spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Redakcia Zajtra.sk 5.6.2011
Hodnoť článok:
0 0

Fail roka 2010: Zajtra.sk predbehlo Pokec.sk aj Facebook.com!

Pamätáte si ešte na anketu, ktorú sme vyhlásili začiatkom roka 2011? Niesla názov <b>FAIL ROKA 2010</b> a vy ste v nej mali možnosť hlasovať za najväčší trapas slovenského internetu. Myslím, že si na ňu veľa z vás dobre pamätá...


Existencia portálu Zajtra.sk – 62 hlasov

Kto by to čakal, že? Sami sme si anketu vyhlásili, sami sme sa stali jej víťazom. Nehneváme sa na tých, čo za nás hlasovali. Berieme to všelijak, ale hlavne ako dobrú spätnú väzbu. Niet viac čo dodať, škodoradostným prajeme úsmev na tvári a vám ostatným možno odporučiť vyjadrenie Tomáša Abaffyho na záver článku k víťazstvu, a možno aj k niečomu inému.


Redizajn stránok Slovenského rozhlasu – 26 hlasov

Nie je to tak dávno, keď sme písali o redizajne stránok slovenského rozhlasu. Keďže článok bol napísaný a súťaž práve prebiehala, zrejme sa to odzrkadlilo aj na výsledku. Myslíme však, že je to zaslúžené 2. miesto a víťazovi strieborniaka gratulujeme.


Výberové konanie na nove logo slovenského centra designu – 17 hlasov

Slovenské centrum dizajnu chcelo nové logo. Vyhlásilo súťaž, oslovili pár ľudí, zostavili porotu a vybrali logo od Emila Drličiaka. Či sa dá Drličiakov počin nazvať logom, môžete diskutovať, my však vieme, že si svojim počinom vyslúžil krásne 3.miesto v našej ankete. Gratulujeme.

4. Články Petra Drusku – 14 hlasov

Zemiaková medaila pre tím Zajtra.sk, presnejšie jedného z jeho členov. 14 hlasmi sa naši čitatelia rozhodli, že práve Peter Druska si zaslúži toto ocenenie. My si však Petra veľmi vážime a máme radi jeho články. Kto boli tí, čo zaňho hlasovali a či boli ich hlasy udelené objektívne, nebudeme polemizovať. Faktom ostáva 4.miesto pre Petra Drusku. Peter, gratulujeme!

5. Výpadok stránok Joj.sk, Noviny.sk, Huste.sk a heslo Milana Dubca po hackerskom útoku na portály Azet.sk - 12

Celkom nudné 5. miesto si musia rozdeliť hneď dva faily naraz. Získali rovnaký počet hlasov a preto budú na skromnom stupienku v kúte stáť spoločne. 2 dňový výpadok a trápne heslo Milana Dubca z Azetu sa pre vás stali skoro tak zaujímavými, ako články Petra Drusku. Mohli ste sa viac posnažiť, Milan Dubec by si isto zemiak zaslúžil viac než Peter :-).

6. Martina z Turca – 11 hlasov

Prekvapenie pre všetkých. Síce Martina z Turca z relácie Farmár hľadá ženu, nemá so Zajtra.sk a vôbec s IT nič spoločné, no predsa šliapala na päty Milanovi a jeho heslu, spolu s výpadkom Joj.sk, Noviny.sk a Huste.sk. Dúfame však, že Martinka, kleopatra z Turca, si aspoň Zajtra.sk pravidelne číta.

7. Ringier kúpil Azet.sk – 10 hlasov

Spoločnosť Ringier koncom roka 2010 kúpila 70% podiel spoločnosti Azet, ktorej šéf Milan Dubec už u nás obsadil krásne 5.miesto. Vrana k vrane sadá a Ringier s Azetom sa nemuseli dlho hľadať. Azet už zrejme nevedel čo ďalej tak sa podhodil zahraničnej korporácií a zapredal tak svoju slovenskú dušu, a spolu s ňou aj najnavštevovanejší portál na slovenskom internete. No aspoň, že Azet neskončil v rukách Číňanov.

8. Nová vláda – 8 hlasov

Netušíme čo k nadpisu 8. miesta viac dodať. Skladba čitateľov Zajtra.sk je síce pestrá a sme radi, že tento nápad nevyhral prvé miesto. Nie sme predsa SME.sk :-), kde by sa táto téma skôr uchytila a veríme, že by aj vyhrala.

9. Prístup na cudzie účty cez iPhone aplikáciu Tatra Banky a redizajn chatovacieho skla portálu Pokec.sk – 6 hlasov

Posledné deviate miesto patrí opäť brandu z Azetu a zas sa dobrosrdečne delí, tentoraz však s Tatra Bankou a jej chybičkou, vďaka ktorej sprístupnila účty kade komu cez ich iPhone aplikáciu (asi sa moc ponáhľali). Pokec si zas skromných 6 hlasov zaslúžil za svoj redizajn chatovacieho skla. Milan Dubec gratulujeme, 3 miesta z 9! Keby sme tieto body spočítali posúva sa na 2. Miesto a nahrádza tak redizajn Slovenského rozhlasu.

10. - ???

10. miesto neexistuje. Niektoré nominácie (5.miesto a 9.miesto) boli spojené nakoľko obsahovali rovnaký počet hlasov.

Zahraničný FAIL roka 2010

v zahraničnej ankete hlasovalo menej súťažiacich, resp. dostali sme strašne veľa failov, ktoré získali len jeden hlas, a tak len TOP 5.


1. Profitvorba.cz - 16 hlasov

Tvorca tohto webu má zrejme veľký zmysel pre humor a keď nie pre humor, určite aspoň pre dizajn. Niet čo dodať. Kochajte sa sami a zhodnoťte, či si prvé miesto naozaj zaslúžil. Prípadne si môžete u tohto profesionála objednať nejaké služby, ale pozor, lacný zrovná nie je.2. Zákaz WikiLeaks a chovanie sa USA voči Assangerovi - 12 hlasov

Silno a dlho premieľaná udalosť v médiách, získala 2.miesto a považujeme ju za najvážnejšiu a najsmutnejšiu. Stíhanie Assangera a všelijaké tajné ťahy voči WikiLeaks, ako napr. blokovanie bankových účtov, hovorí za seba. Julien, striebro je tvoje!


3. Hrubasy.cz - 5 hlasov

Stránky jedného českého penziónu sú naozaj pozoruhodné. Predpokladáme, že ich tvorilo dieťa alebo ich majú ešte z roku 1995. Inak si to vysvetliť nevieme. Zato vy ste im udelili štedro a bez servítky 3. miesto, a myslíme, že celkom zaslúžene. Vraj sa na tejto stránke má nachádzať aj nejaké promo video. Ak ho nájdete dajte vedieť, nám sa to nepodarilo. Steve Krug by sa tiež zapotil, verte nám.

4. Problém Applu s anténou pre iPhone – 4 hlasy

Občas sa aj majster tesár utne a Apple nemôže existovať bez svojho failu. Za ich dogabané antény v iPhonoch dostali 4 hlasy a určite budeme kontaktovať Steva Jobsa a jeho zaslúžený "potato medal" mu odovzdáme. Veríme však, že mu ho bude Bill Gates závidieť, nakoľko dielni Microroftu sa neušlo ani posledné piate miesto. Zaujímavé.

5. Pokusy Google o sociálne siete a nové profily FaceBooku – 3 hlasy

Posledné a zároveň spoločné piate miesto si delia Google s FaceBookom (sorry, Milan). Jeden sa pokúšal o sociálne siete a druhý ich zas začal vylepšovať. Obaja možno práve vďaka vašim 3 hlasom zistia, že sa to neoplatí a vykašlú sa nato.

* * *

Rozhovor s víťazom na záver

Zajtra.sk: Tomáš, čo hovoríš na výsledky?
Tomáš: Úprimne nás nepotešilo, že sme vo vlastnej ankete na vlastnom webe tak drtivo vyhrali - prehrali. Na jednej strane sa na to môžeme síce pozerať, že sme predbehli Pokec aj Facebook, na druhej strane uznávame, že možno sme sa netrafili do vkusu slovenského čitateľa a možno ľudia čakali od Zajtra.sk niečo iné.

Zajtra.sk: Ovplyvní nejak umiestnenie v rebríčku Fali roka budúcnosť portálu?
Tomáš: Vlastne už ovplyvnilo, možno ste si všimli, že sme ostatné týždne vydávali menej článkov, prestali sme zverejňovať rozhovory a vlastne ani s výsledkami tejto ankety sme sa nejak neponáhľali. Ono, keď vám ľudia povedia, že ste to najhoršie, čo v IT sfére za posledný rok vzniklo, tak vás to nemusí veľmi pozitívne motivovať. Uvažovali sme dokonca, že to úplne zabalíme, že možno to nevieme robiť, možno ten koncept jednoducho nevyšiel, možno ľudia takýto web ani nechcú...

Zajtra.sk: Čiže zanikne Zajtra.sk?
Tomáš: Nie. Síce sme FAIL ROKA 2010, ale na druhej strane... Čo je na slovenskom nete podobné tomuto webu a je to lepšie? Máme tisíce pravidelných čitateľov, cez tisíc fanúšikov na Facebooku, stovky followerov na Twitteri. Áno máme o 200-300 followerov menej ako Websupport.sk či Medialne.sk, ale veď nemáme zatiaľ ani rok.

Možno ten začiatok nebol úplne ideálny, ale myslím si, že máme, čo ponúknuť. Chystáme v blízkej dobe na Zajtra.sk veľa zmien, nejaký ten redesign, nové funkcie, chceme prinášať viac článkov, chceme posunúť Zajtra.sk do nového levelu a chceme od vás feedback.

Ak si myslíte, že má význam, aby Zajtra.sk pokračovalo lajkujte nás, followujte nás, prípadne zverejnite link na www.zajtra.sk na vašom webe či blogu, pokojne môžete napísať na svoj blog aj názor o Zajtra.sk, čo by ste zmenili, zlepšili, dorobili, odstránili, upravili, ak sa objavia nejaké zaujímavé nápady, určite sa ich autorom nejak odmeníme.

Redakcia Zajtra.sk Redakcia Zajtra.sk

Redakcia portálu Zajtra.sk, sa vám snažila prinášať články, prinášať zaujímavé oné. Jej cieľom bolo vybudovať miesto, ktoré spojí slovenskú IT komunitu. Od 10.3.2012 redakcia nefunguje ako redakcia. Portál Zajtra.sk funguje ďalej bez oficiálnej podpory, zmenil sa na otvorený magazín


Hodnoť článok:
0 0

28 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 Tomáš Sedlák (fb) 20.7.2011 00:00:00
Ja len tak v skratke, velmi rád chodím na tento portál, myslím si, že články majú hlavu aj pätu a vždy sa dozviem niečo užitočné a zaujímavé, prajem Vám veľa úspechov v ďalšom počínaní.
0 0 Jozko Hruska (fb) 2.7.2011 00:00:00
"4. Problém Applu s anténou pre iPhone – 4 hlasy
Občas sa aj majster tesár utne"

ja by som Apple urcite nenazval majstrom tesarom :) ..maju dobry marketing, ale to co dokazu ich zariadenia dokaze konkurencia za polovicnu cenu :) ..ale stado si to kupi lebo povedali ze to je najlepsie
0 0 Peter Šedík (fb) 10.6.2011 00:00:00
@Andrej: Nemyslim si to bolo hlasovanie proti tomuto portalu, skor recesia, ako uz niekto spominal.
0 0 Peter Sjekel (fb) 9.6.2011 00:00:00
Zdenko Pek mi lezie na nervy. Je vzťahovačný, nekritický voči sebe a asi zakomplexovaný, pretože každý názor a diskutujúceho, ktorý Zdenka a jeho počiny nechváli, zhodí a zadupe pod čiernu zem a myslí si, že všetci na neho chudáčika útočia a robia mu len zle.
Keď píšete a vydávate články, tak si nájdite korektora. Keď ešte Zajtra.sk nezarába toľko, aby si ho mohlo dovoliť, články si krížovo kontrolujte medzi sebou, pretože chybu v cudzom článku nájdete skôr ako v článku, ktorý ste sami napísali.
A keď tu máte diskusiu( paradoxne web o IT plný odborníkov komentáre preberá z FB ), tak nekritizujte čitateľov za ich názor, lebo sa kľudne môže stať, že prestanú diskutovať, alebo prestanú čítať stránku úplne. Ako hovoríme my rockeri - vyjebú sa na vás.
0 0 Suulsak Sk (fb) 9.6.2011 00:00:00
Zaujímavá veta:
"Zajtra.sk: Ovplyvní nejak umiestnenie v rebríčku Fali roka budúcnosť portálu?"
Rebríček "Fali roka" :D:D:D S.
0 0 Andrej Frco Borsky (fb) 8.6.2011 00:00:00
Velmi smutne takymto sposobom ohodnotit snahu tvorcov zajtra.sk. Nehovorim, ze obsah tu je prvotriedny, ale velmi dobre viem kolko namahy a casu stoji vytvorit nieco, z nicoho. Najvacsim failom su vsetci co hlasovali proti tomuto portalu.
0 0 Veronika Pizano (fb) 7.6.2011 00:00:00
@Tomas, uznavam, zgeneralizovala som to na zaklade jedneho clanku o Piane. Takze o to viac plati, Fail roka pre Zajtra.sk je nezasluzeny.
0 0 Michael Pekarek (fb) 7.6.2011 00:00:00
hm, tak to prve miesto pre zajtra.sk sa asi moze stat len na Slovensku - ked sa spoji ta neustala nespokojnost (nie kazdeho, prirodzene, ale mnohych) ludi so vsetkym a to, ze susedovi zavidim, ak ma o 3 centy viac na vyplatnej paske, tak su taketo vysledky. som sklamany, ako to tu vyzera, lebo som si myslel, ze mladsia generacia uz tymito komplexami tolko netrpi...
0 0 Tomas Abaffy (fb) 7.6.2011 00:00:00
@Veronika Pizano prečo si myslíte, že nie veľmi prajem NOVÝM projektom, keď JEDEN-JEDINÝ (Piano) skritizujem? Pričom nekritizujem ani tak existenciu projektu ako takéto, ale skôr prevedenie a to do akej roviny posunuli "premiový obsah"?

Ja som za konštruktívnu kritiku, v článku o Piano som napísal konkrétne argumenty, čo konkrétne sa mi na ňom nepáči (pričom som nekritizoval ani tak myšlienku samotného projektu, ale spracovanie a to okolo toho)? Bola tá kritika podľa vás NIE konštruktívna?
0 0 Janči Gryllus (fb) 7.6.2011 00:00:00
Podľa mňa je Fail roka Zdenko Pek :P
0 0 Veronika Pizano (fb) 7.6.2011 00:00:00
Kazdy web s novym (a kvalitnejsim) obsahom ma na slovenskom webe tesi. preto vyhra v tejto ankete nie je zasluzena. Na druhu stranu sa netreba cudovat, ked aj samotny jej zakladatel nie velmi praje novym projektom na Slovensku, pricom narazam na Piano. Tak trochu je to bumerangovy efekt. Jednoducho namiesto tlc-hubej kritiky by sme vsetci skor mali kritizovat konstruktivne a za FAILy roka oznacovat najma legislativne zasahy alebo stranky, ktore ozaj ten fail predstavuju.
0 0 Zdenko Pek (fb) 6.6.2011 00:00:00
@Ivan Minárik aj to raz mozno bude :-)
0 0 Ivan Minárik (fb) 6.6.2011 00:00:00
@Zdenko Pek Nemal som samozrejme na mysli náhodnú hrubku. Hovoril som v širšom význame o kooperácii odborníka na obsah a odborníka na formu. Vonkoncom som nechcel znevažovať žiadnu odbornosť programátorov, či nebodaj sa do niekoho konkrétneho navážať. Ak to mám povedať na plnú hubu, tak každý článok by mal najprv prečítať redaktor/korektor, aby bol po gramatickej stránke (a často aj po tej štylistickej) v poriadku.
0 0 Ondrej Kalimero (fb) 6.6.2011 00:00:00
S prvym miestom urcite nesuhlasim. Ale to sme my Slovaci. Co sami nedokazeme, to skritizujeme:)) Mne osobne logo SCD vyhovuje. Vybral by som skor navrh od studia Komplot, ale za fail by som ho neoznacoval:)

Co by som ale oznacil za fail nie roka, ale fail ludstva je pridavanie komentarov cez facebook :)
0 0 Peter Collin Varga (fb) 6.6.2011 00:00:00
Možno si len ľudia zle prečítali za čo hlasujú. Zajtra.sk je takmer moja domovská stránka a každý deň sa teším až si ju znova prečítam. Naučili ste ma hrozne veľa nových a zaujímavých vecí a motivujete ma sa zlepšovať. Zajtra.sk je pre mňa WIN 2010 a už teraz sa teším na ďaľšie články ! Hlavne žiaden koniec !
0 0 Zdenko Pek (fb) 6.6.2011 00:00:00
@Ivan Minárik ak najdes v knihe hrubku zahodis ju? Prestanes citat? Urcite ano, je to remeslo a chces aby o programvoani pisal zurnalista? To mas ako ked super zurnalista pise o teme,ktorej nerozumie, tak ho zvozia za prehlad a odbornost. Proste jednoducho povedane, ak ta niekto nema rad najde si sto dovod preco nie si dobry a je to jedno ci urobis hrubku alebo sa pomylis v niecom inom.
0 0 Ivan Minárik (fb) 6.6.2011 00:00:00
@Zdenko Pek Hrubka je len príklad toho, že detaily rozhodujú, či je daný článok úspešný alebo nie. Ono by to možno aj tak malo byť, že písať majú len tí, čo to vedia, je to koniec-koncov remeslo. V dnešnej dobe sa veľmi silno podceňuje úloha redigovania, a to, žiaľ, ako po formálnej, tak po obsahovej stránke. Tým, samozrejme, nechcem nikoho uraziť, len teda keď už píšeme po slovensky, tak píšme po slovensky...
0 0 Zdenko Pek (fb) 6.6.2011 00:00:00
@Peter Lachký mame prestat pisat kvoli obcasnym hrubkam? Nebodaj nespravne napisanym ciarkam? Ak by mali vsetci prestat pisat clanky, len kvoli hrubkam tak existuje malo tych co by pisali. Pride mi to ako, ked zene vadi, ze sa jej zlom necht. Tento nazor s hrubkou je totalne infantilny. Ale aj to je nazor. Trosku mi je luto, ze sa vytahuje taka nepodstatnost a zabuda sa pre koho, a preco tu zajtra.sk je. Ale ok, tvoj vkus, tvoj nazor.
0 0 Peter Lachký (fb) 6.6.2011 00:00:00
Podľa mňa Zajtra.sk vychytalo voľné miesto na trhu a to je fajn. Lenže nadšenie pre dobrú vec nestačí, treba k tomu aj kus profesionality. A taktiež si uvedomiť, že ak je niekto v niečom fakt dobrý, ešte stále to neznamená že o tom vie aj dobre písať. Mne sa pravidelne stáva že prestanem čítať článok kvôli strašnej hrubke alebo jednoducho kvôli tomu že celý článok je napísaný ako slohová úloha žiaka prvého stupňa základnej školy (ergo nedá sa čítať). Ak chcete postaviť web na dobrých textoch, potrebujete dobré texty. Napriek tomu by som Zajtra.sk neoznačil za Fail roka 2010, tak zlé to nie je, volil by som niečo ako "stále nevyužitá šanca".
0 0 Radovan Benkovský (fb) 6.6.2011 00:00:00
Prvý apríl v júni? To je niečo také, ako "Vánoce v júli". Môže byť!
Výsledky tejto ankety berte ako hlasovanie nereprezentatívnej vzorky, ktorú si síce vážite, ale stále je nereprezentatívna ;-).
Zajtra.sk > > Fail roka 2010: Zajtra.sk predbehlo Pokec.sk aj Facebook.com!


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama