.2010 00:00:00
pekne spravene, Peto. snad sa nad tym niekto v TB aj zamysli ...
0 0 Vojto Rinik (fb) 4.11.2010 00:00:00
Dizajnovanie pre iPhone je take jednoduche. Apple ma svoje prvky, ktore sa daju pouzit, cely Dribbble je plny iPhone konceptov ... Tatra Banka to radsej robi po svojom a cele zle.
Zajtra.sk > > Tatrabanka iPhone App: Nespokojný klient si nakreslil svoj vlastný internetbanking


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama