spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

František Milec 21.1.2011
Hodnoť článok:
0 0

BarCamp Žilina 4

V Žiline bude štvrtý BarCamp.

Pokiaľ vás nebavia veľké komerčné konferencie, už pár rokov tu pre vás existujú alternatívne nekomerčné podujatia. Na Slovensku aj v Českej republike sa už niekoľko rokov organizujú BarCampy pravidelne vo viacerých mestách (Bratislava, Žilina, Praha, Ostrava, Brno, Vsetín) a minulý rok zasiahla naše územie vlna *Camp konferencií ako trnavský UniCamp či bratislavsko-košický StartupCamp.

BarCamp je neformálne stretnutie určené najmä pre ľudí z IT a médií, ale aj pre dizajnérov a marketérov. Jeho obsah tvoria samotní účastníci a ich prednášky by nemali byť o powerpointovej prezentácií a "suchých" konštatovaniach, ale mali by klásť dôraz na diskusiu s publikom.

Prečo sa oplatí prísť? Hlavným dôvodom pre účasť na akejkoľvek konferencii je získanie nových informácií a pri BarCampe to nie je inak. Dôležité je však spomenúť aj networking typický pre *Camp podujatia - stretnete na nich ľudí, s ktorými sa denne vídate zvyčajne len online. Zámerom BarCampov je teda spájať ľudí, ktorí si majú čo povedať.

BarCamp Žilina je výnimočný najmä svojím miestom konania, ktorým je Stanica Žilina-Záriečie. Stanica je už niekoľko rokov významným kultúrnym uzlom nielen v rámci Žilinského kraja, ale aj celého Slovenska. Patrí do medzinárodnej siete nezávislých kultúrnych inštitúcií Trans Halles. Konajú sa tu pravidelne nielen výstavy, koncerty, divadelné predstavenia, workshopy, rôzne diskusie a festivaly, ale napríklad aj žilinská Pecha Kucha Night alebo Street Art Summit. Vďaka Stanici tak ponúkajú žilinské BarCampy extra dávku kreativity a tiež veľmi uvoľnenú atmosféru.

Dátum 4. BarCapmpu v Žiline bol kvôli majstrovstvám sveta v hokeji presunutý na sobotu, 21. mája 2011. Všetci ste srdečne vítaní, či už ako hostia, prednášajúci alebo dobrovoľníci. Aktuálne info hľadajte zatiaľ na našom Twitteri @barcampza, web ešte čaká na update. Pokiaľ by ste nám vedeli pomôcť so sponzoringom, kedykoľvek sa nám ozvite.

František Milec František Milec

Franz Milec, bloger, freelance copywriter, budúci spisovateľ. Príležitostne fušuje do dizajnu a fotografie a (s veľkou neochotou) robí ľuďom tech support. Svoje organizačné schopnosti využíva pri prípravách žilinských BarCampov a ako dobrovoľníka ho nájdete na veľa miestach a a udalostiach. Miluje dobré knihy a čudné filmy.


Hodnoť článok:
0 0

4 komentáre k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 Vlado Rejholec (fb) 27.1.2011 00:00:00
Tiez myslim ze predcasne. Ono podla mna, takmer vsetci vedia, kedy sa barcamp kona (twitter, facebook, web), takato progapacia uz snad ani nie je nutna. To akoby si pisal ze v McDonalde si kupis burger.
0 0 Mirko Vandrák (fb) 26.1.2011 00:00:00
super, teším sa
0 0 Peter Mackovčiak (fb) 24.1.2011 00:00:00
A čo tak pozrieť susedov?
http://vsetin2011.barcamp.cz/
Mimochodom, tam je to vo februári.
0 0 Peter Kučerka (fb) 21.1.2011 00:00:00
fajn, ale imho troska skoro zacinate propagovat. Predsa len je januar kludne by stacil marec...
Zajtra.sk > > BarCamp Žilina 4


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama