spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Monika Zbínová 16.5.2011
Hodnoť článok:
0 0

TEDx - škola, do ktorej ste vždy chceli chodiť

Na svete sú ľudia, ktorí hľadajú odpovede. Majú radi všetko uzavreté, zodpovedané, radi dávajú za vecami, situáciami, problémami bodku. A potom sú tu tí, ktorí hľadajú otázky. Neuspokoja sa s jednoduchými odpoveďami. Idú ďalej, pracujú na seba, svojich vzťahoch, svojich projektoch, na svojich snoch. A pre nich je tu TEDx.

Čo je TED

TED – nezisková organizácia s mottom Ideas Worth Spreading/Myšlienky hodné šírenia. TED začal ako štvordňová konferencia v roku 1984 v Kalifornii. Od vtedy TED narástol a prostredníctvom viacerých iniciatív podporuje myšlienky, ktoré menia tento svet. Výročná konferencia TED pozýva popredných svetovým mysliteľov a realizátorov, aby predniesli svoj 18 minútový príhovor. Medzi rečníkov, ktorí na TEDe vystúpili, patria, okrem iných, aj zakladateľ Microsoftu Bill Gates, bývalý viceprezident USA Al Gore, výskumníčka primátov Jane Goodall, zakladatelia spoločnosti Google či spevák skupiny U2 Bono.

Čo je TEDx

Písmeno „x“ v názve znamená, že ide o nezávisle organizované podujatie. Formát TEDx vznikol v duchu motta „myšlienky hodné šírenia“ ako program miestnych, samostatne organizovaných podujatí, ktoré umožňuje ľuďom stretnúť sa a spoločne zažiť atmosféru pripomínajúcu konferencie TED. Podujatia TEDx sú zmesou premietaných videí TEDTalks a živých vystúpení rečníkov, ktorých účelom je podnietiť hlboké diskusie a nadviazať vzťahy v malej skupine.

TEDxBratislava nehľadá divákov. Hľadá účastníkov.

Najbližší TEDx sa bude konať už 21. mája v Bratislave. Jeho hlavným mottom je: “Tvoríme budúcnosť. Dnes.”.

Ak vás nebaví na zmeny len pozerať, ale stať sa ich súčasťou, pridajte sa a poďme spolu tvoriť budúcnosť. Dnes.

P. S. Tento rok chcú organizátori výraznejšie podporiť aj online prenosy TEDxBratislava organizované ďalšími nadšencami. Ktokoľvek, kto má záujem usporiadať sledovanie online prenosu, môže kontaktovať organizátorov, ktorí poskytnú manuál pre usporiadanie takýchto stretnutí a zároveň ich budú podporovať aj mediálne prostredníctvom svojich komunikačných kanálov.

Ak sa teda nemôžete zúčastniť samotnej konferencie a nemáte do ďaleko k nasledujúcim miestam, môžete si priamy prenos z TEDxBratislava pozrieť tu:

  • Univerzitné pastoračné centrum sv. Jozefa Freinademetza, Staré Grunty 36, Bratislava 4
  • Tabačka Kulturfabrik, Gorkého 2, Košice
  • Fakulta masmediálnej komunikácie UCM v Trnave, Skladová 4, 917 01 Trnava

Webová stránka: www.tedxbratislava.sk

Monika Zbínová Monika Zbínová

Geekgirl, jazyková korektorka, vydavateľka kníh, copywriterka a blogerka, zakladateľka projektu Červené pero. Fušujem aj do webov a grafiky, producírujem sa na sociálnych sieťach a zaujímam sa o metódy GTD.


Hodnoť článok:
0 0

7 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 Petra Jankovičová (fb) 30.5.2011 00:00:00
vzhladom na spolocnych znamych, pan Bronislav, celkom chapem vycitke, preco to nerobili ti isti. jednoducho nerobili. nema zmysel to tu riesit. triad s tym nic nema a videa neriesi agentura, ktora robi web. takze z isteho uhla pohladu moja chyba, popol na moju hlavu.
0 0 Peter Kučerka (fb) 30.5.2011 00:00:00
Bronislav - tento rok sa videa riesia troska inak. triad s nimi nic nema. Ale ukludnim ta uz su postrihane a este tento tyzden sa budu uploadovat
0 0 Martin Palšovič (fb) 30.5.2011 00:00:00
Ahoj Bronislav, videa a stream sice nemaju vobec nic spolocne s webom, ale vidime ze sa vyznate, takze toto by vas mohlo zaujimat - http://bit.ly/iYcZNJ.
0 0 Bronislav Medňanský (fb) 30.5.2011 00:00:00
Keby boli Triad taki super, tak by na TEDx webe doteraz nebola aktivna registracia, zeby na rok 2012? Minuly rok som si tiez videa mohol pozriet hned na druhy den, preco to nerobili ti isti? Teraz si o tom mozem precitat len na Twitteri ako bolo. Videl som len cast prenosu, lebo som nemohol pri tom sediet cely den a este aj ten bol aktivny s chybou niekolko dni po konani. FAIL. Pocas prenosu som si nemohol pozerat program a mnozstvo takychto drobnosti, akoby sa na to niekto vyflakol rovno v ten den. Kreativa ale fajn.
0 0 Baška Klimek (fb) 30.5.2011 00:00:00
Pavol, a koho lepsieho ako TRIAD by si chcel? Ako Petka hovorila, chalani z TRIADu venovali tomu svoje usilie a energiu a urobili naozaj kus prace:) Nam vsetkym sa ta stranka velmi pacila a je super ze pri tom aki su pracovne vytazeni si nasli cas podporit taku akciu ako TEDx :) co viac dodat
0 0 Petra Jankovičová (fb) 30.5.2011 00:00:00
pavol, triad robil ten web, lebo sa sami prihlasili, robili ho zadarmo a venovali mu velmi vela energie a casu. iny dobod asi netreba.
0 0 Marek Bliscak (fb) 17.5.2011 00:00:00
Vynikajuca vec. Má moju podporu. Good job.
Zajtra.sk > > TEDx - škola, do ktorej ste vždy chceli chodiť


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama